Skocz do zawartości
gesco

uszkodzony wirnik ReefMax

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dzisiaj że nie działa pompa odpieniacza w ReefMaxie, po wyjęciu okazało się że jest pęknięty magnes i wirnik, nie znalazłem w necie i na forum jaki to dokładnie model pompy więc pytanie jakiego wirnika mam szukać model ? lub do jakiej pompy, możne zamiennik ?

Pozdrawiam

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w Aquaelu - tak najprościej :) Albo wymień pompę na NewJet1200.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na RM jest gwarancja 2 lata. Dzwoń do serwisu niech przysyłają nowy.

Kontakt pod numerem telefonu w Warszawie

(22) 644-76-16 wew. 138

Pompę tak czy siak sobie wymień na NJ1200 tak jak zaproponował kapuhy, a ta oryginalna na pewno do czegoś Ci się przyda. Ja na niej zrobię Bio-Palety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t.j.w


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ReefMax nie jest na gwarancji więc szukam cześć.

Załamało mnie podejście do klienta, zarówno w Aquaelu jak i u partnera na al. Krakowskiej w Warszawie.

18.03.2011 tel do Serwisu Aquaela - po gwarancji to przekierowali do sprzedaży, w sprzedaży powiedzieli że wirnik jest na magazynie ale zamówić mogę przez partnera na Krakowskiej

18.03.2011 tel na Krakowska, zamówiłem wirnik, dostałem informacje iż zamawiają tylko w czwartki i poniedziałki więc muszę poczekać bo nie mają go na stanie, ok będę czekał

22.03.2011 tel na Krakowską, wirnika nie ma i mam czekać do Piątku WTF :cursin

Jak słyszę jak chodzi ten wirnik to mam ochotę wywalić tego ReefMaxa, zresztą z nim wywali mnie żona :/


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gesco, Ile wirnik kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprzedażny Aquaela Pani podała cenę 4 zł.

@mrozikulus dzięki z informację jednak wolę poczekać, z tego co mi wiadomo ReefMax, który kupiłem miał ok 1 - 1,5 roku więc chciałbym uniknąć za niedługo powtórki z wirnikiem :) widocznie sypią się ze starości :)


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo raczej zadowolony jestem z podejścia aquael: w czwartek zadzwoniłem do działu serwisu, że wysiadło mi jedno światło w nano reef, podali mi nr umowy z ups i kazali wysłać na swój koszt. W czwartek mi się już nie chciało :) to zadzwoniłem w piątek po kuriera- oczywiście był po godzinie. Dzisiaj dostałem lampkę spowrotem, nawet mnie nie zapytali o paragon ani o gwarancje, jak sam zapytałem to powiedzieli że nie potrzebna, ale na wszelki wypadek załączyłem ksero gwarancji.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338078 gesco :

w sprzedażny Aquaela Pani podała cenę 4 zł.

z tego co mi wiadomo ReefMax, który kupiłem miał ok 1 - 1,5 roku

Czyli jeszcze na gwarancji, a cena dobra chyba nie??

Co do wirnika to moim zdaniem uszkodził się mechanicznie, coś tam musiało się dostać może mały ślimak, mała rozgwiazda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReefMaxa kupiłem używanego i nie mam dowodu zakupu.

Cena ok, na nią nie narzekam oby wszystko do morskich tyle kosztowało :)

Chodzi mi o kwestię podejścia do klienta i sieć sprzedaży, słabo że wirnik można kupić tylko u 1 partnera warszawie, który zapomniał? zamówić, robi to tylko 2 razy w tygodniu i trzeba tyle czekac :/

Pozdrawiam.


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep firmowy w łodzi zamawia raz na tydzień w czwartki, więc nie narzekaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem RM używanego od kumpla... Jestem jego trzecim właścicielem i wymieniają mi części za frikola. Przykład "ruchoma głowa" od Aquael Reef Circulator 2600 Pan serwisant dał mi 3, powiedział że to wada fabryczna, przykład kolejny... mają mi przesłać statecznik też za frikola :)


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338192 sPRYTny :

Sklep firmowy w łodzi zamawia raz na tydzień w czwartki, więc nie narzekaj. :)

Nie no to w ogóle super tylko aquael !! szkoda że sklepu nie mają internetowego :)

Graber dzięki, jest myśl :) jutro zadzwonię i zgłoszę jako usterkę,i że nie wiem gdzie mam gwarancję, może się uda.

