Skocz do zawartości
Krzysztp

Beast 1200p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kto wie ile miejsca w sumpie potrzebuje B1200p? i jaki poziom wody? Co o nim myślicie (właściciele/ doświadczeni...) do ok 800 l. wody w obiegu z małą obsadą?

pozdrawiam

k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego szerokość łącznie z rurą z boku to ok. 21 cm. Natomiast na długość łącznie z pompą zajmie ci ok. 35 cm. Możesz też umieścić odpieniacz w jednej przegrodzie, a pompę w drugiej, wówczas na odpieniacz potrzeba min. ok. 16 cm. a resztę ok. 15-20 cm (zależy jak poprowadzisz przewód) ale załóż ok. 20 cm na pompę. Oczywiście lepiej zrobić sobie trochę większe przestrzenie, bo łatwiej wtedy z obsługą. Poziom wody ok. 22 cm może być kilka cm więcej. Mam go teraz w 160 ltr, ale za chwilę zmienię sump i pójdzie na dwa zbiorniki - w obiegu 400 ltr. Do tej pory działał mi w zbiorniku ze świeżą żywą skałą. Wybijał olbrzymie ilości piany. Jest bardzo łatwy do ustawiania i bardzo stabilny. Mam częste wyłączenia prądu i nigdy mi nie przelał (wisi na krawędzi akwa na zewnątrz). Można ustawić na bardzo suchą pianę. Jestem z niego bardzo zadowolony, jedyny problem, że musiałem zamówić nowy sump, bo do obecnego nie pasował. Czy poradzi sobie z 800 litrami? Nie wiem. U mnie docelowo ma pracować w ok. 500-600 litrach.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze jedno pytanie. Jak jest z halasem? Cichy jest ten odpieniacz?


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej opinii bardzo cichy, wręcz zaskakująco. Każda pojedyńcza pompa u mnie pracuje głośniej od tego odpieniacza.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.