Skocz do zawartości
sirkornik

Tuba dziwne zachowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dwoch dni moja tubka zaczela sie jakos dziwnie zachowywac, jak rozpyle pokarm to zawsze pieknie wystawiala polipy i po okolo 15 min byla gotowa do podawania pokarmu teraz to wyglada tak :)

4204-tu.jpg

moze ktos z posiadaczy tubek bedzie mogl mi odpowiedziec co jest nie tak i dlaczego tak sie zachowuje

pokarm od 6miesiecy ten sam

woda

NO3 0.2sali NO3 0.0 na api

NO2 0.3 tetra

PO4 0.0 api

KH 8.6 sali

zasolenie 1.022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym karmisz? zauwazyłem, że jak jest niekarmiona tuba to potrafi sie tak wyciągać. Tuby Ci nie głodują? Oprócz pyłku co dajesz? Ja daje po batonie kryla do gęby i szafa gra.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdego dnia dostaje kostke mrozonki ktora roztapiam i podaje ze szczykawki prawie kazdy polip zlapie duzy kes,a mrozonka to mysis shrimp , artemia plus spirulina

ort do poprawy

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj więc dać tego kryla w postaci całej za pomocą pęsety, który mordka wchłonie w całości. Wtedy masz pewność, że zwierze pojadło :) Nigdy tub drobnym jadłem nie karmiłem, bo nie widzę takiej potrzeby.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wskazowki wlasnie podalem dwie kostki wiecej kazdy polip dostal duza porcje zobaczymy co bedzie jutro, moze za mocno zwracalem uwage na czarna tube ktora dostalem do odratowania i ktora zaczyna wygladac coraz lepiej dam znac juto co i jak i jeszcze raz dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Moja czasem podobnie wyglądała przed wypuszczeniem larw do wody, więc może będzie się rozmnażać... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta tubka tak wyglada przed karmieniem? Bo mi wyglada na taka co wlasnie degustowala :)

Odnosze wrazenie ze za duzo karmisz. A jak czesto? Czym necisz zeby sie otworzyla?

Z wyjatkiem extremalnych przypadkow Tubki karmie artemia co 2-3 dni. Po kilka "chrabaszczy" :) na jeden zolty ryjek. W naturze tez zbyt czesto "schaboszczak" im sie nie trafia. Czesto dozywiaja sie na sasadzie resorbcji czy tez endocytozy substancji odzywczych powierzchnia ciala


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

opisze dokładnie proces karmienia

dostaje zazwyczaj kazdego dnia pelna kostke mrozonki, ale najpierw karmie zywym rybki i krewetke podczas podawania pokarmu krewetce letko rozpylam pokarm po koralu, odczekuje okolo 15 min co daje jej czas na napompowanie sie :) i jak rybki oraz krewetka jest juz po kolacji zaczynam podawac okolo 1 kostki(na 1koral) mrozonki pojedynczo do polipow.

Od okolo 2 miesiecy mam czarna bestje ktora staram sie nauczyc karmic podczas pelnego swiecenia i tej samej poze co zolta wiec podawalem wieksza ilosc pokarmu na czarna tubke zeby popudzic otwieranie i w tym czasie na zolta dawalem znacznie mniej pokarmu, a takie zachowaie jak na wstawionej fotce zaobserwowalem pierwszy raz. Wczoraj podalem duzo wiecej pokarmu i dzisiaj zauwazylem chyba lekka poprawe wstawie fotke i czarna ponizej :)

4204-czarna.jpg

po karmieniu okolo 40 min wiec normalnie jest tak napuszona ze szok :) teraz jak widac na zalaczonym :)

4204-zolta_terapia.jpg

pkt. 8 Regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku dniach tuba wraca do poprzedniego stanu, wiec mysle ze to byla wina lekkiego niedokarmienia. Przez kilka dni karmilem dosc intensywnie malutkimi porcjami az wciagla doslownie 2 kostki mrozonki :help1

teraz wygada tak mysle ze za kilka dni bedzie juz w 100% happy :)

DZIEKUJE ZA PORADY :)

4204-tuba-po-chorobie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie tylko cieszyc. pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.