Pozdrawiam


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałem prawdę... "Proszę Pana kupiłem RM od kumpla nie mam gwarancji, Pani ze sprzedaży powiedziała, że statecznik kosztuje 172,10 PLN Brutto! Załamałem się lekko... Wszystkie stateczniki mają po 30 cm długości, ten z RM ma 13,5 cm nie wiem jak zmieszczę ten zamiennik." Pan serwisant odpowiedział: "Nieee no tak to nie zrobimy... RM nie produkujemy od dwóch lat, więc ma Pan jeszcze gwarancję, proszę mi wysłać oficjalnego @ na mój adres ze wszystkimi problemami i adresem do przesyłki... W ciągu 24h wyślemy do Pana statecznik." To jest szanowanie klienta! Zrobisz jak uważasz... Masz dość tego wirnika, masz wolne 100 zł kup NJ1200 zeswapuj pod swój odpieniacz a zareklamowany wirnik lub pompę wykorzystasz później na pewno. Plusy są takie: żona nie będzie gadać (to chyba największy + :) ), zwiększony obieg :) Pozdrawiam!


ReefMax 80 - 2 x Aquel Reef Circulator 2600 - 1 x ATI Actinic Blue - 2 x ATI AquaBlue Special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis AquaEL-a też czyta to forum... :)

W produkcji "ruchoma głowa" od Aquael Reef Circulator 2600 kosztuje około 0.05 grosza...

AquaEL ma swoje fabryki i 80-90% części ma własnej produkcji.

Każdy kto miał kontakt z przetwórstwem tworzyw sztucznych wie ile się zarabia na częściach plastikowych, a ile na wyrobie gotowym.

Więc nie dziwmy się że z serwisem nie ma problemu. Ma duży fundusz gwarancyjny który nic innego jak tylko przyciąga kolejnych klientów do zakupu ich produktów.

ps. sorka za off-topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeże kotleta... Wirnik do tej pompy dostałeś sam czy z tą ceramiczną ośką? Czyściłem wczoraj pompe, a że jestem subtelny i delikatny jak czołg to niestety połamałem ośkę... Niby w katalogu wychodzi oś+wirnik ale nie wiem jak to jest, a wolałbym się dowiedzieć, bo nie wiem czy jutro mam innej pompy szukać czy tel. do serwisu i zamówionko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wirnik, ale myślę że można okupić też ośkę. Powodzenia.

Pozdrawiam

Paweł


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Panie za info:kapelusz Jutro się dowiem czy mnie poratują. Jak będą mieć to zrobie zapas na cały rok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#338189 gesco :

ReefMaxa kupiłem używanego i nie mam dowodu zakupu.

Cena ok, na nią nie narzekam oby wszystko do morskich tyle kosztowało :)

Chodzi mi o kwestię podejścia do klienta i sieć sprzedaży, słabo że wirnik można kupić tylko u 1 partnera warszawie, który zapomniał? zamówić, robi to tylko 2 razy w tygodniu i trzeba tyle czekac :/

Pozdrawiam.

A wystarczyło skojarzyć że adres serwisu i siedziba firmy jest w jednym miejscu, kupił bys wirnik od ręki :D.

Dzięki uprzejmości Kierownika serwisu i Pań z biura sprzedaży przy okazji wizyty w serwisie kupiłem kilka rzeczy bezpośrednio, przy okazji pooglądałem kilka fajnych rzeczy które maja ustawione :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio7 dobrze wiedzieć że w serwisie można kupić części od ręki, jak czytałeś wcześniejsze posty to ja nie miałem takiej okazji, z serwisu przekierowali mnie do sprzedaży a z tamtąd do partnera :)

Pozdr


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się widać nie zrozumieliśmy. Ja też w serwisie nic nie kupiłem. Dział handlowy jest drzwi obok serwisu a tam jest wszystko czego dusza zapragnie, od ręki, gotówką - tak na przyszłość, lepiej podjechać niż korzystać z pośredników :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.