Skocz do zawartości
thomas kay

problem z karta w aparacie

Rekomendowane odpowiedzi

próbowałem już wszędzie może ktoś z was będzie miał pomysł. mam canon powershot a650 is i nie mały problem bowiem aparat nie wykrywa mi karty pamięci. za to komputer jak najbardziej. mam ją od ponad roku i wszystko śmigało, teraz chciałem zgrać zdjęcia nie prze kabel, tylko wyjąłem kartę skopiowałem do kompa, wkładam z powrotem a tu aparat jej nie widzi. inną kartę aparat wykrywa, przynajmniej narazie. cóż to może być? ktoś ma pomysł? z góry dzięki.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób jej format może pomoże ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...obstawiam jakis brud w aparacie,uszkodzona czesc,skoro comp wykrywa...udaj sie do specjalisty,sproboj inna karte,moze moje czarnowidztwo jest nieuzasadnione czego Ci zycze...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

format karty z body aparatu. polecam robic to systematycznie. pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336176 Iceberg :

sproboj inna karte,

Iceberg - ale on inną widzi.

A format powinien załatwić temat.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336178 SkoczekPL :
#336176 Iceberg :

sproboj inna karte,

Iceberg - ale on inną widzi.

A format powinien załatwić temat.

...Swieta racja...nie przeczytalem ze zrozumieniem...mysle ze jak format nie pomoze to tylko nowa karta...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Wku... się wysypałem baterie, wyciągnąłem kartę, przesunąłem na lock potem odblokuj, włączyłem z powrotem i dalej nic. Wyłączyłem aparat włączyłem ponownie i działa. Za głupi jestem na to żeby zrozumieć jakim cudem. Tyle razy już próbowałem i nic a tu nagle śmiga. W każdym razie dzięki za rady. Zrobię wreszcie parę fotek akwarium bo już dawno się nie "chwaliłem" swoim baniakiem. pozdrawiam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. recznej blokady karty SD to nie ruszaj nigdy, bo nie ma potrzeby, a mozesz sie potem dziwic niepotrzebnie. z Twojego opisu wynika, że jesli nadal nie zrobiłeś formatu karty to całkiem prawdopodobne, że problem nadal masz i temat wróci jak bumerang. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336377 thomas kay :

No więc tak. Wku... się wysypałem baterie, wyciągnąłem kartę, przesunąłem na lock potem odblokuj, włączyłem z powrotem i dalej nic. Wyłączyłem aparat włączyłem ponownie i działa. Za głupi jestem na to żeby zrozumieć jakim cudem. Tyle razy już próbowałem i nic a tu nagle śmiga. W każdym razie dzięki za rady. Zrobię wreszcie parę fotek akwarium bo już dawno się nie "chwaliłem" swoim baniakiem. pozdrawiam

...uroki elektroniki...nowy samochod ma problem,idziesz do mechanika i okazuje sie przez droge sam sie "naprawil"...do starego potrzebujesz mlotek i srubokret...w pierwszym przypadku moze sie zdazyc koniec jazdy a w drugim niekoniecznie...dlatego nie kupilbym wozu z elektonika 'jestem zwolennikiem lat 80tych,wozy z dusza)...jestem tez zwolennikiem ledow w zbiorniku no ale na ledach sie nie jezdzi na wakacje...nie namawiam Cie bys kupil nieelektroniczny,stary aparat...tego tez nie jestem zwolennikiem,choc urok to jakis ma...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#336390 luft :

hej. recznej blokady karty SD to nie ruszaj nigdy, bo nie ma potrzeby, a mozesz sie potem dziwic niepotrzebnie. z Twojego opisu wynika, że jesli nadal nie zrobiłeś formatu karty to całkiem prawdopodobne, że problem nadal masz i temat wróci jak bumerang. pozdro

Właśnie tego się obawiam. Kiedyś już mi się tak działo, i samo się naprawiło. Format robiłem mając kartę podpiętą do kompa, bo przy użyciu aparatu nie da się go zrobić bo jej nie widzi i funkcja jest niedostępna. Nie wiem czy teraz robić format, wykorzystać moment że śmiga.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze takie coś się pojawiło może spróbuj użyć z narzędzi dysku: skanuj. Czasami sprzęt źle odpięty zostawia jakieś syfy które utrudniają życie : ) najlepiej przed wyjęciem karty dać "odłącz"


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się, że kiedyś zdjęcia przez tą kartę stracisz?

Zawsze przed rozpoczęciem zdjęć robię format, cykam kilka zdjęć w serii sprawdzając czy karta nadąża z zapisem i czy te zdjęcia na niej są, później znowu format i mam (?) pewność. Tyle, że ja jestem fotografem ślubnym i nie mogę sobie pozwolić na utratę zdjęć...

Zbawienna jest funkcja (w niektórych aparatach) zapisu na dwóch kartach - tu mamy spokój.

A co do Twojego problemu - może spróbuj jeszcze (po podpięciu karty przez czytnik) sformatować kartę z wymuszeniem trybu FAT (najnowsze windy trzeba do tego zmusić komendą format z podaniem systemu plików). Później oczywiście jeszcze jeden format w aparacie - to jest niezbędne żeby system aparatu utworzył swoje foldery w których zapisuje zdjęcia.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.