Skocz do zawartości
dziuso27

Zielone szyby

Rekomendowane odpowiedzi

To dobrze. Kup turbo tak z 5-6 szt, do tego jakiegoś kraba glonożercę np. mitraxa. Utrzymają Ci skałę w czystości.

W jaki sposób zbijasz NO3 i PO4?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4-mam absorber(bylo 2,5 a jest0,1),a NO3 poprostu mniej karmie i podmieniam wode jakies 10 litrow co 2 tygodnie,zmniejszylem obsade,no i mam troche miekasow-czytralem ze lubia NO3.kupilem nowy odpieniacz ale mam problem z zamontowaniem.Nie chcialem narazie vodki uzywac.i jakos schodzi.miesiac temu bylo 50 teraz mam niecale 25.do tego daje prodibio,zmienilem filtrtacje-wywalilem seryjna gabke i dalem LR do komor w scianie.ciezko to idzie ale idzie..podnosze mg seachem-em do tego proszek na kh...no i obecnie jedynie NO3 mam podwyzszone..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie widziałem PO4 na poziomie 25, chyba chciałeś napisać 2,5?

W sumie to wszystko robisz dobrze - wybacz więc wcześniejszą irytację, ale tymi ślimakami to mnie zaskoczyłeś.

Na Mg i kH kup prochy do Ballinga - są najbardziej wydajne, wychodzą najtaniej i przynajmniej wiadomo co do zbiornika lejemy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na ten nalocik na szybie to tez polecam skrobaczke i polecam tez zainstalowac maly reaktor do usuwania fosforu i juz glonow nie bedzie od kiedy na nim jade to szyby czyszcze raz w tygodniu i to tylko z przyzwyczajenia a nie z musu.a ledy 3cm nad akwarium nie stanowia problemu bo ich swiatlo to nie jest swiatlo jak z zarnika.pozdro


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346707 tomasz :

W życiu nie widziałem PO4 na poziomie 25, chyba chciałeś napisać 2,5?

tak 2,5 nie 25-blad w pisowni.juz poprawilem


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze do was z zapytaniem bo myślałem nad tym czy jakbym np. nie czyścił tylnej i bocznych szyb tak by mi zarosły czy to byłby jakiś problem ????? chodzi mi coś w stylu naturalne tło może ktoś z was miał podobny pomysł i jeśli tak to co ewentualnie z niego wyszło.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli o mnie chodzi to tylnej sciany nie czyszcze bo wlasnie chce zeby zaroslo wapiennymi-cos ala naturalny wyglad,pozatym tylna sciana u mnie jest z czarnego plastyku a to ladnie nie wyglada.boczne czyszcze.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.