Skocz do zawartości
SkoczekPL

Spis powszechny 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w Polsce rusza spis powszechny.

Oprócz bezpośrednich wywiadów przeprowadzanych w domach i mieszkaniach Polaków przez rachmistrzów, po raz pierwszy spis prowadzony będzie także przez internet. Potrwa do 30 czerwca.

Od 1 kwietnia do 16 czerwca potrwa tzw. samospis internetowy, z którego mogą skorzystać wszyscy. Od 8 kwietnia do 30 czerwca telefonicznie spis będą przeprowadzać ankieterzy. W tym samym okresie bezpośrednie wywiady przeprowadzą rachmistrzowie.

Aby skorzystać ze spisu przez internet, trzeba wejść na stronę internetową: www.stat.gov.pl lub www.spis.gov.pl Następnie wybrać zakładkę formularz elektroniczny. Pierwszym krokiem jest identyfikacja - podajemy PESEL oraz NIP, a jeśli nie posiadamy NIP-u, to system prosi o podanie miejsca urodzenia i nazwiska panieńskiego matki. Dzięki temu otrzymamy login i hasło, które będą ważne przez dwa tygodnie. Dzięki nim możemy zalogować się do systemu i wypełnić formularz spisowy. Jeśli ktoś zapomni hasła, będzie musiał skontaktować się z call center, pod numerem 0 800 800 800.

Osobiście uważam że opcja przez internet jest fajowa.... nie będą Was wtedy w domu nachodzić.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#340822 SkoczekPL :

Osobiście uważam że opcja przez internet jest fajowa.... nie będą Was wtedy w domu nachodzić.

I nie zobaczą Twojego Akwarium :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe :D No też i kotów, psów itp..... Formularzy by im zabrakło :p


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zapomnialem zarejestrowac na euro2012 :p

p.s.

Własnie sie "spisałem". Zaskoczyło mnie, że tak mało pytań i w jednej rubryce, która była dla mnie ważna nie dało się wybrać prawidłowej bo wyskakiwał błąd :D Normalnie prima aprilis. I jak te dane maja być później rzetelne :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spis jak dla mnie to żenada. Przecież w większości to były praktycznie dane, do których mieli dostęp! A gdzie pytania o to, jak się nam żyje w kraju? Jak oceniamy rządy? No chyba, że ciało spisowe przyjęło to jako pytanie retoryczne ze względów wiadomych.

Ok, właśnie w radiu usłyszałem, że są różne grupy ankietowanych, i widocznie znalazłem się w grupie podstawowej. Ci inni "szczęśliwcy" będą musieli odpowiedzieć na ponad 30 dodatkowych pytań.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie bez sensu. Praktycznie wszystkie pola i tak juz byly pre-populowane (super!) wlacznie z poprzednim adresem zameldowania... Pracuje w branzy IT i pamietam ile to zamieszania bylo wokol przetargow na rozne systemy do spisu przez ostatnie lata a tu ankieta na kilkanascie pytan i tyle... a podatnicy bula grubo za to wszystko.

PS: A moze ta cala kasa poszla na systemy, ktore same zaciagaja z Twojego PCta wszystkie wartosciowe informacje podczas kiedy wypelniasz swoj adres zameldowania :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehhe faktycznie, 2 minuty z zdobyciem hasła. żenada :p


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni już posiadają większość danych, teraz je się weryfikuje i uaktualnia. Cały pic polega właśnie na znalezieniu prawidłowych danych historycznych bo w Polsce jest od metra systemów, które coś przechowują. Ale czy wszystkie poprawie, albo to samo, albo chociażby w tej samej formie gramatycznej? Wbrew pozorom to jest ogromnie przedsięwzięcie informatyczne...


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetworzenie danych z prawie wszystkich urzędowych baz danych w tym kraju + ujednolicenie informacji w nich zawartych w mojej ocenie jest sporym, żeby nie powiedzieć ogromnym przedsięwzięciem.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ja go nie bonię jak niepodległości, ale tak sobie myślę że to iż dzieje się w sektorze państwowym nic mu nie ujmuje ze złożoności, tym bardziej że dotyczy jednak 40 mln kraju, więc ilość zgromadzonych danych jest spora, stawiam że przewyższająca nawet bazy operatorów komórkowych. Zresztą to w sektorze państwowym dzieją się z reguły najbardziej złożone projekty informatyczne (jak one się dzieją to już inna sprawa oczywiście :p ).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazy operatorow komorkowych, bankow, ubezpieczycieli, etc. zawieraja duzo wiecej danych na temat historii interakcji z klientami niz informacje wynikajace z ankiety GUS. Pamietaj, ze instytucje finansowe musza n.p. archiwizowac nagrania rozmow telefonicznych przez 8 lat zgodnie z prawem. Uczestniczylem w jednym projekcie digitalizacji tasm analogowych z nagran call center w banku gdzie przegrywanie tasm na dyski (w sposob ciagly i automatyczny) trwalo prawie rok.

Jesli chodzi o synchronizacje danych z poszczegolnych oddzialow to zwrocmy uwage na to, ze kazda sie handlowa typu Tesco, Carrefour, etc. robi to codziennie. (Oczywiscie zunifikowane systemy mocno to ulatwiaja).

Na pewno Spis jest skomplikowany pod wzgledem zbierania danych od osob fizycznych i nie jest malym projektem informatycznym (wystarczy zobaczyc budzety :D). A to, ze projekty publiczne sa jakie sa to jest temat na inna szeroka dyskusje :p.

PS: Sorka Skoczek, ze Off Topic sie zrobil. Dzieki za info o internetowym spisie. Troche chyba niewypal marketingowy byl skoro dowiedujemy sie o tej mozliwosci tutaj :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właściwie to o co my się spieramy :p, o to czy jest duży czy mały, czy więcej robią na prywatnej stronie czy większe projekty są po państwowej stronie. Chciałem zaznaczyć jedynie że za tym spisem najpewniej stoi spore przedsięwzięcie informatyczne, które ogarnęło swoim zasięgiem dokładnie wszystkie instytucje państwowe :D gromadzące o nas dane (czyli w cholerę x 40mln).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sporu nie ma :D. Ja tylko chcialem powiedziec, ze duzo podobnej skali (informatycznych) projektow dzieje sie dookola codziennie. Niestety te pubilczne zazwyczaj przebiegaja duzo mniej sprawnie ale to kwestia prawa, zarobkow ludzi, odpowiedzialnosci, etc. W tym przypadku uwazam jednak, ze kwestia samej informatyki jest wg. mnie latwiejsza do ogarniecia niz czynnik ludzki (czyli fizyczne zbieranie danych i konsolidacja).

A troche firm na pewno dobrze wyjdzie na tych kontraktach :). ... zazwyczaj te z najlepszymi prawnikami ... :p ... i zeby nie bylo zadnych podejrzen - nie uczestniczylem w tym projekcie w jakikolwiek sposob :D. Pisze jako szary obywatel. Ale mi sie dzisiaj marudnik wlaczyl. To chyba po tym strzale od Euphylli wczoraj. Toksyny jeszcze plywaja we mnie. Koniec marudzenia :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem kupić Euphylię - taką śliczną sobie upatrzyłem w sklepie i się pochorowała....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.