Skocz do zawartości
Ben_sage

Krab 20kg

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zobaczyłem artykuł i nie sądziłem że takie wielkie też są... :)

Gorzej jak wyskoczy z baniaka :) :)

Krab japoński (pacyficzny, olbrzymi) to jeden z gatunków krabów, a przy tym największy stawonóg na świecie. Rozpiętość jego odnóży osiąga nawet 3 do 4 m (długość głowotułowia około 40 cm) i waży około 20 kg. Posiada stosunkowo mały głowotułów, ale ma imponujące odnóża. Jego najpowszechniejsze ubarwienie to kolor czerwony z białymi plamkami, chociaż są spotykane również osobniki całe czerwone bądź białe. Występuje na dnie Oceanu Spokojnego, przeważnie na głębokościach od 200 do 300 m. Większość roku kraby te spędzają w oceanie, na brzeg wychodzą jedynie wiosną, aby złożyć jaja. Ich małe zaraz po wykluciu wędrują do wody. Niektórzy badacze twierdzą, że japoński krab pacyficzny dożywa wieku nawet 100 lat. Krab ten jest łowiony przez rybaków. Jego mięso, odpowiednio doprawione, jest lokalnym przysmakiem. Nie można go łowić jedynie wiosną, w okresie składania jaj i wykluwania się młodych.

Ciekawostka: Jest ostatnim żyjącym jeszcze gatunkiem z rodzaju Macrocheira pozostałe gatunki dawno wymarły.

krab.jpg

img2352ow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Typowy przysmak stolow francuskich,potocznie mowi sie na nie "pajaki morskie",gdyz nie maja szczypiec...mieso przypomina kraba,ja jednak wole kraba...Ben-Sage,patrzac na rozmiar Twojego zbirnika,zastanawiam sie jak go przytniesz,by sie zmiescil.Pani ze zdjecia ma chyba podobny problem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krab kokosowy tez robi wrazenie. Iceberg jadles takiego:shocking

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zostaje kwestia worka nie wiem czy w koralu takie maja :)

Na razie kokosów sie nie dorobiłem gorzej jak zamiast mleka wyjdzie kokosowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#333716 Grzegorz Dyzma :

Krab kokosowy tez robi wrazenie.

Jak na mnie ten robi większe wrażenie :) a pewnie jego masa jest zbliżona do kraba japońskiego :)


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jakby zwiał z baniaka to panika na kwadracie ostra :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krabiczek.jpg

Wyobrazcie sobie że ktoś nocą lub dzień idzie pokimać na plaży a tam coś zaczyna ci po plecach łomotać...

Myśle że takie szczypce mogą za boleć jak nie gorzej...

Tu troszkę bardziej miła atmosfera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmmm takie rzeczy moglbym jesc codziennie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zamiast z psa kraba na spacer wyprowadzać ,ciekawe czy da się je tresować:)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś świr. widzi, że to nie ta natura jesli chodzi o jego psa a ciśnie mu pod nos kraba dla czyjejkolwiek krzywdy. w majtki mógł sobie wsadzić tego kraba jak taki cwaniak :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.