Skocz do zawartości
RobertS

Które slimaki rozmnażają się w akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o turbo, tectusy i itp. Jakoś nigdzie nie znalazłem o tym informacji a wiele razy słyszałem że się rozmnażają, tylko które?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo na pewno się rozmnaża - kupiłem kiedyś jednego i ni stąd ni zowąd mam jednego dużego i 16 malutkich :D Pewnikiem był "ciężarny" :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340490 Radek Ch :

Turbo na pewno się rozmnaża - kupiłem kiedyś jednego i ni stąd ni zowąd mam jednego dużego i 16 malutkich :D Pewnikiem był "ciężarny" :p

No właśnie, tyle że turbo turbo czy jakiś potocznie zwany turbo?

Chodzi mi o duże ślimaki.


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozmnaża się TROCHUS HISTRIO. Wygląd: Stożek z fioletowymi pasami. Raczej duży ślimak jedzący glony.

Ładny i pożyteczny. U mnie się rozmnożył, u innych słyszalem że też.

Pozdrawiam.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TROCHUS HISTRIO - potwierdzam, jestem samowystarczalny w kwestii tych slimakow :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#340490 Radek Ch :

Turbo na pewno się rozmnaża - kupiłem kiedyś jednego i ni stąd ni zowąd mam jednego dużego i 16 malutkich :D Pewnikiem był "ciężarny" :p

A ja wyławiam te małe ślimaki myśląc że to szkodniki a tu proszę.Też właśnie mi chyba się rozmnożyły.


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dużą dolabellę i po kilku dniach pojawiło się cztery młode.Wcześniej ich nie widziałem,pewnie jak Radek Ch kupiłem "ciężarną":)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Homalopoma pilulum ( lub podobny ciężko powiedzieć), stomatelle, a także Columbella mercatoria powiększają swoją liczebność w akwarium. Często przy skrobaniu szyb muszę omijać ich jajeczka :)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szkodniki też się nieźle rozmnażają :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.