Skocz do zawartości
Mati33

Cocoon 7 - 43l - realizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Mati, nie rób podmian bo rozwalisz cykl dojrzewania. Jedynie uzupełniaj odparowaną wodę i mierz gęstość.

Mierzenie NO3 mija się z celem jeśli masz jeszcze NO2, bo azotyny zakłócą pomiar azotanów.

Usuwanie cyjano tylko pogorszy sprawę, bo one właśnie pobierają azot z wody.

Ustal światło na 12 godzin dziennie, pełna moc (np. 12-24).

Im mniej światła tym wolniej zbiornik dojrzewa !!!

Jak się azot skończy do zera to cyjano zaczną zanikać a na ich miejsce zaczną się pojawiać glony nitkowate itd.

Skoro masz jakieś ślimaki i kraba to starczy na początek.

Śmiało możesz dać już pierwsze korale miękkie (Capnella, zooanthusy czy inne miękkasy) ale broń Boże ryby.

Jak się pobawisz miękkimi to po 3 miesiącach od zalania możesz dać garbika albo dwa malutkie kardynałki - to jest max na taki zbiornik.

I pamiętaj: im większy litraż tym łatwiej utrzymać stabilne parametry.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ,

dzieki za dodatkowe wskazówki.

Poniżej wstawiam aktualną fotkę:

5946-x.jpg

Z niepokojących mnie jeszcze rzeczy to są śladowe ilosci bąbelków pojawiajacych sie w jednym miejscu pod piaskiem, aiptazia która znowu wyszła (dokładnie w tych samych miejscach) nie jest to plaga ale denerwujące. Chyba ja już tak zostawię i później pomyślę o krewetce.

Nie było mnie 4 dni i po powrocie do domu zauważyłem również na powierzchni wody przy brzegach akwarium skupienia drobnych bąbelków.

Jeżeli chodzi o podmiany to wogóle ich nie robić? czy mogę ze 4l na tydzień? Ewentualnie czy moge zrobić sobie jeszcze jedną podmiankę własnie 4l (bo wczoraj wieczorem rozrobiłem sobie już wode) i tak już zostawic aż akwarium dojrzeje? Czy lepiej stracić już tą wodę i zostawic tak jak jest? Dodam że dodaję bakterie raz w tygodniu.

Prośba jeszcze o identyfikację:

5946-y.jpg

Czy to jakiś glon? znalazłem kiedyś cos podobnego na forum ale chyba nikt sie nie wypowiedział. Moze tym razem będzie więcej chętnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o tę pałeczkę to jest jak mi się wydaje Neomeris annulata miałem tego sporo w trakcie dojrzewania zbiorniczka w zasadzie pod koniec tego okresu, potem zbielały i znikły


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mati, wpadnij do mnie 3 maja, robię spotkanie morszczaków. Dostaniesz Capnellę, Xenię i jakieś miękkasy na początek a z podmianami daj sobie spokój bo to nic nie daje na tym etapie. Pogadasz z ludźmi co siedzą w temacie lata i na pewno coś przywieziesz do domu.

A z tymi bakteriami to uważaj, bo jeszcze sam się czymś zarazisz :clowning Po prostu czekaj cierpliwie aż zbiornik dojrzeje.

Wtedy zobaczysz na szybie czerwony glon wapienny - powinien się pojawić ok. 3 miesiąca.

Żadnych bio-wkładów do filtra czy węgla - to nie jest akwarium słodkowodne. Na początek polecam metodę berlińską czyli filtracja oparta na żywej skale i odpieniaczu, który przy dojrzewaniu powinien cały czas chodzić, bo rozkładają się szczątki organiczne na żywej skale.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia kaskady dla kolegi Bytek94:

5946-p1180084.jpg

5946-p1180085.jpg

5946-p1180086.jpg

Jak bedziesz miał jakieś pytania to pisz śmiało.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po krótkiej nieobecności.

W moim akwa dużo zmian, chyba na lepsze.

Dużo nowych zwierzaków:)

post-11517-0-58439100-1311541193_thumb.jpg

post-11517-0-98734600-1311541298_thumb.jpg

post-11517-0-21227300-1311541375_thumb.jpg

post-11517-0-78974200-1311541460_thumb.jpg

Napotkałem na drobny problem, oto wyniki ostatnich testów:

Temperatura – 25,5*

Sól – 1,022

NO3 – 0,0

PO4 – 0,0

KH – 6,1

Ph – 8,0

Ca – 420mg/l

Mg – 1680

KH ragularnie spada począwszy od ponad 9, aż do 6,1. Jak w najprostszy sposób podbić KH? Zacząć stosować jeden z roztworów Ballinga?

Mg 1680 to stanowczo za dużo co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłe akwarium


6671_6820.png

Akwarium Reefmax

oświetlenie 2x 48W LED DIY (ze wschodami i zachodami), cyrkulacja 2x TUNZE 6015, odpieniacz HYDOR SlimSkim 135.35, pompka HYDOR Pico Evolution 1000, dolewka AQUA-TREND Shark, grzałka Jager 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle odgrzanie kotleta :) ostatnia aktualizacja

Napisano 24 lipca 2011 - 21:28

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jeszcze funkcjonuje , bo ostatnia aktualizacja była kilka lat temu ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.