Skocz do zawartości
Wieczny

Akwarium Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się dowiedzieć od kogoś z okolic Krakowa czy znacie jakiś sklep lub szklarzy co zrobią mi akwarium na wymiar bo pytałem się na giełdzie akwarystycznej na ul.Balickiej i tam była firma 'Myciok" i powiedzieli mi za szkło 8mm 100x50x40h +komin+3 dziury +przednia szyba z Opti. około 450zł i chciałem się dowiedzieć czy znacie kogoś co tez może zrobić taniej a też solidnie.

Nie pisz dużymi literami. A 11 znaków zapytania wcale nie sprawi, że ktoś szybciej odpowie na Twój temat.

mintaj


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335753 Wieczny :

Witam chciałem się dowiedzieć od kogoś z okolic Krakowa czy znacie jakiś sklep lub szklarzy co zrobią mi akwarium na wymiar bo pytałem się na giełdzie akwarystycznej na ul.Balickiej i tam była firma 'Myciok" i powiedzieli mi za szkło 8mm 100x50x40h +komin+3 dziury +przednia szyba z Opti. około 450zł i chciałem się dowiedzieć czy znacie kogoś co tez może zrobić taniej a też solidnie.

Nie wiem jakie ceny są w Krakau, ale myślę, że to dobra cena jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Kołba

tel: 32 725 79 32

kom: 664 054 403

Porządnie robią a cena też całkiem .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwa od Mycioka i powiem szczerze, ze zadowolony jestem bardzo. Schludne wykonanie i cena chyba bezkonkurencyjna.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cviet wiem że ładnie robią bo sam kupowałem od nich 150L i 300L tylko z pokrywa i dawałem 400zł a tu za samo akwa 450zł dlatego pytam pewnie przez ow taka cena :) ale jak kupować to porządny sprzęt.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał margo, zadzwoń do Pawła Kołby zrobi ci lepszą cenę,to jest mój znajomy powołaj się na Jacka to będziesz miał w dobrej cenie.


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335792 Wieczny :

cviet wiem że ładnie robią bo sam kupowałem od nich 150L i 300L tylko z pokrywa i dawałem 400zł a tu za samo akwa 450zł dlatego pytam pewnie przez ow taka cena :) ale jak kupować to porządny sprzęt.

Do samego szkla opti masz ok. 100 zl. doplaty, do tego komin i dziury.... Nie wiem czy wymiary sa standardowe tzn. jakie oni juz robia, bo jezeli nie, to mocno podnosi cene.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pytałem ze zwykłego floata to powiedzieli mi około 330zł razem z kominem i dziurami.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat, bo jestem na etapie zakupu akwarium. Chcę kupić 120x50x50 cm lub ewentualnie 120x60x50. Poprzednie akwarium i szafkę kupowałam w Roślinyakwariowe - tak średnio byłam zadowolona z ich obsługi i podejścia do klienta.

Nie planuję sumpa ani panelu, więc mógłby to być już gotowy zestaw. Znalazłam na Allegro taki z Aquario (też jeżdżą na Balicką na giełdę)

http://allegro.pl/ze...2853193381.html

Wydaje mi się (a może to tylko moje wrażenie, że jest mało "solidny"), choć mogę się mylić. Oświetlenie z tego zestawu też byłoby ok pod względem ilości światła, tylko nie wiem, jak z jakością wykonania.

Myślałam też o akwarium od Myciok i szafce. Akwarium ze szkła Guardian. Do tego np. Lampa Blau http://sklep.rosliny...54w-p-8780.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szafka jest taka jak w tym linku, który podałaś, to ta przegroda w środku ją eliminuje jeżeli chodzi o zastosowanie w akwarium morskim ze względu na brak możliwości wstawienia sumpa do niej.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może po prostu koleżanka nie planuje morskiego? ;) tego nie wzięliście pod uwagę :D


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, low tech, odpieniacz na boku, da rade


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz spokojnie spać,to nie oszczędzaj na budowie zbiornika.Za parę miesięcy zrozumiesz że zbiornik w tym hobby jest stosunkowo tanią inwestycją.Ja mieszkam w Gdyni a zb. 1200l zamawiałem w Słupsku,bo żaden mądrala w Gdyni nie chciał się podjąć budowy tak skomplikowanego szkła i jeszcze bezczelnie śpiewali ceny pięć razy wyższe.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram lepiej dołożyć i zrobić raz a porządnie, niż później pluć sobie w brodę że się nie zrobiło od razu.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - samo akwarium i szafka to niewielki wkład.

