Skocz do zawartości
pio7

wiatraczki komputerowe 92x92 w szafce

Rekomendowane odpowiedzi

A nie możesz ograniczyć parowania wody poprzez zakrycie sumpa.

Ja tak mam i zero wilgoci.

Po prostu pokrywa z poliwęglanu z otworami na rury, węże, odpieniek itd.:p


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339319 BAU :

A nie możesz ograniczyć parowania wody poprzez zakrycie sumpa.

Ja tak mam i zero wilgoci.

Po prostu pokrywa z poliwęglanu z otworami na rury, węże, odpieniek itd.:p

Ja mam przykrywki plastikowe oryginalnie na każda komorę, co w efekcie zakrywa mi całego sumpa ale jak zawsze jest jakieś ale :/. Mam na razie w nim taki poligon że nic nie mogę zakryć :p

Ogarnę sprzęt i kabelki to wtedy założę zakrycie, co nie zmienia faktu że chcę mieć cyrkulację powietrza w szafce, którą zrobię jak radził inmar, jeden wiatraczek wyciągający powietrze


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o potencjometr do regulacji, to nie ma co przepłacać. Kup >> taki <<. Obsłuży dwa wentylatory. Rozgałęźniki do wentylatorów też mają, więc przeszukaj ich aukcje.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione, łącznie z silikonowymi kołkami montażowymi tłumiącymi drgania :p

Pozostanie mi jeszcze w weekend spuścić wodę z sumpa i wymienić podkładki silikonowe pod nim na karimatę albo styropian, co będzie lepsze do wytłumienia go?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza na tłumienie byłaby jakaś miększa, bardziej ściśliwa pianka. Wiadomo, że sztywniejszy materiał lepiej przenosi drgania, a miększy bardziej je tłumi. Mój sump stoi na karimacie 12mm i kluczem do sukcesu było "dociśnięcie" go tylną szybą, do tylnej ścianki szafki, która również obłożona jest karimatą. Wystarczyło, że odsuwałem sumpa o 0,5 cm i już wpadał w wibracje. To takie moje obserwacje.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.