Skocz do zawartości
Warszawiak

Jaką sól do sprzedaży gotowej solanki...

Rekomendowane odpowiedzi

żenujący temat ;)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343257 tomiooo :

żenujący temat ;)

PozdrT

Ty masz prawo mieć swoje zdanie a ja mam prawo mieć je w d*pie... over...

mrozikulus.... założyłem temat odnośnie soli... jaka itd.. a nie o to czy mi się to opłaca itd... to już jest chyba moja sprawa...

Prosił bym o wypowiadanie się na temat a nie tworzenia OT...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór soli powoli się klaruje... tylko czemu akurat ta...?


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawiak nie chce ucinac Ci skrzydel ale nic sie nie klaruje. W calej ankiecie glos zabralo tylko 20 osob.

Na szczepkach chyba predzej uzbierasz na wieksze akwa niz na wodzie.

Ale np w UK co drugi z poczatkujacych kupuje wode bo nie bardzo wie co to RO+DI a jak juz kupi to dzwoni po hydraulika.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343261 Warszawiak :
#343257 tomiooo :

żenujący temat ;)

PozdrT

Ty masz prawo mieć swoje zdanie a ja mam prawo mieć je w d*pie... over...

mrozikulus.... założyłem temat odnośnie soli... jaka itd.. a nie o to czy mi się to opłaca itd... to już jest chyba moja sprawa...

Prosił bym o wypowiadanie się na temat a nie tworzenia OT...

Chłopaku,

twoje podejście do tematu to jest dopiero z d*py. Jakbyś trochę myślał, to byś wiedział jaką sól masz rozrabiać chociażby z tematów - jaką sól polecacie, używacie itp. itd. Potem byś skalkulował koszty - w tym koszt soli jest znaczący i byś wiedział, że generalnie mieszasz najtańszą sól - bo przecież żaden początkujący nie potrzebuje TM BA,ani nawet Preissa. Wystarczy mu IO, lub jakaś sól bazowa, która trzyma podstawowe parametry i nie posiada zbyt dużej dodatków powodujących wysyp glonów.

Po za tym zdania nie zmieniłem - temat żenujący - zacznij jeszcze sprzedawać glony do refugium, które jak ci urosną to wywalasz i wodę z podmian, którą normalnie zlewasz do kibla, bo przecież na tym też można zarobić.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę że każda inicjatywa promująca to piękne hobby i pomagająca początkującym jest godna pochwały.

Z czasem można wyrobić sobie markę utrzymując wysoką jakość.

Głosowałem za reef-cristals - myślę że jednak ta.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a ja podtrzymje swoją wypowiedź (chociaż pisałem ją po vodka-metode ;))

u mnie świetnie się sprawdza mieszanka IO+Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to ogolnie mocno zdziwiony jestem takim procederem ;);) jako juz nie-nowicjusz w zyciu bym nie wlal do akwarium czegos, czego nie jestem pewny. Zbyt wiele do stracenia. A pewny moge byc np wody tylko wtedy, gdy przygotuje ja sam.

Z kolei jako nowicjusz chetnie przyjalbym (ale nie kupil!) Wode z podmian na lepszy start. Na podmiany zas nigdy bym sie nie zdecydowal kupic wody z dwoch powodow ;) po pierwsze strach ze zielonemu nowemu wode posola sola drogowa czy cos, a po drugie na poczatku to nawet dosypywanie soli do wiaderka z woda stanowi taka radoche, ze nie pozwolilbym zeby mnie ominela taka zabawa ;)

Stad jak dla mnie, pomysl mocno bardzo dziwny....

Zastanawiales sie warszawiak co zrobisz, jak przyjdzie ci koles na drugi dzien i powie ze wlal twoja wode wieczorem do akwarium a rano 20 ryb i 40 sps wielkosci pilki jest martwych? Pokaze ci zdjecia z wczoraj i przywiezie dwa boxy martwych zwierzat?

Jak wybrniesz z tego?


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomiooo, nie mogłeś tego napisać w swoim pierwszym poście...?? nie będę polemizował z Tobą bo chyba nie ma to sensu skoro uważasz że temat jest żenujący... Twoja wypowiedź jest pomocna.. ale za to mało kulturalna... w sumie nic nowego z Twojej strony... chłopaku...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#343308 chodi :

Ja to ogolnie mocno zdziwiony jestem takim procederem ;);) jako juz nie-nowicjusz w zyciu bym nie wlal do akwarium czegos, czego nie jestem pewny. Zbyt wiele do stracenia. A pewny moge byc np wody tylko wtedy, gdy przygotuje ja sam.

Z kolei jako nowicjusz chetnie przyjalbym (ale nie kupil!) Wode z podmian na lepszy start. Na podmiany zas nigdy bym sie nie zdecydowal kupic wody z dwoch powodow ;) po pierwsze strach ze zielonemu nowemu wode posola sola drogowa czy cos, a po drugie na poczatku to nawet dosypywanie soli do wiaderka z woda stanowi taka radoche, ze nie pozwolilbym zeby mnie ominela taka zabawa ;)

Stad jak dla mnie, pomysl mocno bardzo dziwny....

Zastanawiales sie warszawiak co zrobisz, jak przyjdzie ci koles na drugi dzien i powie ze wlal twoja wode wieczorem do akwarium a rano 20 ryb i 40 sps wielkosci pilki jest martwych? Pokaze ci zdjecia z wczoraj i przywiezie dwa boxy martwych zwierzat?

Jak wybrniesz z tego?

Jeszcze nie słyszałem że by ryby zdechły od czystej wody lub od solanki na soli dobrej jakości, no ale pewnie zaraz napiszesz że w takim razie mało wiem... Twoje zdanie... Widzisz dlatego Ty pewnie robisz sobie solankę sam... a są tacy.. którzy nie mają filtrów RO/DI i taki sposób dystrybucji może im ułatwić start... Nie mówiąc juz o wolnym czasie na przygotowanie wody...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza sie. Nie zdychaja. Ja sie pytam co zrobisz w takiej sytuacji?

Ja ci podam kilka podam kilka sposobow jak swieza solanka na super soli zabic akwarium ;) ciekawy bylem jak sie bedziesz bronil w takiej sytuacji gdy gosc zarzada np 25tys zl za martwe zwierzaki ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam która sól jest najbardziej wypasiona, tylko która będzie optymalna... nie za słaba (parametry) i nie za bardzo wypasiona,

Co robię... ;) nic nie robię bo takiej sytuacji nie będzie... jestem optymistą... kreślenie czarnych linii nikomu jeszcze nie pomogło... ot co.. ;) pozdro..

Wydaje mi się że jeśli ktoś ma zwierzęta za takie pieniądze to nie kupuje solanki, po drugie zapewne w pomieszczeniu gospodarczym ma filtry i niezbędny "asortyment" do obsługi takiego akwa...

To tak jak byś podał przykład że gościu w Porsche Panamera wymienia klocki u Pana "Zdzisia" w osiedlowym garażu... ;)

Rzecz absurdalna i nie logiczna...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chcesz mieć jakąś konkretną ilość klientów to powinieneś mieć kilka soli w ofercie, mianowicie:

IO

RC

PREIS

TM BA

tylko jeden rodzaj soli mocno zawęzi Ci grono potencjalnych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.