Skocz do zawartości
lubusikk

regulator temperatury by lubusik

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ...

chciałbym zaprezentować regulator temperatury , który wykonałem dla jednego z forumowych kolegów. , Regulator utrzymuje temperaturę na stałym poziomie (jak to regulator ) , oraz w cieplejsze dni po przekroczeniu ustawionej temperatury włącza wentylatory chłodzące ...

dokładność regulacji temperatury wynosi 0,5 st.C co moim zdaniem jest wystarczającą wartością .

regulator złożony z 2 elementów : zasilacza z 2 wyjściami do których można podłączyć 2000W na każdy oraz sterownika zbudowanego na mikro kontrolerze Atmela i cyfrowym czujniku temperatury firmy Dallas . na sterowniku wyświetlana jest aktualna temperatura , oraz posiada on 2 przyciski do ustawiania temperatur i 2 diody sygnalizujące stan każdego z kanałów ..

sterownik jest na kablu o długości 2metrów , można go sobie zamontować gdzieś na szafce

od obudowy zasilacza idzie czujnik na przewodzie o długości 1m , który umieszczamy w sumpie .

sterownik obsługuje się dwoma przyciskami , w moim zdaniem dość intuicyjny sposób . zakres regulacji temperatur to 15 - 40 st. C

kilka poglądowych zdjęć wykonanych regulatorów: (za jakość przepraszam , fotki robione na szybko telefonem .)

20110312221.th.jpg20110312220.th.jpg20110312219.th.jpg20110312218.th.jpg20110312217.th.jpg20110312216d.th.jpg

jeżeli ktoś będzie chętny moge wkleić schematy i wzory płytek ...

pozdrawiam

Łukasz

m:608662163

gg:9024506


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt wykonania. Dokladnie chodzi mi o materialy?

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 100 zł powinno się zmieścić , niestety 1 sztuka może być drożej , bo dochodzą 3 przesyłki ,


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś był tak miły i mógłbyś wstawić materiały pozwalające zmontować taki regulator,pewnie parę osób by skorzystało.Właśnie skończyłem automatyczną dolewkę, więc może teraz regulator.

Pozdrawiam.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lubusikk chciałbym zapytać, czy istnieje opcja rozbudowy sterownika, do opcji sterowanie temp. w dzień i w nocy? Na przykład w godzinach 10 - 18 temp. 26', a w godzinach 18 - 10 temp. 24'.


Sprzedam pokrywę aluminiową firmy Luxima http://allegro.pl/show_item.php?item=1793513982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze ktos sie natrudzil ztym projektem (bez urazy) i chyle czola tym ktorzy to robia i sie znaja

niestety juz od dluzeszego czasu na rynku sa podobne gotowe regulatory i niewiem czy oplaca sie tak duzy trud samemu cos robic ?

tu link jesli ktos zna j.niemiecki moze sobie poczytac.

np taki http://www.nesteq.de/de/products/fancontrollers/maxzero/ z full wypasem ocji : do 8 wentylatorkow naraz i 4 czujniki temperatury,wyswietlacz ,alarm ktory mozna usawic,nawet obroty wenylatorkow jesli ktos chce obnizyc halas i rozne tam bajery a zestaw kosztuje 30euro okolo 120zl plus przesylka.

pozdrawiam

Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten który podałeś się nie nadaje .

Sie können den Alarm für jeden Temperatursensor zwischen 38 °C und 85 °C einstellen.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie regulatory przeznaczone do akwarium kosztują powyżej 200 zł , ten który pokazałeś to chyba do komputera jest , i nigdy by ci ni załączył wentylatorów bo za niska jest temp .. tak mi się wydaje bynajmniej .. no i dodatkowo znowu musisz dokupić regulator temperatury aby podłączyć grzałkę ... ale mogę się mylić :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory wlaczy, gdy temperatura przekroczy 45 °C. To moze chociaz do gotowania mleka by sie nadalo ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki :) ale chyba niezrozumielismy sie (albo raczej ja)

mi chodzilo oto ze mozna ta czesc wykorzystac np do chlodzenia DIY lampy a nie wody w akwa .

gdyby uzyc tego do chlodzenia wody to rybki wczesniej by sie ugotowaly :)

pozdrawiam norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre rozwiązanie, ale można inaczej i mieć większe możliwości. Kupujemy gotowy moduł np. taki

http://www.sklep.nestor-electronic.pl/plytka_testowa_atmega32_6_pk,781000,3.html

do tego wyświetlacz 4x20, jakaś obudowa i mamy prawie komputer akwariowy. Na płytce mamy 6 przekaźników, zegar czasu rzeczywistego i inne takie tam.

Co ja na tym stworzyłem.

- zegar podtrzymywany baterią w razie zaniku zasilania

- 4 kanały do sterowania oświetlenia zał. i wył. o zaprogramowanych godzinach.

- sterowanie temperaturą w zakresie 20-30st.C i nastawialną histerezą

- sterowanie wiatrakami w obudowie po przekroczeniu temp. zadanej wody.

- pomiar temperatury w domu i za oknem

Można wymyślić jeszcze dużo bajerów bo procek pojemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

A nie prościej kupić gotowy np taki: Termoregulator TS-500 Dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no dla niektórych prościej ,tak samo można powiedzieć dlaczego ludzie robią swoje odpieniacze skoro są gotowe rozwiązania :):)

termoregulator Aquaela to kosztuje około 230 , tu masz mniej niż połowę tej ceny

Dobre rozwiązanie, ale można inaczej i mieć większe możliwości. Kupujemy gotowy moduł np. taki

http://www.sklep.nestor-electronic.pl/plytka_testowa_atmega32_6_pk,781000,3.html

super , ja też bym tam zmieścił jeszcze sporo rzeczy , ale takiego wielkiego kulfona raczej na froncie szafki sobie nie powiesisz , na dodatek z którego idzie kupa kabli , do tego zasilacze , przekaźniki itd ..

tutaj mamy malutki sterownik o wymiarach 4cm x 6 cm który możesz sobie zamocować wszędzie ...

ale jak to mówią każdy lubi co innego ...


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem całość wygląda całkiem zgrabnie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#335248 lubusikk :

a no dla niektórych prościej ,tak samo można powiedzieć dlaczego ludzie robią swoje odpieniacze skoro są gotowe rozwiązania :):)

termoregulator Aquaela to kosztuje około 230 , tu masz mniej niż połowę tej ceny

to nie było złośliwe, wręcz przeciwnie mam wielki szacunek dla "magików" którzy potrafią coś takiego zbudować, też bym tak chciał :kapelusz

co do Aquaela to kosztuje mniej niż 100 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem , ze to nie złośliwie :):)

możesz mi podać linka gdzie duala można znaleźć za 100 ??


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#335257 lubusikk :

wiem wiem , ze to nie złośliwie :D:)

możesz mi podać linka gdzie duala można znaleźć za 100 ??

zarez mnie zlinczują, ale co tam :)

zaznaczam że nie jest to moja aukcja, znalazłem przypadkiem :D

Termoregulator TS-500 Dual

Termoregulator TS-500 Dual

(pierwszy widzę że już sprzedany użytkownikowi tego forum, szybko, brawo :):D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... tego nie znalazłem , akurat we wszystkich internetowych sklepach rzadko można było się spotkać z ceną poniżej 200zł

no i w aquaelu dochodzi jeszcze ten minus ze musi być na szybie lub na sumpie , bo kabel do czujnika krótki :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.