Skocz do zawartości
rogalov

150W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zamiar kupic cos mocniejszego do mojego baniaka i znalazlem

takie cos

Teraz mam oswietlenie 4x24w, a ze baniak ma wymiary 60x60x60 jest to zdecydowanie za malo, a powoli zabieram sie za LPS-y.

Co sadzicie o tym oswietleniu?Przyznam, ze cena jest atrakcyjna.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał 250W plus 4xT5 24W


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką kostkę z takim oświetleniem i było supcio,kwestia żarnika jak dasz 20k to nie będzie za mocne kolorek podrasujesz świetlówkami,jak już zaczyna z lpsami to zaraz się pojawią spsy


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety' date=' ale nie w tym baniaku.Jesli sie zdecyduje na SPS-y to tylko w osobnym.

Tez o tym myslalem, ale tak szczerze mowiac nie bardzo wiem jak to rozwiazac z tymi T5.

Teraz mam cos podobnego


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dokupić druga taka lampe


Zbiornik Zlikwidowany:((Ale jeszcze tu wrócę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i lepiej, ale nie bedzie to zbyt elegancko wygladalo.Dwie takie lampy na baniaku?

Jakos tego nie widze.Musze poszukac rozwiazania jak dolozyc T5 do HQI tak, zeby nie bylo ich widac.

Znalazlem cos w sam raz:strutin link


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampe dokladnie taka jak na zdjeciu.

Pierwsze co musisz zrobic to napewno wymienic od razu zarnik na prawdziwy 14000 bo te chinskie zbytnio rady nie daja.


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info!A powiedz mi prosze, co ogolnie myslisz o tym sprzecie?Wart jest swojej ceny?

Bo musze powiedziec, ze od strony wizualnej wyglada dobrze.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od której strony ? jak ci korozja zje?jak odblysnik daje 25% mniej swiatla? czy może szyba ktora zabiera drugie tyle.

No i ewentualnie chłodzenie.

U nas ta lampa jest pod inna nazwa jest to najtansza lampa na rynku.

Kup 6x24w lub dozbieraj i kup cos sensownego za 1600-2000zl.

Nie praktykowałem z lampami hqi ale siedze w temacie latarek-ledocholik i wiem ze nie ma cudów za takie smieszne pieniądze.

Elekronika to jedno a odblysniki,szkło i materiał to druga cześć sukcesu.

Nie ma to jak zadowolona gęba z dobrego trejda,a jak nie praktykowałeś to nawet z takiego szmelcu czlowiek sie cieszy jak glupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben_sage mam rozumiec, ze te oswietlenie jest do d..y?Skad te wnioski?Znasz kogos kto takie posiada czy

tylko sugerujesz sie cena?


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie udezysz w LED teraz takie fajne robio i sa bardzo dobre co prawda cena jest troszke wysoka ale warto


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#346421 rogalov :

Ben_sage mam rozumiec, ze te oswietlenie jest do d..y?Skad te wnioski?Znasz kogos kto takie posiada czy

tylko sugerujesz sie cena?

Rogalov o tej lampie było na forum i nie tylko tu.

Za cene 600zl nie da się kupić dobrego aluminium o tych wymiarach a my mówimy o pelnej lampie.

Z kupy kielbasy nie da się ulepić - ale dla wybranych ulepią parówkę

Kup zoom na xp-g i kup deerelight na xp-g i porównaj to dobry przykład.

Dobry żarnik nie uzupełni kiepskiej lampy.

Gdybym ja mieszkał w kingdoom to bym platynowego wiesmana stawiał :help1

2 cytaty:

-Dodam tylko że jak mi się to uda zrobić z moimi obiema lewymi rękami to będzie sukces.

-Miałem taką lampę przez chwilę u siebie

Jedno jest piekne gość pisze o tej lampie: wymienia jej 30 wad i 2 zalety i na końcu podsumowanie swietna lampa za swietną cene -ach ci polscy testerzy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra powiedzmy, ze mnie przekonales.To co bys mi polecil?Tylko pamietaj, ze to pod LPS-y.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od twoich wymagań barwy itp , jesli lubisz bardziej niebiesko lub bardziej jasno to sexi jest Giesemann - REFLEXX NANO PLUS 1x150W + 2x8W T5 ok.1400zl naprawde malutka i ładna i zaufany producent a milionów nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rogalow:

Lampe ta zakupilem, aby cos nad akwa wisialo. Po prostu za duzo bylo wydatkow na samo uruchomienie i wzialem ta lampe z ebaya(z przesylka 250€). Na pierwszy rzut poszly zarniki do wymiany, przymierzam sie teraz do przerobki reflektorow HQI bo odblysniki jakby przymale i jakies nieforemne. W nastepnej kolejnosci pojda do wymiany napewno balasty na elektroniczne, i swietlowki T5 tez jakos pasowaloby dac nizej. W sumie wymienie prawie cala lampe i napewno wyjdzie to troche kaski. Zdaje sobie z tego doskonale sprawe, ale w sumie chodzilo mi tylko o obudowe aluminiowa jako podstawe do jako-takiego DIY. A radocha jak z taniej chinszczyzny robisz fajna lampe - bezcenna...


300 litrow: 120x50x55h przod i bok opti, swiatlo 2x150HQI+2x54T5, ok. 40 kg LR, 10kg zwirku koralowego, sump ok.70 l.,odpieniacz LGM 450, obieg Eheim compact 2000, cyrkulacja 2 x Koralia 5200

3881_3881.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.