Skocz do zawartości
Iceberg

Swietlowki podkreslajace kolory...

Rekomendowane odpowiedzi

...Witam...jako ze powolutku przygotowuje sie do ledow typu spot,pomyslalem ze do nowego zbiornika 80x70x45wys,wsadze jedna albo dwie T5,ale chcialbym by byly to swiatlowki wyciagajace kolory,czerwony,zolty,purpurowy...wiem ze jest gama takich swietlowek,niekoniecznie do akwarystyki morskiej...aquarelle,hagen power glo,life glo i chyba jakis super glo...czy macie z tymi swietlowkami do czynienia,jaka moozecie polecic albo jaki zestaw podwojny...chodzi mnie o to by akwarium bylo w miare ciemne,dlatego wolalbym swietlowki w kazdym innym kolorze niz bialy...niestety nigdy nie mialem do czynienia ze swietlowkami innymi jak Osram 67 (polecam,piekna barwa) ale w polaczeniu z HQI,kolory nie sa juz takie wysycone...sa tez fioletowe ledy,ktore moge dostac...czy one wyciagaja jakis kolor...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZ fiji purple :mooning

i bedziesz zadowolony,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pooh,wlasnie poczytalem na szybko o nich...opinie maja dobra a na you tube zauwazylem ze np. koncowki euphylli sa fioletowe...oczywiscie moze to byc tylko efekt nagrania filmu...Mozesz napisac,jakie one daja swiatlo bo z tego co sie dowiedzialem to spektrum niebieskie z czerwonym,czyli cos w rodzaju fioletu,purpury...czy sa one bardzo jasne...mysle ze jezeli sprobuje to dam 2x24 na planowane akwarium,wiec za mocno nie powinny swiecic...Czy ta firma zawsze miala te same swietlowki,czy teraz ulepszyla je...Duzo pytan,ale moze ktos wie,bedzie wiedzial cos czego nie wiem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333498 pooh :

KZ fiji purple :mooning

i bedziesz zadowolony,

Przez trzy miesiace, a potem wsadz Giesemann AquaPink i bedziesz zadowolony przez 6.

Jezeli chcesz miec igielke to jako nocne polecam diody RGB.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...O tym Giesemanie aqua pink nigdy nie slyszalem...juz znalazlem i to we Francji...kolor wyglada ciekawie...Grzesiek,czy Ty ich uzywasz bo wiem ze w watku,ktorego nie moge znalezc (cos o swietle i zbiornikach) pisales wlasnie o jakims oswietleniu,ktore wygladalo super...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiji niesamowicie wyciąga zielenie, czerwienie i pomarańcze, ja bym dał jedną fiji i jedną blueplus:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg czeka Cie duzo prob bo kazdy z nas ma inny rozmiar akwarium. Ja mam wysokie i czarny piach, swiadlo sie nie odbija. W zaleznosci ile dasz swietlowek. Zgodze sie ze seba, ale w moim przypadku gdzie ATI sa na wyspach trudno dostepne dalem AquaPink i Actynic+

A dalsza zabawa to juz swiatlo jak na

Gdzies mam fotki poki nie zalalem swiatelka znajde, wrzuce


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, ze fiji szybko sie wypala, ale dla mnie rewelacja i jest ciemna... jak cos mi pasi, nie szukam dalej miodu:tongues

Giesemann'a nie znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam z rana...Grzegorz,dzieki za link...moze ja sie troche zle wyrazilem,gdyz moje oswietlenie w nowym zbiorniku 80x70x45 wys,bedzie sie opierac na ledach punktowych,spotach...myslalem tyko by wrzucic tam z jedna albo dwie T5 24w,by podkreslic kolory...Zalezy mnie na tym by nie byly zbyt jasne i towrzyly lekkie tlo swietlne...wiem ze w sklepach miesnych uzywa sie jakis swietlowek by pokazac kupujacym ze ich stare,wyblakle mieso jest krwisto czerwone...nie wiem czy to nie sa swietlowki aquarelle...kiedys ktos sie tym zachwycal,ale nie mam pewnosci czy o aquarelle chodzilo...Te Fiji rzeczywiscie krotko chodzi...wymiana co trzy miesiace jest troche uciazliwa...Swoja droga chcialbym miec oswietlone akwarium tak jak Grzesiek,tylko doswietlone pewne czesci skaly spotami w ten sposob by bylo widac smuge swiatla oddzielajaca sie od reszty...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zrezygnować z tego durnego "..." przed i po każdym zdaniu? Trochę to drażni. Czepiacie się ortografii, to dla czego właściwie nie iść za cisem i nie pilnować poprawnej interpunkcji?

