Skocz do zawartości
Menelutor

Pterapogon kauderni nie jedzą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dni mam 3x pterapogon kauderni

karmię je płatkami i mrożonkami

2 rybki nic nie jedzą, a 1 wcina jak szalona

Czy wiecie może w czym problem ?

Mam też 3x Chrysiptera parasema i te wcinają tyle że aż przytyły.

akwarium prawie 400L

Jakie mogą być przyczyny że 1 je, a 2 pozostałe nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Ja bym stawiał na stres.

Niedawno przyniosłem do domu jednego Pterapogona i też nic nie jadł - parę dni później było po nim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupiłeś ? może promocja była :D ... miałem podobnie z 5 szt zostały póki co 3


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menelutor - jak tam rybcie moje na 5 szt padły już 3 ... nie wiadomo od czego parametry wody jak najbardziej prawidłowe .. .rybka pływa wcina wygląda na zdrową, wesołą a na drugi dzień już leży na dnie ... w moim przypadku stawiam na pochodzenie z niewiadomego źródła :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

u mnie najlepiej wcinają

IT Ikra Homara :)

inne pokarmy też ale z mniejszym zainteresowaniem, jak zapodam Ikrę to po prostu szał :)

p.s

uzupełnij profil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje jak napisałem jedzą wszystko i wręcz się uganiają za jedzeniem... ale mimo tego padły 3 szt w czasie 2 tygodni, ponoć są wrażliwe na NO3 ale u mnie nie ma problemu z wysokim NO3


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... to nie wiem co jest grane ale kolejna padła ... została 1 szt ... jakieś pomysły ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja im jedzenia nie żałuję, widać że zajadają, nawet kupę robią znaczy jedzą ... ale mimo tego padają :)


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parkę kauderni uuuuu..... już ponad półtora roku, przeszły wiele i wybaczyły mi mnóstwo błędów na samym początku, przez rok bywały w 60L itp... jak dla mnie, są niezniszczalne. Nie wiem jak są hodowane/poławiane kauderni, ale może twoje były poławiane na cyjanek i takie cyrki wychodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344383 Raffy14 :

Ja mam parkę kauderni uuuuu..... już ponad półtora roku, przeszły wiele i wybaczyły mi mnóstwo błędów na samym początku, przez rok bywały w 60L itp... jak dla mnie, są niezniszczalne. Nie wiem jak są hodowane/poławiane kauderni, ale może twoje były poławiane na cyjanek i takie cyrki wychodzą...

wydaje mi się ze w Polsce pochodzą z hodowli. Mój (hodowlany) maluch z pokarmów je tylko mrożonki. Aktywny również w nocy!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Może się zatłukły.Niektórzy jak mieli po kilka sztuk to po czasie zostawał jeden lub dobrana para a resztę eliminowały.

Najczęściej występuje dość znaczna agresja wewnątrzgatunkowa .

Co do jedzenia to mój na początku w ogóle nie przyjmował pokarmu-nawet mrożonek prawie przez tydzień a teraz wsuwa jak szalony,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padły wszystkie więc na 100 % się nie zatłukły


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.