Skocz do zawartości
Jader

Balling a odlewanie wody.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja leję Ballinga na cztery preparaty,średnio po 80ml dziennie.Przez odpieniacz ustawiony na mokro zasolenie raczej mi spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro, elementarz to ja znam, ale zdaje się że Ty nie rozumiesz zasady. Wydaje Ci sie że zasolenie wody morskiej to kwestia TYLKO ilości soli kuchennej? Bez pierdół.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ja mam miarke,35ml i leje wszystkiego po rowno...wiec tak CaCl2X2H2O (147gr w dwoch litrach RODI),KH (168 gr na dwa litry),MgCl2X6H2O (600gr na dwa litry) i w tej samej butelce MgSO4X7H2O (75 gr) oraz 50gr soli bez soli,tez w dwoch litrach...moje parametry od dluzszego czasu KH 13 (tak sobie zalozylem,chce cos zaobserwowac),Ca 440,Mg 1360...wiadomo ze Mg powinnismy lac mniej o jakies 70 procent ilosci wlewanej Ca...znowu nie widze logiki ale ja leje po rowno i jest git...Jest cos ,czego jednak nie rozumiem.Mimo ze leje te 35ml wszystkiego dziennie nie wiem ,gdzie to wszystko idzie przy tych paru koralach...rozumiem jakbym mial las acropor ale las to ja mam ale przed oknem...Pokochalem metode Ballinga,gdyz daje ona mozliwosci lania tego co zbiornik potrzebuje i jego precyzyjnej kontroli.Chcesz miec 1800 Mg jutro,czary mary i masz...inna pozytywna rzecz ,skonczyl sie placz,dlaczego moje KH a dlaczego moje Ph czy Ca sa nie takie jak powinny...Stani,fakt o odpieniaczu nie pomyslalem a on przeciez wylewa swoje...doszlismy do porozumienia,on polowe do kubka a ja druga polowe za okno...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, to jest bardzo logiczne. Pomimo że objetościowo lejesz tyle samo Ca i Mg, to molowo ten stosunek jest właśnie taki jak napisałeś. Czyli wszystko jest w porzątku.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.