Skocz do zawartości
eni

czy może ktoś wie jaka przyczyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem (nie jestem doświadczona akwarystką)może ktoś doradzi

A więc:

akwa 450l

sump 120

odpieniacz turboflotor multi SL

cyrkulacja: jedna pompa 2x6000 i 3x5000

ozonizator pracuje 3godz.dziennie

parametr:

KH 8

PO4 0,12

Mg 1380 (spadło,było wyższe ale wczoraj podmiana wody 100l)

Ca 425

No3 2-5

Pytanie moje jaka może być przyczyna że monti gubi tkankę a calendarium mało się polipuje i chyba zaczyna od spodu bieleć.Sohal się ociera o piach.Jeszcze jedna rzecz a mianowicie ostatnia podmiana na nowym filtrze odwróconej osmozy.

Mój poprzedni filterek po zmierzeniu na wyjściu 15 (miernik od kolegi truskawa- Krzysiu dziękuje). Bo własnego nie posiadam.Jak myślicie czy po takiej podmiance będzie poprawa (sól Korallen-Zucht) a może macie inne pomysły??


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 15 za filtrem to rozumiem, ze za RO a DI nie masz ? To by bylo do przyjecia, choc DI to dobra sprawa.

Przede wszystkim zbadaj u kogos zasolenie. Ostatnio bylo kilka blednych interpretacji odczytow.

Czy korale "slabuja" od czasu ostatniej podmiany ? Dlaczego byla taka duza ?

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie uzywał ozonatora i zbił PO4 podmianka za duza ja na 450 l i sump 120 podmieniam co 2 tygodnie 50 litrow , za osmoza załoz DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaję że i odpieniacz też mógłby być mocniejszy.

nie wiemy dokładnie jaka jest obsada, i pozostała filtracja ale... u mnie swego czasu przy małej obsadzie średnio sobie radził.

a miałam właśnie Multi SL z pompą AB 2000/1 up.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzylas KH? Jakie masz oswietlenie? Co to znaczy "cyrkulacja: jedna pompa 2x6000 i 3x5000" - bo jakos jestem zmeczony i chyba nie kumam, czy to znaczy, ze masz 5 pomp a nie jedna? Co to za pompy?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...mnie przeszedl przez mysl ten ozonizator...gdy O3 dostaje sie do obiegu i jest go za duzo,ryby maja podraznione skrzela...stad moze te drapanie i ocieranie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim z góry dziękuję za tak liczne odzewy już pisze odpowiedzi na Wasze pytanie:

a więc zaczynam od pierwszego:

Stani DI jeśli się nie mylę chodzi o żywicę więc tak prawda nie mam jej ale już jest w planach

Co do zasolenia to prawdopodobnie oki bo sprawdzane było u "truskawy" (dzisiaj przysłano mi nowy RO)

Ozon ostatnio chodzi dość rzadko bo co parę dni na trzy godzinki (dodam że ociera się o piach tylko sohal)

Akwa zalane dokładnie rok temu (marzec)

Włodek115podmianki również robię co dwa tygodnie po 50-60l. tylko ze względu na to co działo mi się w akwa.ostatnie dwie podmianki co tydzień 100l jeszcze Wam zapomniałam powiedzieć że cała skała obrosła mi długimi zielonymi glonami które wczoraj usunęłam ze skał

NIKA obsada(rybki) u mnie to :2 ambipriony, żółtek,hepatus,sohal,pterapagon,hexatenia,magnific,valenciennea strigata (babka),5anthiasów.

AquaManiacpompki to chyba chińszczyzna są to trzy pompki po 5000 i jedna (podwójna niby 2x6000=12000)

a jeszcze w użyciu jest węgiel.


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ozonator ? Moze jest za silny ? Czy podajesz najmniejsza mozliwa dawke ? Czy mozesz troche wegla umiescic przy wyplywie wody z odpieniacza ? Chodzi o zabezpieczenie akwarium przed nadmiarem ozonu.

Te wyniki testow sa takie ladne, ze nie ma sie do czego przyczepic. Jasne, kH moze tez byc 5 (mierzone innym testem) a PO4 zupelnie inne (czym zmierzone ?). Moze tu wcale nie jest tak optymistycznie. Wtedy sie wine zwali na odpieniacz i po sprawie.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ozonator to "HEILA 300' z regulacją od 10% i tak u mnie chodzi (10%),w poście wyżej dopisałam że używam wegla. Co do wyników testów to raczej miarodajne bo mój dobry znajomy który troszkę mi przy akwa pomaga

"szacun Truskawa" też mi powiedział że chciałby mieć takie parametry jak ja mam, a testy większość mamy tej samej firmy.

Jeszcze zapomniałam Wam powiedzieć że dwa miesiące temu buła u mnie zmiana oświetlenia i po tej zmianie tak mi akwa obrosło brzydkimi długimi zielonymi glonami tylko nie wiem czy od oświetlenia czy już miałam problem z RO na dzień dzisiejszy skałka wyczyszczona z paskudnych glonów i nowy RO właśnie się moczy

a jeszcze miałam zmianę soli na Korallen-Zucht


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmian sporo, musisz chyba troche odczekac i poobserwowac.

Co do Heilea 300... jesli na najmniejszej dawce podaje 30 mg ozonu, to to jest duza dawka na 450 l. Moj ma max wydajnosc 25 mg/h i skrecilem go na najmniejsza mozliwa dawke (5 mg ?) i podaje przez 1 godz. dziennie. Z ozonem badz ostrozna.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanizastosuję się do tego co napisałeś no a co do zmian w akwa to faktycznie ostatnio troszkę się działo więc może dam zwierzakom troszkę czasu i zobaczymy co się będzie


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Basiu, sprawdź jeszcze może termin ważności testów, jak i czym mierzysz te no3 ?, jeśli salifertem to patrz z góry pojemnika i porównaj do skali, a jeżeli patrzysz z boku to podziel ten wynik przez 10, sam czasami mam problem z interpretacją wyniku tego testu.

Pozdrawiam


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

azja-83 test no3 salifetra termin dobry a patrzę z góry na wynik


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy NO3 jest 2 czy 5 to obojetne (zreszta patrzac z boku mozna to dokladnie okreslic). Troche sceptycznie patrze na PO4, bo nie wiem jaki test pokazuje 0,12 ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stani raczej miarodajny test bo "truskawa" używa tego samego testu i nie narzeka. Wracając do tego co pisałam wcześniej

cyt." chciałbym mieć takie parametry jak ty". To krzysiek ma PO4 wyższe niż ja.


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz calkiem przyjemne parametry, zeby dodac codziennie ze 2 ml wodki (czy Ci szkoda ?).:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.