Mam pytanie do znawców czy świetlówki ATI wypalają się też tak szybko, jak KZ? - mowa o "różowych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333588 Tofik :

A mógłbyś zrezygnować z tego durnego "..." przed i po każdym zdaniu? Trochę to drażni. Czepiacie się ortografii, to dla czego właściwie nie iść za cisem i nie pilnować poprawnej interpunkcji?

Mam pytanie do znawców czy świetlówki ATI wypalają się też tak szybko, jak KZ? - mowa o "różowych"

...Czesc Tofik...wstales chyba lewa noga dzisiaj...a moglbys przestac sluchac muzyki,ktora sluchasz i zaczac delektowac sie disco-polo...?...tylko dlatego ze muzyka,ktora sluchasz komus sie nie podoba...?...albo nosic spodnie w kolorze,ktorego nie cierpisz,tylko dlatgo ze ktos inny taki kolor lubi...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzy nie zmienię nigdy! :p

No ale poważnie nie mam pojęcia skąd taki dziwny styl pisania? To jakieś symbole z pięciolinii czy jak?

W języku polskim mamy ogólnie przyjęte normy i uważam, że skoro czepiamy się ortografów --> co to jest ortograf??? to i stylu. Zresztą pewna osoba na tym forum ponoć dna o styl. Ale jako tako, korekty stylu ani zwornica --> co to "zwornica"? uwagi jeszcze się nie dopatrzyłem :mooning

Po co stawiać 3 kropi jak można 1? To takie nie dorzeczne. Ten znak jest zarezerwowany dla "urwanej myśli"

Aha. Fakt coś trzeba zrobić z tym łóżkiem, bo stoi tak, że nie da się z niego wstać inaczej niż lewą. :p

Może temu mam 5 warnów :whip

oprócz tego że nie wiem co to "zwornica" to nie wiem jeszcze, kto/kiedy/gdzie/kogo strofował za styl? kto/kiedy/komu/gdzie ten styl zmieniał/zaznaczał/poprawiał?

oj używamy słów, których znaczenia nie znamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak Tofik, brnij dalej :mooning

Rafał przepraszam za offtop.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333591 Tofik :

muzy nie zmienię nigdy! :p

No ale poważnie nie mam pojęcia skąd taki dziwny styl pisania? To jakieś symbole z pięciolinii czy jak?

W języku polskim mamy ogólnie przyjęte normy i uważam, że skoro czepiamy się ortografów to i stylu. Zresztą pewna osoba na tym forum ponoć dna o styl. Ale jako tako, korekty stylu ani zwornica uwagi jeszcze się nie dopatrzyłem :mooning

Po co stawiać 3 kropi jak można 1? To takie nie dorzeczne. Ten znak jest zarezerwowany dla "urwanej myśli"

Aha. Fakt coś trzeba zrobić z tym łóżkiem, bo stoi tak, że nie da się z niego wstać inaczej niż lewą. :p

Może temu mam 5 warnów :whip

...Tofik bo ja choruje na chroniczne myslorwanie..."myslorwanie",takiego slowa tez nie ma w jezyku polskim...a widzisz,czary mary i juz jest...tez bedziesz sie zastanawial,dlaczego juz takie slowo jest...jeden filozof wpadl do studni.Wystraszeni uczniowie rzucili mu sznur by wyszedl,ale on kiedy zlapal sznur,zaczal sie zastanawiac czym jest sznur,po co go ktos stworzyl...uczniowie mieli dosyc i odeszli a filozof umarl z braku wody i pozywienia...Mowisz o ogolnie przyjetych normach w jezyku polskim...polecam Ci ksiazke Edwarda Stachury "Sie"...zobaczysz ze norm zadnych nie ma...ortografia,owszem zgadza sie bo w oczy kluje...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik :mooning

Twoja uwaga ... cytat

" Zresztą pewna osoba na tym forum ponoć dna o styl. Ale jako tako, korekty stylu ani zwornica uwagi jeszcze się nie dopatrzyłem "

sam zadbaj o swoje błędy he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ATI purple bardzo fajnie podkresla kolorki raz ja wlozylem na sprawdzian i zdala egzamin na 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skonczyl sie monopol KZ-ta na kolorki. Teraz przodujace firmy robia na potrzeby rynku

http://glassbox-design.com/2010/aquapink-powerchrome-t5-ati-purple/


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tofik "niedorzeczne" w kontekscie, ktorego uzyles pisze sie poprawienie w jezyku polskim RAZEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja troszkę w temacie, posiadam KZ Fiji Purple, i jedyne co mogę powiedzieć po swoim zbiorniku "jak masz lewe akwarium, świeć nad nim KZ FP, u mnie zielone stało się bardziej zielone, żółtek aż razi żółcią" ja osobiście jestem z nich zadowolony.

