Skocz do zawartości
jaczal

Pokolenia krewetki czyszczącej

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu moja piękność, krewetka czyszcząca była ciężarna - trzy razy co jakieś 2-2,5 tygodnia. z tego co wyczytałem raczej żadne szanse na odchowanie... a jednak?

Dziś rano zauważyłem 3 w kominie ok 5mm długości. Wieczorem zacząłem przeglądać skały i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem pod poziomą platformą na piasku biegające stado krewetek. Od jedno milimetrowych do ok 6mm. Na oko, co najmniej 20 sztuk.

4794-krewetka1.jpg

4794-krewetka2.jpg

4794-krewetka3.jpg

Zdjęcia słabej jakości, ale rozpoznacie.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki mogą nosić jajeczka, ale na pewno nie mogą być w ciąży :help1 Stworki na zdjęciach to mysis, larwy krewetek z rodzaju Lysmata należą do planktonu a więc swobodnie pływają w toni wodnej.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda. Tylko skąd się wzięły w zbiorniku jak nie karmię żywym?

A swoją drogą zastanawiam się teraz, dlaczego krewetka zawzięcie broni już od dłuższego czasu strefy przebywania tych larw. Wurdemanii jest zepchnięta w taki kącik, aż przykro patrzeć, a ta czyszcząca zaciekle ją atakuje jak tylko próbuje się zbliżyć do strefy zakazanej.

No cóż trzeba czekać, czas wszystko wyjaśni.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=332997#332997 tutaj mi Mintaj wyjaśnił co i jak.

A w ostatnim miesiącu miałem okazję zaobserwować jak wygląda "wylęg" i zdecydowanie Mintaj ma rację

ps: podobno na palcach dwóch rąk można policzyć udane próby odchowania L.amboinensis w zbiornikach sztucznych.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie były nadzieje :-( ?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja tez cos powiem jak narazie moje male maja 6 dni i troszke inaczej wygladaja poztaram sie zrobic zdjecie i je wstawic to porownamy


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje to amboinensis. Moje też, zanim zniknęły, wypuszczały co 2 tygodnie setki maluchów. Powodzenia w odchowie, ale ciemno to widzę.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dlugo tobie sie udalo je utrzymac moje maja juz 7 urodziny to znaczy dniowe urodziny i przeszly juz pierwsza wylinke.mam nadzieje i tylko dlatego je pielegnuje.


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dzisiaj mają maluchy? Pytam, bo moje wurdemanni też strzelają po akwarium małymi, a fajnie by było coś w końcu odchować. A tak to tylko rybki się zajadają.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no jak narazie calkiem niezle oczywiscie kilka zginelo zjedzonych przez rodzenstwo wczoraj jeden zgina bo nie udalo mu sie wyjsc z wylinki ale jeszcze 14 sztuk plywa i juz sa coraaz wieksze przeszly juz 2 wylinki dostaly bardzo dlugie konczyny .dzisiaj zaczolem je karmic zywym pokarmem udalo mi sie dostac zasalane jajka jakis tam rozwielitek czy czegos tam i mam juz pelen sloik zywego bo te sie wyklowaja po 24 h ,a moje male maja juz 12 dni i caly czas mam nadzieje pozdrawiam


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezly z Ciebie nowicjusz:) jestem pod wrazeniem.

Masz jakis pub w okolicy? :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowicjuszem to jestem ale na tym fprum a pub mam doslownie 200 m od domu


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak tam malenstwa:)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękność znowu zaciążyła. Z notatek wynika, że to już 4 raz. Nawet by się zgadzało jak patrze po rozmiarach maluchów. Są dosłownie pół milimetrowe i nawet jakieś 6-8mm. Te duże są niesamowicie szybkie. Robią błyskawiczne wypady i równie błyskawicznie zmykają do kryjówek. A są dosłownie wszędzie i wygląda to, jak najazd obcych. Bywa, że dorwą jedzenie trzykrotnie większe od ich tułowia (bez ogonka). Wydawało mi się, że takie maleństwa nie wiele widzą. A jednak? Próba zbliżenia się do szyby (okulary dwuogniskowe) kończy się błyskawiczną zabawą w chowanego. Chcąc je podejrzeć muszę w bez ruchu czekać kilkanaście sekund i nagle kilkanaście światełek z oczu zaczyna wariacje.

Muszę opracować sposób na zrobienie wyraźnych fotek, ale przy tej szybkości to chyba pomogłaby tylko kamera. Problem w tym, że wprowadzenie oświetlenia przepłasza je w inne rejony i po zabawie. A w cieniu jakość zdjęć jest marna. Użycie flesza owszem, ale nie jest łatwo je uchwycić.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moje malenstwajjeszcze zyja juz mija 15 dzien i dostaly juz kolorkow


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.