Skocz do zawartości
Gotterdammung

Raid - zabija komary, a co robi z akwariami?

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się lato, a jak lato to i komary... Ja w domu ratuję się Raidem czy też jego odpowiednikami, i teraz tak sobie myślę - co na to akwarium? W końcu powietrze w pokoju przesycone tym syfem, pies ucieka na 2gi koniec domu, a odpieniacz będzie mi bezczelnie "natleniał" tym wodę, i tak zaczynam mieć wątpliwości... Jak sobie z tym radzicie? Olewacie? Może węgla do komory gdzie zasysane jest powietrze?

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wężyk zaciągający powietrze na zewnątrz albo załóż moskitierę na okno.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie do konca jesli zbiornik jest otwarty to raid zaszkodzi


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że w moim zbiorniku na razie było i jest niewiele. Stosowałem Raid zarówno przy otwartym słodkowodnym jak i w zeszłym roku przy dojrzewającym morskim i nie mam podstaw by myśleć, że coś jest nie tak. Fakt, że producent przestrzega przed stosowaniem jak ma się terraria i otwarte akwaria.


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też zastosuję EKO-Komar-STOP vel moskitierę, a jeśli chodzi o ścisłość to jakąś firankę... Ale będę udawał że to moskitiera :help1


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile takie specyfiki są skuteczne, ale nie wierzę że inne robactwo nie naleci do pomieszczenia szczególnie wieczorem gdzie wszystko lgnie do oświetlenia, więc moskitiera najpewniejsza. Nie byłbym taki spokojny używając cokolwiek związanego z chemią w pomieszczeniu z baniakiem, domownicy mają zakaz używania dezodorantów, lakierów do włosów i innych rozpylaczy poza łazienką, wężyk od odpieniacza mam poza oknem mimo wszystko.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, u mnie kiedys ojciec wytrul cala obsade raidem (slodkie - skalary i pielegniczki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi żona postawiła poza moim w wzrokiem w salonie "kratkę" na muchy i faktycznie much nie było tyle że .... krewetki padały równie solidnie. Także w domu zakaz stosowania ubijaczy latających stworzeń, póki co nie widze pwływu odświeżaczy powietrza na zwierzęta....

JAcek


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie stosuj tego badziewa dziala chwile a niewiele pomaga,,,,,mozesz zalozyc zwykle moskitiery za kilkanascie zeta albo podjedz do firmy ktora takie montuje,sa rozne rodzaje np w ramkach lub odsuwane do gory jak trzeba cos za oknem zrobic,rozwiazan jest duzo a nie trujesz siebie i zwierzakow.....pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady, na bank moskitierka zatrybi że się tak wyrażę :help1


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku lat stosuję ten preparat w płynie i czytałem też o wpływie na akwarium,ale pomimo tego stosuję dalej i nie zauważyłem skutków ubocznych.Odpieniacz pobiera powietrze z za okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do wężyków od odpieniaczy za oknem... Przecież na dworze też jest powietrze zanieczyszczone, a co dopiero jak coś się dymi i wężyk to zasysa ? Też chciałem wystawić wężyk za okno ale często mam tak, że jak sąsiad pali w piecu to jest wiatr na pokój gdzie stoi akwarium i wtedy nawet okna nie idzie uchylić ;/


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już zależy gdzie mieszkasz,u mnie na osiedlu nie mam tego problemu.Mam wężyk fi 12mm to potrafi czasem muchę wciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, niestety filtrów w otworach okiennych nie ma, więc jeśli jest zanieczyszczone powietrze za oknem to w domu raczej też :/ Tyle, że jak akurat dym widać to okno można zamknąć.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346318 Pavilon :

Ja mam pytanie co do wężyków od odpieniaczy za oknem... Przecież na dworze też jest powietrze zanieczyszczone, a co dopiero jak coś się dymi i wężyk to zasysa ? Też chciałem wystawić wężyk za okno ale często mam tak, że jak sąsiad pali w piecu to jest wiatr na pokój gdzie stoi akwarium i wtedy nawet okna nie idzie uchylić ;/

W Rybniku w sezonie Jesień/Zima nie ma czym oddychać, tak kopcą z kominów,

a co poniektórzy to chyba palą w piecu gumowcami.

Z tego co pamiętam Sprytny montował na wężu zaciągającym powietrze, cylinder wypełniony węglem, może to jest jakiś sposób na częściowe oczyszczenie powietrza. Paradoksalnie w mieście jest bardziej czyste powietrze niż na jego obrzeżach gdzie z kominów snuję się gęsty dym szczególnie w sezonie grzewczym.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, bo na slasku slyszalem ze sie segreguje odpady

na te co sie pali w dzien i na te co sie pali w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosujac płytki na muchy w okolicach akwa stracilem kilka krewetek. Dlatego zapachy na komary stosowalem tylko w pokojach oddalonych od akwa przy zamknietych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić taki proszek do zrobienia zawiesiny i opryskać ściany wokół otworów na zewnątrz budynku- 3 miesiące bez much i komarów- sprzedają w saszetkach, nie znam nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.