Miałam stawiać morskie w wakacje, ale chyba zacznę już coś kombinować i zbierać sprzęt po nowym roku. Mąż tylko się krzywi, że likwiduję roślinne - stwierdził, że bardzo mu się podoba...

Mam jeszcze inne miejsce w którym mogłoby stać i to nawet dwa razy większe ;) Minusem jest to, że obok jest kominek, a w zimie dogrzewamy. W lecie natomiast jest tam najchłodniej, więc byłoby łatwiej utrzymać temperaturę. Kombinuję, jakby go przekonać, aby utrzymać to jedno i postwić drugie morskie... Jak przekonujecie swoje żony? :D

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jak przekonujecie swoje żony? D

1. Nie pokazujemy rachunków za prąd :p

2. Pokazujemy tylko część rachunków za sprzęt :D

3. Przekonujemy pokazując piękne zdjęcia obu typów akwariów :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za.Kochaj żonę iu za dużo nie gadaj.Za jakiś czas zacznie ciebie gonić bo Ona wie lepiej. Mam ten problem od wielu lat i i zawsze jestem na górce.Kobiety kochamy i szanujemy.Melduję mojej Żonie że kupuyjemy korala za 5000 zeta.Zona odpowiada OK.Gdzie po niego jedziemy.Jak będzie ponad 2000km ustalamy strategię .Kochaj swoją żonę a będziesz kochany.


Akwarium 1200 litrów, sump 200 litrów,refugium 200litrów, oświetlenie 1000W LED akwa.Refugium 110W kompakty 6500 K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos sprzętu w szafce (odpieniacz). Nie uważacie, że w pokoju będzie delikatnie mówiąc czuć niemiły zapach? Zastanawiam się nad tym oglądając akwaria Kolegów z Forum.


Przesiadka na 580l 140x70x60; sump 100 l; DSB/refugium; cyrkulacja 7800 l/min; obieg DELTEC 5250 ok. 1000 l/h; Odpieniacz BA; ośw. BA 10x54W; Profilux III; Pompy dozujące

Fascynacja akwarystyką od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Melduję mojej Żonie że kupuyjemy korala za 5000 zeta.Zona odpowiada OK.Gdzie po niego jedziemy.Jak będzie ponad 2000km ustalamy strategię ...

:blink: zorganizuj szkolenie z perswazji - nie opędzisz sie od tłumów :D

---

Agnieszka da się wszystko, ja wiem :rolleyes:

Ale naprawdę przy ponad 300l akwa, chodźby z samymi rybami i miękasami sump naprawdę ułatwi :)

Może koledzy mnie poprawią, ale obawiam się że stawiając akwa przy kominku chłodziarka okaże się niezbędna

____________

from mobile


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zapaliłam w kominku a akwarium stałoby na przeciwko w odległości niecałych dwóch metrów - grzeje jak cholerka, więc odpada mi ta opcja...

Nie będę kombinowała, tylko likwiduję słodkowodne - świeci tam teraz 3x54w, więc jak "dorzucę" jeszcze jedno akwa 4x54w, nie mówię już o innych pobieraczach prądu typu grzałki, filtry itd.... Mogłoby być niefajnie jakby przyszła dopłata za prąd :baby:

Postawię jedno morskie i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twarda reka :). Wiec postanowione

Pozdrawiam z mobilnego świata wspierany Szajsungiem


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.