Skocz do zawartości
fal

Bielenie korali od środka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co Waszym zdaniem powoduje bielenie korali od środka ?

3092-dsc_6667.jpg

Za każdą podpowiedź będę wdzięczny

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba cyrkulacja, brak jodu, pasożyt i pewnie wiele innych - zakładając że PO4 i NO3 w normie. Poza tym valida słabo wybarwiona i słabo wypolipowana - wyglada na trochę przegłodzoną.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zbyt niskie KH może mieć na to wpływ ? W tej chwili wg saliferta mam 6,7 i zastanawiam sie czy to nie jest zbyt nisko.

Kurcze troszkę mi szkoda jej , ładnie rosła przez rok a tu z dnia na dzień taki numer.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kH także moze mieć wpływ. Taki poziom jeszcze byłby do przełknięcia , ale mogło Ci po prostu za szybko polecieć.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia widać że to ani nie typowe "podciaganie sukienki", ani typowa utrata tkanki, ja bym stawiał na jakiegoś szkodnika. KH 6,7 to zadna tragedia, zakładając oczywiście że nie spadło gwałtownie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wezmiemy pod uwage ze test KH Saliferta zawyza o ok 1 to faktycznie KH moze byc zbyt niskie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344641 seb :

Ze zdjęcia widać że to ani nie typowe "podciaganie sukienki", ani typowa utrata tkanki, ja bym stawiał na jakiegoś szkodnika. KH 6,7 to zadna tragedia, zakładając oczywiście że nie spadło gwałtownie.

Pozdrawiam

seb

No tak , ale koral w zbiorniku jest ponad rok więc jak to jest z tym szkodnikiem ? Owszem przybyly do zbiornika dzikusy , ale to było prawie dwa miesiące temu.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podstawki od dzikusów odciąłeś? Czy razem z podstawkami włożyłeś korale? Dwa miesiące to akurat tyle ile trzeba żeby sie tałatajstwo ewentualne rozlazło po baniaku. A moczyłes korale w TechD Kenta przed włożeniem do baniaka?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, nic nie robiłem koral kupiony w AM , generalnie od razu do zbiornika , zawsze tak robię i nigdy nie było problemu , jeszcze może małe zdjęcie poglądowe , jak to wygląda z bliska

3092-dsc_6666.jpg

Jeszcze jedno jedyny skok jaki był w zbiorniku , to PO4 w jeden dzień spadło z 0,1 do 0,05


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ubytków tkanki nie widzę, wygląda troche jak po wizycie "symbiotycznego" kraba jakiegoś. Czy z nowymi acrami takie przyszły i czy nadal w nich siedzą?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem właśnie na tym koralu i dokładnie w tym miejscu kraba symbiotycznego , myślisz że to może być przyczyna ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie może, tylko to jest przyczyna :clowning Jak dla mnie, to symbiotyczne to one są z nazwy tylko, bardzo drażnią Acropory, często zwykły skok parametrów, jakichkolwiek powoduje że krzak zaczyna lecieć, właśnie od takiego podrażnionego, pościeranego miejsca.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#344672 seb :

To nie może, tylko to jest przyczyna :clowning Jak dla mnie, to symbiotyczne to one są z nazwy tylko, bardzo drażnią Acropory, często zwykły skok parametrów, jakichkolwiek powoduje że krzak zaczyna lecieć, właśnie od takiego podrażnionego, pościeranego miejsca.

Pozdrawiam

seb

No to i ja swoje exmituje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze je eksmituję, najbardziej widać na włochatych typu millepora że im goszczenie takiego kraba nie za bardzo leży, całe są napuszone, a w miejscu gdzie siedzi krabik polipy pochowane, tkanka często biała, nie wygląda to fajnie. No i jeszcze nie wkładajcie nigdy podstawek na których rosną sps-y z importu, odciąć i wywalić, a samego korala wykąpać według instrukcji w TechD Kenta, czasem jeden olany zabieg za grosze potrafi położyc akwarium za tysiące, moim zdaniem nie warto ryzykować :clowning

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, ale jak pójdziemy tym tokiem myślenia to jak to wszystko sie ma do żywej skały ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wyrzucam krabów symbiotycznych. Wolę nawet acry z krabami. Nigdy nic złego im nie zrobiły. A że czasem acra kilku polipów nie wypuści? Przeżyje - i ona i ja.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal kazdy pasożyt umiera bez żywiciela, żywa skała zazwyczaj leży troche w akwarium zanim zasiedla się ją sps-ami, nie sądzę żeby specjaliści pokarmowi jakimi zazwyczaj są pasożyty wytrzymali te średnio trzy miechy bez żywiciela. Zauważ że wszystkie pasożyty korali, czy to miekkich czy lps-ów, czy sps-ów ZAWSZE dostają się do akwarium ze swoimi zywicielami a nie ze skałą. Zresztą, napisałem jak ja robię, każdy robi jak uważa:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb ja nie krytykuję Twoich metod , ja chce się dowiedzieć jak najwięcej dlatego masz moje następne pytanie:

jak to się ma do skały którą dokładamy do funkcjonującego zbiornika ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dokładam :clowning A tak poważnie to nie dołożyłbym nigdy świeżej z frachtu, odgazowaną tak, ale odgazowana zazwyczaj leży w sklepie ze trzy tygodnie więc myślę że luz:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały up. to co widać na zdjęciach acropory , to był fałszywy alarm , faktycznie szkodnikiem był krab symbiotyczny , po eksmisji , koral doszedł do siebie.

Nie chcę zakładać nowego wątku , dlatego napiszę w tym , od dłuższego czasu obserwuję utratę tkanki na pocilloporze , muszę od razu dodać , że koral rośnie super , ale od spodu traci tkankę , czy może to być spowodowane brakiem światła ? Czy może jakaś inna przyczyna ? nadmienię , że do wody dwa razy w tygodniu dodaję SPG w ilości 3 krople.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT
#353150 fal :

że do wody dwa razy w tygodniu dodaję SPG w ilości 3 krople.

SPG - ? jeśli można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#353152 AnT :
#353150 fal :

że do wody dwa razy w tygodniu dodaję SPG w ilości 3 krople.

SPG - ? jeśli można

Stylo Pocci Glow KZ


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temat uszedł gdzieś kolegom , a ja problemu nie rozwiązałem z pociloporą , więc mały up.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A te szczepki co mam od Ciebie to podstawki mam wywalić czy z podstawkami?

Bo narazie mam z podstawkami przymocowane i się nawet trzymają :)

Ja zawsze je eksmituję, najbardziej widać na włochatych typu millepora że im goszczenie takiego kraba nie za bardzo leży, całe są napuszone, a w miejscu gdzie siedzi krabik polipy pochowane, tkanka często biała, nie wygląda to fajnie. No i jeszcze nie wkładajcie nigdy podstawek na których rosną sps-y z importu, odciąć i wywalić, a samego korala wykąpać według instrukcji w TechD Kenta, czasem jeden olany zabieg za grosze potrafi położyc akwarium za tysiące, moim zdaniem nie warto ryzykować :clowning

Pozdrawiam

seb

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.