Skocz do zawartości
Sienki

[400] vol3 by Sienki

Rekomendowane odpowiedzi

No więc jakiś czas temu się zaczęło, nowe mieszkanie i nowy baniak, mam nadzieje że trochę bardziej przemyślany od poprzedniego.

Na początek było to:

3302-pokoj.jpg

co niektórzy już widzieli.

Teraz: 3302-400odslona1.jpg

a następnie:

3302-11.jpg

3302-12.jpg

3302-13.jpg

3302-14.jpg

3302-15.jpg

3302-16.jpg

3302-17.jpg

3302-18.jpg

Hydraulika jeszcze nie sklejona bo klej zasechł :)

Myślicie, że może tak być?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie spoko baniaczek:strutin fajny wymiar:)...pomaluj sobie szafke od srodka folia w plynie wtedy nic nie ucierpi jesli chodzi o parowanie wody z sumpa ja tak wlasnie dzis zrobilem i mam spokoj.....pozdro...ps.czekamy na kolejne zdjecia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że poszerzyłeś boczne otwory na rurki,kątowniki do półki nad akwa miałeś przykręcić od góry i dwa by starczyły.Czekamy na resztę.Z środkiem nic nie trzeba robić,wytrzyma kilkanaście lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajowo ;-)

tylko uważam że rewizje masz za nisko, będzie często woda w niej chlupać. Jak obniżysz poziom wody w kominie to znów po ściance będzie głośno.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda dobrze... mam dwa pytania:

ta półka nad baniakiem to do mocowania lampy? jesli tak... to dlaczego nie do sufitu...

i nie widzę stelarza w szafce. masz obudowany i od środka??


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sienki jaką dałeś wysokość korony !?? Interesuje mnie również na jakiej wysokości będzie w tym wypadku lampa od powierzchni wody ?? Pozdrawiam


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem ze fajnie to wyglada zobaczymy jak zalejesz pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335827 qba25 :

bedzie spoko baniaczek:strutin fajny wymiar:)...pomaluj sobie szafke od srodka folia w plynie wtedy nic nie ucierpi jesli chodzi o parowanie wody z sumpa ja tak wlasnie dzis zrobilem i mam spokoj.....pozdro...ps.czekamy na kolejne zdjecia:)

Dzięki, wymiar trochę zmieniony w porównaniu z poprzednim, 120x60x55 :)

W szafce będzie wentylatorek mały który będzie wszystko wywiewał, nie powinno nic się dziać.

#335828 inmar :

Widzę,że poszerzyłeś boczne otwory na rurki,kątowniki do półki nad akwa miałeś przykręcić od góry i dwa by starczyły.Czekamy na resztę.Z środkiem nic nie trzeba robić,wytrzyma kilkanaście lat.

Musiałem bo rury trochę inaczej wypadały, a kątowniki dla świętego spokoju :)

#335842 kiflu :

Fajowo ;-)

tylko uważam że rewizje masz za nisko, będzie często woda w niej chlupać. Jak obniżysz poziom wody w kominie to znów po ściance będzie głośno.

Wpadnij oceń na żywo:P

Rewizja opadła bo nie skręcona, góra ściętej krawędzi wypada prawie przy krawędzi akwa.. a samo sito mogę ściąć lekko od spodu, nie będę go kleił bo wchodzi ładnie na ścisk.

#335853 adamus_23_as :

wygląda dobrze... mam dwa pytania:

ta półka nad baniakiem to do mocowania lampy? jesli tak... to dlaczego nie do sufitu...

i nie widzę stelarza w szafce. masz obudowany i od środka??

Dzięki:) tak na lampę no i inne sprzęty których się często używa i chce się je mieć pod ręką a nie na widoku. do sufitu miałem poprzednio, w tym przypadku Karolina chciała półkę taką jak ma Marek. O szafce wypowiedział się już producent:)

#335875 rafi :

@Sienki jaką dałeś wysokość korony !?? Interesuje mnie również na jakiej wysokości będzie w tym wypadku lampa od powierzchni wody ?? Pozdrawiam

Korona ma jakieś 19cm, nachodzi na akwa ok 5cm. Obecnie Ledy wiszą prawie 20cm nad taflą, tu będą dwa a nie jeden panel, albo coś innego, a T5 kilka cm nad wodą.

#335881 ipe2 :

no powiem ze fajnie to wyglada zobaczymy jak zalejesz pozdrawiam

Dzięki, sam się nie mogę doczekać :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę baniak dojechał :)

Prezencja pierwsza klasa. Czekamy za zalaniem.

Najzwyklej Ci zazdroszczę :kapelusz

Wystarczy tylko życie do zbiornika i plazmę z salonu można sprzedać a za kasę kupić ciekawe nowe życie aby codzienne odcinki serialu Morski Świat były co raz ciekawsze :)

Powodzonka w pracach hydraulicznych


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ile radości przynosi zakładanie baniaka, tak samo jak późniejsza obsługa i obserwacja życia,

życzę powodzenia przy realizacji.

