Skocz do zawartości
Ben_sage

25x25x25 u kobiety w domu ? :O

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad mini rafką u kobiety ,bo już nie moge wytrzymać czekając na nowy baniak a to może jeszcze czekać... a do domu coraz rzadziej zahaczam i coraz rzadziej oglądam brzydka 160l...

zastanawiam co bedzie mi potrzebne.

Szkło

Grzałka

termometr

Skała

Piach

2 lampy 2x11w narva white i blue

Zastanawiam sie czy w razie podmian bedzie potrzebny jakis filtr czy mini odpieniacz.

Zastanawiam się nad gobiodonem okinawae.

Nie mam doświadczenia z minirafa ale widze że niektórzy dają małe filtry w jakim celu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aquaela 30l i uważam, że filtr jest bardzo przydatny. Mam małą kaskadę i jej głównym zadaniem jest filtracja mechaniczna oraz biologiczna za pomocą żywej skały. Przydaje się bardzo. Niedawno wyjechałem na tygodniową delegację i wyłączyłem kaskadę - bo bałem się, żeby coś się z niej nie wylało - po przyjeździe woda była w bardzo kiepskim stanie, a na błonie powierzchniowej liczne kolonie bakterii. Innymi słowy - mimo dużej ilości skały u mnie (jakieś 5-6kg) i koralii nano, system bez filtra sam się nie oczyści. Podobnie jeżeli będziesz miał plagę glonów na szybie - po ich zeskrobaniu bez filtra woda będzie bardzo długo mętna. Mam identyczne drugie akwarium już na samej cyrkulacji i tam wszystko jest ok, ale dlatego, że nie ma korali a tylko dużo skały + glony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25x25x25 u kobiety? Lubie szczuple ale to lekka przesada :):):D


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa obok monitora posadzić takie małe akwarium ale boje się zezby i babrania z tym.

Co do wielkosci mają swój klimat ostatnio przeglądalem w necie mini akwaria fakt ze w stylu holenderskim slodkie ale wygląda bajecznie - jeden był nawet w kubku a fotka zrobiona tak jakby mialo 50-70l....

Nie mam z tym doświadczenia - generalnie boje sie braku odpieniacza.Na uwagi przeciw też patrze bez zamykania oczu bo może być to not good idea... i nie upieram się - po prostu takie szybkie zauroczenie..... przeglądalem akwaria w necie i wpadło mi w oko.Chciałem namówić kobiete na redcherry i yellow slodkie ale powiedziała że słodkie niezbyt jej leżą... a to pomysł miał być budzetowy ok.200-300zl skałke już mam i osmoze/di....szkło 75 ow i takie tam...

Czekamy aż ojciec kobiety sie wyniesie na dobre wtedy remont całej chałupy wlącznie z podglogą i odpowiednia klimatyzacja pomieszczenia i na koncu duże akwarium taka kolej rzeczy ale powoli kipi ze mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tytule wygląda jakbyś podawał wymiary kobiety :) Sory za offtopa.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie że pomysł z d..y to może ochłone :)

Przyznam że zauroczyła mnie cena 15l opti white 70zl chcialbym aby 300l 10mm za tyle były pod zamowienie :)

Nigdy opti nie miałem zawsze tylko to float.... i woda zawieszona na szpetnym silikonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Uwazaj tylko z wydatkami bo sam w tym domu z tym 25x25x25 zostaniesz i zamiast na nano reef bedziesz spedzal czas na jakis mniej pouczajacych portalach....hehehe...sorry nie moglem sie powstrzymac...a swoja droga to czemu nie...?...ja nie widze przeszkod,doksztalc sie tylko w technicznym temacie takich malenstw i jazda...Doswiadczenie juz jakies masz to i sobie dasz rade a jak nie to NR zawsze pomoze "NR chroni,NR radzi,NR nigdy Cie nie zdradzi"...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 25x25x25 to rzeczywiście bardzo szczupłe ... ja bym się zastanowił nad czymś bardziej ... nie że lubię kobiety przewymiarowane ale tak to jest że apetyt rośnie w miarę jedzenia ... sam nie wiem czy ta teoria tyczy się tylko akwarium :help1

... tak czy inaczej jak masz możliwości, finanse itp. to bym poczekał jednak i zainwestował ... w większe wymiary bo cierpliwość się przyda zarówno jak i do zbiornika tak i pewnie do kobiety :)

większe łatwej utrzymać .. w sensie większe zbiorniki :)

Powodzenia


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.