Skocz do zawartości
Gotterdammung

Reef Booster - ile karmić.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko. Kupiłem sobie Reef Booster niedawno, lecz nie całą "zgrzewkę" a 6 fiolek. Nie mam instrukcji, wiem, że mógłbym ją wyszukać na necie ale nie o to chodzi. Może ktoś doradziłby mi jak dokładnie przeprowadzić karmienie w moim akwarium.

Tutaj podstawowe dane :

Akwarium 375l + sump = +-450l w obiegu

Koralowce :

Sarcopython - średnica kapelusza około 15cm

Clavularia viridis - skałka około 15cm średnicy

Litophyton - wysoki na 25cm, średnica 20

2x Anthelia kolonie po 10cm każda

Fungia około 10 cm średnicy

Favia - 10cm średnicy

2x Euphylia paraancora - jedna około 30cm średnicy, druga około 10cm

Pseudogorgonia(?) - Wysoka na 15cm

Sinularia sp01 - wysoka na około 10 cm

Discosoma -skałka około 15cm

Goniopora stokesi - kolonia około 30cm

Seriatopora caliendrum - bryłka około 10cm

Zoanthusy - 3 kolonie po 15cm każda

No i teraz, ile lać, kiedy lać, jak z odpieniaczem postąpić i wogóle co powinienem zrobić :clowning

Pozdrawiam!


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 380 l sps leję całą fiolkę raz w tygodniu. Godz po wyłączeniu światła. Odpieniacz chodzi ale cyrkulacja nie - czyli tak jakby nie chodził. Cyrkulację włączam po 2 godz. - odpieniacz oczywiście "siada" na parę godzin.

PS. Pomyliłem się. Wyłączam obiegówkę. Cyrkulacja oczywiście chodzi na całego


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co 2 tygodnie podaję połowę fiolki(reszta trafia do lodówki)po zgaszeniu światła.Odpieniacz do rana jest wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a zostawiasz cyrkulację Inmar ? Czy też jak Tomasz dajesz na off? Bo mi w sklepie mówił chłopak że odpieniacz na off, karmić po zgaszeniu światła, nad ranem włączyć z powrotem pieńka. Ale o cyrkulacji nic nie wspominał, no i kazał dać 3 fiolki ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna fiolka raz w tygodniu na 400l,odpieniek ponoć należy wyłączyć ale ja tego nie robię gdyż sam siada na parę godzin,cyrkulacji nie ruszam pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle, widzicie jakieś pozytywne efekty od kiedy zaczęliście stosować ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 fiolka na max. 350-400 L wody a że w sklepie powiedział 3 na twoje +- 450 L tym lepiej dla niego bo więcej sprzeda a biada dla Ciebie bo jak dasz 2 fiolki do odpieniacza nie utrzymasz w ryzach !!!:clowning .Wyłącz tylko odpieniacz i lej,rano odpieniacz koniecznie na sychą piane a potem ... dojdze wszystko do normy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował Panowie :clowning Biorę się do dzieła :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Bioły wyłączanie odpieniaka nie ma sensu bo i tak siada, przy twoim pienidle jak go wyłączysz po podaniu reefboostera, a następnie rano go włączysz to przygotuj się na przelanie kubka


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, sorry, w sygnaturce mam stary, teraz pienię Mini BK200 DIY by DarekB30 :clowning


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym odpieniakiem możesz spróbować ale według mnie nie ma sensu go wyłączać bo i tak przestaje pienić po podaniu reefboostera


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotterdammung

Pomyliłem się, chodziło mi o to że wyłączam obiegówkę, cyrkulacja oczywiście hula na całego. Przepraszam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#345310 azja-83 :

Tak jak pisze Bioły wyłączanie odpieniaka nie ma sensu bo i tak siada, przy twoim pienidle jak go wyłączysz po podaniu reefboostera, a następnie rano go włączysz to przygotuj się na przelanie kubka

[

z tym odpieniakiem możesz spróbować ale według mnie nie ma sensu go wyłączać bo i tak przestaje pienić po podaniu reefboostera

Jednak jest sens ,jaki ? a no taki że reff booster jest dość "tłusty" a wyłączenie odpieniacza nie dopuszcza osiadania na ściankach w odpieniaczu reef bostera i zmniejsz potem ryzyko przelania i wariowania odpieniacza.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wylaczam bo potem przelewa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 h włączyłem pieńka, ciągle leży, jednak chcę natleniać wodę więc niech działa.

Reakcje korali dość umiarkowane - zoa połapały ładnie, favia powypuszczała polipy, euphylie trochę się skurczyły, reszta w zasadzie bez zmian, woda nadal mętna choć się klaruje... No i zasmrodziło mi pokój :clowning Ale mam nadzieje że jednak towarzystwo podjadło :)

Dzięki wielkie za odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyłączam odpieniacz bo nie pospałbym przy gotującej się wodzie a poza tym czytałem gdzieś o takich zaleceniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na odwrót gdybym go wyłączył to na bank mam kubek przelany , być może aquamedic tak ma


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gotterdammung Mam podobny odpieniacz jak twój i zawsze przed podaniem RB wyłączam na noc i myję kubek. Włączam rano i obserwuję. Miałem parę przygód że siadał na parę godzin a potem przelewał.

pozdrawiam J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.