Skocz do zawartości
Mati33

Cocoon 7 - 43l - realizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wcześniej byłem autorem wątku &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z azotanami to ja bym podmienił te 50% wody. A te kawałki bym zostawił.


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj się baniakowi ustabilizować, podmieniając połowę wody na pewno w tym nie pomożesz. 2 tyg. to mały pikuś jest :p


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z oświetleniem? ile świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze się wypowie?:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, takie rozwiązanie wydaje mi sie najsensowniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#339463 maxico :

Witam, z azotanami to ja bym podmienił te 50% wody. A te kawałki bym zostawił.

tom wypowiedziom to ubawilem sie po pachy:googleye


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mam nadzieję że intencje były dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja odesle Cie do mojego ulubionego tematu jakim jest cykl azotowy. Na tym etapie, bez zwierzat, nie ma Ci co tej wody zanieczyszczac. Dodawaj bakterie i daj im sie namnozyc. Z podmiankami sie wstrzymaj. Czeste i duze na tym etapie dzialaja akurat odwrotnie do tego co bys chcial osiagnac. Oswietleniem tez sie absolutnie nie przejmuj. Jak bedziesz swiecil zbyt duzo to wyskocza glony, chociaz i tak wczesniej czy pozniej wyskocza wiec w sumie nie ma znaczenia.

Azotany azotanami, ale na tym etapie wazne sa rowniez azotyny i NH3/NH4. Zmierz i podaj wyniki. Odmuchuj skale 1-2 razy na dobe i duzo czytaj. Jest kilkadziesiat podobnych watkow i wszyscy zadaja podobne pytania. Wystarczy poczytac :p


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam. Postaram sie bardziej wnikliwie. Dziekuje za konkretna odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie:)

Drobana aktualizacja:

Do akwarium trafiło 4,5kg zywego piachu Naturals Oceans white (nie wiem jak miał bym zmiescić 9kg tak jak niektórzy mi doradzali- 4,5kg jest ok.)

Udało mi sie zbic NO3 do 25 jednostek i walczę dalej.

Układ skał uległ drobnej korekcie.

5946-1.jpg

5946-2.jpg

O to moja obawa:

5946-3.jpg

Czy to znowu aiptasia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Na ostatnim zdjęciu jest aiptasia, wstrzyknij jej kwasek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem co z nia zrobic?mam trzy rozyczki:( zostawic czy tępić odrazu? Rozne opinie widzialem na forum:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo i tak zauwazysz ich jeszcze wiecej. Bez tepienia opanuja zbiornik.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aiptasia zlikwidowana. Teraz mi zostaje tylko czekać i szukać kolejnych różyczek.

A jak z resztą? Macie jakies uwagi? Sądze że w środe zrobie sobie testy i może już jakieś zwierzaki zaczne wpuszczać.

Dwa krabiki, ślimak na początek wystarczy? Myslałem tez o rozgwiaździe ale nie wiem czy nie za wcześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wcześnie :)

najpierw ustabilizuj zbiornik... później stopniowo wprowadzaj życie. badania, badania... i po kolejnych podobnych odczytach - stopniowe zasiedlanie.

dwa krabiki?? do 43l ?? a jakie??? inni narzekają, że jeden na 80 litrów (pustelnik) to już wystarczy, a Ty przy połowie litr - podwajasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zwierzaki to jestem cierpliwy, poczekam:)

O krabach to myslałem o jednym Paguristes cadenati i drugim jakimś malutkim pustelniku, ale jak jeden mi wystarczy to nie ma problemu. Teraz jeszcze takiego znalazłem: Petrolisthes bolivariensis, podoba mi się, ewentualnie Mithraculus sculptus. Pierwotnie na tego pierwszego sie napaliłem (Paguristes cadenati jak dobrze zidentyfikowałem) bo miał bardzo intensywny kolor, prawie pomarańczowy. Ze wzgledu na wasze doświadczenie którego polecacie? zależy mi na kolorkach no i funkcji dobrego czyściciela. Ze ślimaków to może jeden Tectus fenestratus i jeden Nassarius vibex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Paguristes cadenati to mam go w 100L i widuję raz w miesiącu bo non stop siedzi gdzies między skałami. Mithraculus sculptus - mogę bez zastanowienia polecic ponieważ (bynajmniej u mnie) jest non stop na wierzchu i świetnie czyści skałę non stop pracując. Petrolisthes bolivariensis to krabik filtrujący drobinki pokarmu z toni wodnej, często siedzi na/przy ukwiale, niektórzy mówią tu o symbiozie z ukwiałem, ja sądzę że to bardziej komensalizm:) bo co prawda krabik chroni się przy ukwiale ale ukwiał raczej nic z tego nie ma:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie Ci to akwarium sie rozwija. No ale trzeba przyznac, ze robiles to z glowa.:)

Jesli na tych skalach sa jakies porosty, ktore by mogly sluzyc za pokarm dla krabikow i slimakow to mozesz kilka wpuscic. Moim zdaniem nie sa wazne ich kolory tylko kolor i wielkosc. Trzeba szukac wsrod tych "normalnych" malych. 3 cm krab jest raczej za duzy.

Jeden kopiacy slimak to dobry pomysl. Dla rozgwiazdy bedzie za malo miejsca.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ta aiptasia mnie denerwuję. Myślałem że je zlikwidowałem a tu sie akazuje ze mi uciekły. Znowu sie pojawiła w tym samym miejscu. Dzis podejmę jeszcze jedną próbę. Jak się nie uda to chyba juz je zostawie i poczekam na wpuszczenie krewetki. Boje się żeby mi się nie rozprzestrzeniły na maksa.

Co do krabika to może jeden Mithraculus sculptus?

Paguristes cadenati widziałem tylko raz w sklepie, później byłem dwa razy i już nie udało mi się go zlokalizować więc faktycznie chyba sie chowa po skałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja:

Udało mi się zbic NO3.

Aktualnie parametry wygladaja nastepująco

Temperatura &

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach możesz spokojnie wpuszczać ekipę czyszczącą,

u mnie najwydajniejszy w zjadaniu glonów jest krab elegans niebieskonogi,

wpuść ślimaki np. nassariusa, turbo


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa ślimaki turbo już mam, plus ślimak kopiący. Jeżeli chodzi o kraby to jeden pustelnik pomarańczowy.

Powiedzcie mi co z tym cyjano w okresie dojrzewania? i z pozostałymi glonami? Mam ich mase, usuwać je jakoś mechanicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.