Poproszę o zdjęcie całośći przodu baniaka bezpośrednio na wprost :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#335965 giant19s :

Widzę baniak dojechał :)

Prezencja pierwsza klasa. Czekamy za zalaniem.

Najzwyklej Ci zazdroszczę :kapelusz

Wystarczy tylko życie do zbiornika i plazmę z salonu można sprzedać a za kasę kupić ciekawe nowe życie aby codzienne odcinki serialu Morski Świat były co raz ciekawsze :)

Powodzonka w pracach hydraulicznych

Baniak stał już miesiąc, tylko w docelowym pomieszczeniu podłogi nie było.

Tv mamy mały :) stoi na podłodze, kuchni jeszcze nie ma, ale akwa tak:D hehe

#335966 AdamB :

Congratulation !!

When celebration ??

:)

Parapetówkę planujemy, ale czekam na koniec prac i udaną bezproblemową przeprowadzkę:)

Chce trochę skały dokupić a wodę produkuję od wczoraj, podmiana i stara do nowego baniaka..

40kg trochę mało się wydaje.. chcę z 5-10kg skały kupić, ktoś coś ma?

#335969 kmirko :

Wiem ile radości przynosi zakładanie baniaka, tak samo jak późniejsza obsługa i obserwacja życia,

życzę powodzenia przy realizacji.

Poproszę o zdjęcie całośći przodu baniaka bezpośrednio na wprost :)

Ile radości, a ile stresu :)

Zdjęcie takie to jak już zaleje na spokojnie, chociaż mało miejsca z przodu, będę musiał z garderoby zdjęcia robić :)

Dzięki chłopaki! :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff.. przeprowadzka prawie zakończona.

Doszło prawie 10kg skały, piasek przepłukany w RO.

Udało mi się wyrwać przy okazji dwa stworki..

3302-zdjecie0301.jpg

Grubasy.. opierały się ale jednak się udało..

Jak znajdę chwile to zrobię foto całości:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto zrobione na szybko wieczorem:) Postaram się zrobić coś lepszego jak tylko znajdę chwilę i wyciągnę drugi aparat...

Jeszcze nie było czasu na zamontowanie komory i regulację szafki..

3302-400odslona1.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie :help1


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wąwozik :help1


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,ostatnio myślę o innym ułożeniu swojej z wąwozem jak miałem kiedyś,ale boję się o system,który już wyszedł na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

fajne ułożenie skałki :help1

mam pytanko nie myślałaś o dodany T5 do tych ledów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, teraz tylko czekać aż się krzaczory rozrosną i będzie bajka:clapping

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#337964 AdamB :

Chapo ba :kapelusz

Oczywiscie dla Karoliny :)

#337968 kiflu :

No ładnie ładnie :)

Dzięki :) daleko nie macie może byście sami wpadli i na żywo ocenili? Zapraszam :)

#337980 giant19s :

Ładny wąwozik :)

Dzięki :)

#337984 ona :

Bardzo ładnie.

Sienki, jakie masz w tym akwa oświetlenie , ze tak fajnie wpada w fiolecik i ładnie wybarwia korale?

po lewej panel 120W LED z erybki, po prawej versja 2 z reef shopu. Zastanawiam się właśnie (zbierając kasę) co dać docelowo:)

#337999 inmar :

Super,ostatnio myślę o innym ułożeniu swojej z wąwozem jak miałem kiedyś,ale boję się o system,który już wyszedł na prostą.

Dzięki, czasem warto coś zmienić, przy okazji da się ryby niechciane odłowić :) Wpadnij kiedyś z Ingą i młodym akwarystą :)

#338006 AnT :

fajne ułożenie skałki :)

mam pytanko nie myślałaś o dodany T5 do tych ledów ?

Dzięki, T5 będą, są tak samo jak w poprzednim projekcie, jeszcze wiszą na akwa (dokładnie na nie nad), tylko nie mam czasu żeby zamontować koronę i 2x 39W :)

#338008 seb :

Świetnie, teraz tylko czekać aż się krzaczory rozrosną i będzie bajka:clapping

Pozdrawiam

seb

Wszystko rosło od malutkich szczepek, Kiflu pewnie coś poznaje. Od Ciebie też bym chętnie kilka patyków przygarnął, jak tylko się uporam z remontem do końca no i na baniaku nie odbije się przeprowadzka to coś bym zamówił! :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadne wpadne "jak tylko się uporam z remontem do końca ". Moze sie jakos umowimy i Wam maly najazd na chate zrobimy, zeby za jednym sprzataniem sie obylo :)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.