Skocz do zawartości
shida

ktory odpieniacz wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

hej :)

w zwiazku z tym ze udalo mi sie przekonac meza do morskiego :) to kompletuje powolutku osprzet...

i wlasnie potrzbuje porady - jaki odpieniacz do akwairum okolo 200l z mala obsada ryb (2 szt po 8-10cm moze jeszcze jakas jedna max 2... ale raczej 1szt.) skaly bedzie pewnie min 20kg chyba ze uda sie wiecej :) a wolalabym by sie udalo:)

dlatego prosze o pomoc w wyborze :)

1. aquarium system visi-jet ps100

2. aquarium system seaclone 100

3. weipro 2014 (plus jakas pompa...ale jaka bedzie odpowiednia???)

4.tunze poziomy lub pionowy do akwairum okolo200l 3110/2 lub 0210/2(3)

5.am kostkowy...

6. beast 400p

7. inne?

wolalabym raczej ograniczyc kase :))) i za to troche wiecej skaly wrzucic..ale tez nie chce kupowac pierwszego z brzegu :D

shida :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weipro 2014 + aqua medic ph 2500 z wirnikiem igłowym,beast 400p.są dość tanie i napewno się sprawdzą przy większej opsadzie niż 3 ryby


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie bedziesz miala panela albo sumpa to kup odpieniacz, ktory nie bedzies szpecil akwa.

Tunze pionowy sie nadaje bo jest ladnie obudowany. Beast sie tez nadaje ale tutaj to zalezy jak sie trafi, jedne sa glosne a drugie ciche.

Ewentualnie mozesz wpakowac Midiflotora do akwarium ale jesli bedziesz kupowal nowy to chyba sie nie za bardzo oplaca, poniewaz musisz jeszcze pompe powietrza do niego kupic.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no wlasnie nie wiem jeszcze jak zrobic czy z kominem i sumpem czy bez :D

o midiflotorze myslalam bo teoretycznie przy braku pradu moznaby podlaczyc napowietrzacz na baterie :)

a na serio to szukam tez cos co bedzie w miare ciche... podobno tunze sa takie.. tylko nei wiem ktory model... taki do 180l bylby ok cenowo...tylko czy nie za maly... na wiekszy model nie bardzo mam kase bo to juz 2 razy tyle :D czyli koszt jak delteca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos doradzic to zrob akwa 100x50x50. Domyslam sie bowiem, iz chcesz standardowe akwarium 100x40x50. Chyba, ze sie zle domyslam. :D

Masz mozliwosc to zrob komin i sump i nie pozalujesz

ale wtedy wydatek troche wiekszy.

Ile jestes w stanie zainwestowac w odpieniacz jesli moge spytac?

Midiflotora moim zdaniem nie oplaca sie kupic, poniewaz i tak trzeba zainwestowac w pompe powietrza.

Jesli jestes naprawde zainteresowana Tunze to jest nowy model: Tunze DOC Skimmer 9005 do 500l.

Do kupienia w Niemczech za jakies 200€.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wymairow akwarium to myslalam raczej na 120/125 na 45/47 na 40/45

czyli 120x45x40/45 lyb maksymalny wymiar jaki mi sie na szafce miesci to 125x47x45 :D te 45 to ze wzgledu na oswietlenie.. beda tylko t5... wiec chyba nie ma sensu dawac 50cm wysokosci?..bo wtedy wiecej trzebaby doswietlac :D z drugiej strony 120x45x45 to 243l a 120x45x50 to 270l :D heh trudna decyzja :D

co do komina to wlasnie sie waham..koszt samego akwarium z kominem nie jest klopotem raczej to ze dochodzi pompa, orurowanie, oswietlenie sumpa (bo pewnie jako filtr glonowy by lazil) mam nawet wolne 45l kwarium... o standardowych wymiarach(50x30x30) ktore moglabym na sump przeznaczyc... i pompe atmana 1200l/h (ceramiczny trzpien) moze nie jest to super ale zawsze cos :D

na odpieniacz liczylam max 400 zl... moze do 500zl jakos bym jeszcze dala rade...wiecej nie... a i to tylko ograniczajac ilosc skaly... ktora bede wtedy musiala etapami dokladac... zeby bylo jej jednak sporo... w koncu akwarium dla mandaryna :D a jak sie uda to 2szt..i coz.. maz podpuszcza by i jakas zebrasoma (z tych dajacych sobei rade w 300l ) sie poajwiala...b o 2 szt to juz pewnie bylaby przesada jak na 240-270l ?

jakby dalo sie jakis cichy to byloby super :D bo nie wiem czy uda mi sie znalezc inne miejsce niz sypialnia na akwairum :D((

ten tunze to chodzilo o uzywany czy nowy? :D w poslce cena najmniejszego do 180l jest sporawa... okolo 400-500zl

shida :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam turboflatora Am z pompą or 2500 -chodzi idealnie i nie ma problemów z ustawieniem trzepania piany.Na tym urządzeniu nie oszczędzaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tunze 3110/2- nie sugeruj się opiniami ludzi którzy nigdy na oczy ich nie widzieli. Mam od wczoraj model 3130/2 do 1000l i jest super. Piana mleko. Cichy. Cena - no niestety trzeba trochę zapłacić, mi się udalo kupić używany za smieszną cenę, jakiś koles sprzedawał 230/2 (do 400l) za 450zł używkę. Siedząc nad akwa pomyślałem sobie że jakbym je robił teraz to bym kupił baniak prostokatny bez zadnych kominów- wsadził tunze 3110/2- jest malutki i estetyczny, a zamiast kase ładować na panele itp. kupiłbym skałe.

Co do ceny- na ebayu niemieckim ogłasza się jakiś sklep- 3110/2 za 99euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz jej odpieniacz do akwarium max. 200L. Shida natomiast planuje akwarium minimalnie wieksze. Do takiego akwarium jesli juz to nadaje sie odpieniacz 3115/2. Jego cena nawet w tym sklepie to 190€.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panie i Panowie, dopiero teraz przeczytałem o akwarium, myslałem że 150l, jakoś mi się wbiło do głowy. Proponuje odnaleźć użytkownika dsztark i spytać czy sprzedał swojego tunze 230/2.

@shida- zostaje jeszcze: ruwall 130/300 za 580zł, Grotech HEA za 600zł, beast 300p za 400zł, miniflotor za 100zł i midiflotor za chyba 200zł, biostarflotor za 400zł. Grotechy są bardzo dobre i jeżeli miałabys 600zł to serdecznie polecam.

pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli można widzieć to czemu sugerujecie zakup odpieniacza weipro 2014 który jest na pojemność akwarium do 600 litrów. Czyżbym o czymś nie wiedział?

z literatury 2011 starczyłby na 200 litrów, a 2012 do 300 litrów. prosze o sprostowanie, bo sam chcę kupić któryś z wyżej wymienionych

początkujący...


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie jakos przyjelo, iz odpieniacz bierze sie troche wiekszy niz oferowany przez producenta. Naturalnie wszystko zalezy od obsady ale chyba lepiej miec troche zapasu.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.