Skocz do zawartości
adekchem

Planowana obsada do 500l

Rekomendowane odpowiedzi

witam

większe akwarium ruszyło jakiś czas temu i przyszedł czas żeby wybrać do niego piękne rybki :p akwarium ma 500l wymiary 130x65x60(wysokość) w sumie w obiegu prawie 700 litów, do tego 80 kg skały, dużo piasku i odpieniacz Blau scuma it 150, absorbery. po tym przydługim wstępie oto kilka rybek które chciałbym mieć:

oczywiście Acanthurus'y leucosternon lub japonicus (najlepiej dwa ale to raczej marzenie)

zebrasomy : xanthurum lub veliferum

Ctenochaetus strigosus

i oczywiście parka błaznów, parka mandarynów, 3 pterapogony i 2 jakieś malutkie babki (Gobiodon okinave)

co o tym sądzicie? z góry dzięki za pomoc.


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co masz jako oczywiście też chciałem i sobie darowałem bo poczytałem że są bardzo trudne w hodowli

xanthurum mam i strigosusa też - fajne rybki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dam jeszcze że mam tez filtr UV bo wiem że to też czynnik krytyczny, tak wiem że są trudne ale sporo osób je ma poczekam co oni na to powiedzą.


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże, może jakieś inne ciekawe propozycje odnośnie obsady?


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mimo że szczyl się wypowiem. Leucosternon i Japonicus - IMHO hardcore, w sensie, cudowne ryby, ale stopień trudności wysoki, nie wiem czy czujesz się na siłach je próbować, życzę aby tak ;)

Zebre Veliferum sam mam, miła rybka, bezstresowo się chowa, żadnych chorób, zmian skórnych, wysypek etc, żyje w pięknej zgodzie z żółtkiem. Pięknie mi żeruje, i nauczyła inne ryby inne pokarmy przyjmować ;) Ale jak wiadomo kwestia osobnika.

Para mandarynów - ja mam jednego, zadowolonym, ma indywidualne menu, nie jada nic z tego co sam sypię, ale tłuścioch jest więc chyba mu nieźle.

Strigosus - miałem, nic nie chciał jeść, ryba trafiła do mnie w kiepskim stanie, niestety odszedł na wielką rafę, próbowałem dowiedzieć się czemu - bez efektów, ale spróbuję jeszcze raz, jest genialny na wisus...

Ze swojej strony polecam Ci Labroidesa Dimidiatusa, ładny (kwestia gustu), ale pożyteczny, walczy z ospą, nie jest agresywny, i w ogóle sympatyczna ryba ;) Może też Hexataenię, sprząta niezgorzej z korali, co prawda jest agresywna, ale nie jakoś specjalnie(przynajmniej moja), czasem pogoni doktorka i na tym kończą się jej jazdy.

Wiem że niewiele pomogłem, ale przynajmniej odpisałem ;)

Pozdrawiam ;)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, już można porównać opinie:). czyli korzystniej dla mandaryna jest mieć jednego z uwagi na specyficzny gust ok.

a co do tego wargatka tak? to rzeczywiście średnio mi się podoba, czy jego dobroczynny wpływ mogą zastąpić krewetki czyszczące?

odnośnie acanthurus to czy nie przeszkadzało by im gdyby dołączyły do akwarium po jakimś czasie od wpuszczenia innych ryb, w tym np. zebrasomy bo wiem że może być agresywnie, miałbym czas żeby zoptymalizować swoje podejście do nowego akwarium.


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał klasyk, czyli strigosus + żółtek + hepatus = fajny kontrast kolorystyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mandaryna - źle się zrozumieliśmy, napisałem tylko że ja mam jednego ;) Ludzie trzymają parkami, ja nie byłem pewien czy mam samca czy samiczkę, ale w konsekwencji kupie do parki, chodzi mi o to że mandaryn jada to co na skale sam upoluje, więc ilość skały limituje ilość mandarynów która nie powinna przekraczać 2 na zbiornik tylko pod warunkiem że są to osobniki różnej płci, w innym zaś przypadku 1 na zbiornik ze względu na agresję wewnątrzgatunkową o podtekście płciowym. Haha, ale zamotałem....

Daoktorek w mojej opinii ma tą przewagę nad krewetkami że jest mobilny i sam podpływa do ryb, krewetki czyszczące też mam, ale u mnie 80% roboty robił właśnie dimidiatus ;)

Co do wpuszczania w kolejności, to czytałem miliardy opinii, i czytałem o setkach przypadków, to nigdy nic nie wiadomo. JAk mówiłem mam żółtka długo, veliferum wpuszczałem po pół roku posiadania akwa. Mówiono mi że różnie bywa, żółtek może być agresywny i żeby obserwować i szybko reagować. I co? Wpuściłem veliferum, a żółtek był zachwycony, autentycznie oprowadzał ją po akwarium, jak ta przestawała za nim pływać to podpływał on do niej i próbował ją ciągnąć dalej, czyli ideał.


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolałbym żeby było tak trochę inaczej niż zwykle (tyle na ile się da)oprócz klasyki : błazny i mandaryny

czy parce mandarynów wystarczy 100 kg skały ? Po takiej rekomendacji i dla dobra ryb chyba dorzucę tego czyścika:)


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu postawiłbym na Xanturum, flavescens/veliferum, strigosus/olivaceus. Trzy kolce w 500l to moim zdaniem optimum. Poza tym 3-4 antiasy i tą drobnicę którą chcesz. Wargatka krewetki nie zastąpią - on po prostu natarczywie pływa za rybą i ją czyści nawet wtedy gdy ta nie ma ochoty, do krewetki ryba sama musi podpłynąć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, oczywiście limit pokolców został ustalony na 3, a co do antiasów to podobno trzeba b. często karmić to prawda?


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię tak jak inne ryby 3 razy dziennie. Jak chcesz coś innego dla ozdoby zbiornika to polecam gorąco Lactorię Cornute

niesamowita rybka, i jeśli nie przesadzisz z cyrkulacją to bedziesz z niej naprawdę zadowolony.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka świetna tylko gdzie ją dostać i czy nie zje korali i nie wiem czy da radę bo cyrkulacji jest 2x12000


Aquael 30

i

500 l ruszyło 18.02.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest czasem dostępna w sklepach, więc jak poszukasz to znajdziesz. Dla koralowców nieszkodliwa, za to rurkówki niestety wszystkie wykosi. Opowiadają co prawda o jej toksyczności, ale z doswiadczenia swojego i kolegów nie zaobserwowałem żadnych wpadek.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.