Pozdrawiam :)

PS. Odnośnie wielokropka

Wielokropek znak interpunkcyjny w postaci trzech umieszczonych obok siebie kropek (...) używany przeważnie na końcu zdania, dla zaznaczenia fragmentów pominiętych

Z wikipedi (tak tak wiem :) )

polecam zwrócić uwagę na słowo "przeważnie", oraz "zaznaczenia fragmentów pominiętych". Styl Iceberga idealnie się w to wkomponowuje :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dziekuje wszystkim tym,ktorzy staraja sie pomoc i dziekuje tez Tofikowi,gdyz w sumie wniosl troche kolorystyki a temat wlasnie o niej jest...Cholera,wybor niesamowity...Grzesiek,produkt z glass box'u wydaje sie byc prawie kosmiczny i robi wrazenie...Zauwazylem ze kolory czesto sa wyciagane przez swiatlo czerwone,czerwonawe,cczyli o bardzo niskim Kelvinie...Grzesiek,ten link z RGB,tez daje do myslenia...taki fajny barometr,tego co nas zadowoli...W sklepie budowlanym,typu L.Merlin,mozna dostac ledy czerwone GU 10 chyba...Pamietam,kiedys te pierwsze to prawie nie swiecily a teraz te nowe daja po oczach,choc ciagle sa to ledy o malej mocy swietlnej...Moze rozwiazaniem byloby kupic pare takich na sprobowanie,ewentualnie tasme ledowa i sprobowac przykleic pare takich paskow nad zbiornikiem,by wytworzyc klimat...u mnie korale zielone sa naprawde zielone,gorzej z kolorami niebieskimi,czerwonymi i zoltymi...a zakladajac np. zarnik HQI 20K to juz nic prawie nie widac,wszystko sie zlewa,dlatego zalozylem ten temat by porozmawiac o preferencjach,typach oswietlenia i jakie swiatlo "wyciaga" jaki kolor...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Grzesiek,ta tasma z ledami i remote controler jest fajna,ale z tego co sie domyslam ,sluzy on tylko do wybrania swojej barwy i natezenia,bo chyba na tym nie da sie ustawic by rano swiecilo na czerwono,pomaranczowo,potem na niebiesko i to jeszcze z rozna sila...Tasma taka wraz z tym RC kosztuje grosze i mysle ze do swojego projektu,moglbym sprobowac i tego...takich z szesc tasm,moze delikatnie wode by zabarwilo...wiem ze to chodzenie na ostrzu brzytwy,gdyz bardzo latwo z tego,zamiast zamierzonego efektu po prostu zrobic dyskoteke...Paski,przynajmniej na video swieca dosc mocno,ewentualnie zawsze mozna dac soczewki,jezeli efekt bylby niezadawalajacy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg - zobacz jak swieci RADIUM 20000K to nastepnym razem napisesz " zakladajac np. zarnik HQI 20K "oprocz RADIUM" to juz nic prawie nie widac"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Kidult,zerknelem na te zarniki z ciekawosci...ale nie to jest moim projektem.Mysle ze wiekszosc ludzi ma mnie za jakiegos dziwaka i szalenca...kiedy wszyscy chca jak najwiecej swiatla ja chce jak najmniej (problem znalezienia tej bariery,kiedy korale beda w dobrej formie)...ludzie zazwyczaj chca doswietlic akwaria i nie kupuja T5 24w do 80cm zbiornika...ja wlasnie tak chce zrobic...Chce miec oswietlenie spotowe o waskiej smudze i doswietlic np jednym bialym i jednym niebieskim spotem kawalek skaly na ktorej siedzi sobie cos co lubi swiatlo...Myslalem ze paski ledowe,jako ze nie sa mocne,moga zrobic ogolne tlo,tzn np.po lewej jasno niebieskie,w srodku niebieskie i po prawej ciemnoniebieskie...do tego zabawa ze spotami na roznych wysokosciach i pod roznymi katami...tak robi sie czasem w nano rafach (zarowka PAR 38 27w E27 firmy pacyfik)...tylko ze ja te spoty robie sam z 10w ledow o roznych kolorach...Mysle ze zachod slonca bylby przyjemny w kolorze czerwonym bo tak wyglada zachod slonca...Chce po prostu poexperymentowac i kazda uwaga bedzie cenna...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie trochę temat, bo znalazłem fajny filmik w którym fajnie pokazują jakie kolory maja korale przy poszczególnych świetlówkach

 

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.