Skocz do zawartości
premiero

Kivi - czy jego zbiornik był dla mnie inspiracją?

  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zbiornik kiviego by? dla mnie inspiracj? do za?o?enia w?asnego akwarium?

    • Tak
      39
    • Nie
      23
    • Kto to jest kivi?
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, dla ilu z nas, inspiracją do założenia własnego zbiornika, była historia kiviego. Ja nie ukrywam, że swój baniak wystartowałem właśnie dzięki jego opisowi. Nawet wymiary wziąłem podobne. :) Ankieta w sumie po to, aby zobaczyć, na ile historia jednego człowieka (zbiornika) może przyczynić się do rozwoju i popularyzacji akwarystyki morskiej w Polsce.

Żeby było jasne, nie chodzi mi o stosowane metody i zgadzanie się z nimi, bądź nie, ale sam fakt zachęcenia do posiadania własnego akwarium morskiego.

Ankieta w związku z przeniesieniem na nowe forum zniknęła, a wraz z nią wszystkie głosy. Przed przeniesieniem stosunek wynosił około 75% dla odpowiedzi 1 i 25% dla odpowiedzi 2.Osoby które na poprzednim forum oddały już głos, mogą to zrobić ponownie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chociaż historia kiviego nie zainspirowała mnie do założenia akwarium morskiego, to zdecydowanie przyspieszyła decyzję o jego załżeniu. Jestem na etapie projektowania.

Ale mam pytanie do tych, którzy stosują Jego metodę tzn. nie ciągła używanie odpieniacza, stosunkowo słabe oświetlenie, tyle wyłapałem. Czy i u Was to się sprawdza?

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napewno była jakąś inspiracją, przełamała pewne sztywne schematy prowadzenia baniaka i obawy że się nie uda.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impulsem do założenia nie był (zobaczyłem go po raz pierwszy po założeniu swojego baniaka), ale bardzo, bardzo dużo uświadomił...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a kto to Kivi? Ma ktoś link?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zainspirował jego zbiornik do założenia własnego, chociaż nie chciałem powielać jego projektu ale łatwiej i bez obaw mogłem się wgłębiać w temat akwarystyki morskiej.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=79857#79857


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirował na tyle, że wywaliłem odpieniacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie kivi zainspirował, a to podejściem że to nie takie trudne i nie takie drogie. Na chwilę obecną zgadzam się z tym połowicznie, akwarium w ogóle nie jest tanie, ani specjalnie proste. Lecz w porównaniu z wcześniejszymi opiniami jakie zasłyszałem na temat morszczyzny od innych akwarystów, relacja kiviego była światełkiem w tunelu. Heh, z ciekawszych info na temat morszczyzny jakie "posłyszałem" a że strach, nawet nie zweryfikowałem to "w akwarium morskim musi być oświetlenie nocne z cyklem faz księżyca, w innym wypadku wszystkie koralowce padną". No cóż, kivi przełamał wiele stereotypów jakie zasłyszałem gdzieś tam wcześniej, i było to zdecydowanie impulsem na założenie swojego akwarium morskiego :)

Pozdrawiam!

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie zainspirował, ale był bardzo ciekawą lekturą. Dał promyk nadziei, że może mnie też się uda. I jak na razie idzie w dobrym kierunku :)


Start 19 marzec 2010 ... od czerwca 2015 - OptiWhite 130*80*60h, Sump 140*60*40

Dolewka DIY 60l, 20kg LR, LED Reef Factory 210W, pompa Blue Reff Motion 12K z wylotem loc-line, ATI PowerCone 250iDC, Maxspect Gyre 350 + Jebao RW-15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zbiornik kiviego był ogromną inspiracją i pokazaniem tego, że tak naprawdę liczy się akwarium i pasja, a nie tony technicznych cudaków i laboratorium. Nadal uważam jego zbiornik za jeden z najładniejszych na forum.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nigdy zbiornik Kiviego nie zainspirowal mnie do budowy wlasnego zbiornika az do czasu...dopiero po dwoch latach powodzen i niepowodzen,experymentow,kombinacji,spojrzalem na ten zbiornik inaczej...dopiero niedawno akwarium Kiviego pozwolilo zrozumiec bledy,jakich sie dopuszczalem...Uwazam ze ten slawny zbiornik to idealne polaczenie wielu czynnikow,ktore ze soba wspaniale wspolpracuja,troche jak trzy strzaly w dziesiatke pod rzad...Patrzac na to akwarium mam wrazenie ze caly jego urok to kolory,wysycone a jednak na tyle ciemne ze bajecznie,prawdziwie morskie...370l i 2X54watt daje efekt,jaki daje...piekno czystej formy...Ostatnio czytalem ze zbyt intensywne oswietlenie moze spowodowac jasnienie korali (szczegolnie miekkich i LPSow)...Juz dla proby wywalilem HQI i zamontowalem pare ledow od 10w do 20w,cos w rodzaju spotow...acanthastrea od razu "pokazala" inne,zywsze kolory...ze 190watt zszedlem na 60watt i obserwuje...obserwacje te przydadza sie w nowym zbiorniku,gdzie bede chcial dac minimum swiatla bez szkody dla korali (tylko miekkie i LPS'y)...Co do odpieniacza to tez probowalem ale po 12stu godzinach przerwy w godzine wywali to co mialby wywalic,wiec tutaj postanowilem karmic podczas,kiedy skimmer nie chodzi...na wode prosto z kranu sie nie zdecydowalem,choc o tym myslalem...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najciekawszych wątków... zainspirował mnie po części.. nie tylko do samego akwa co także do nurkowania!:clowning


54 L bez sumpa, kaskada + odpieniacz DIY, światło 2x24W (aktynika+biała), koralia i stara pomka po filtrze, 8kg skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi wszystko ożywi.heh a tak naprawde to przestałem sie bać akwarystyki morskiej.szacun dla kiviego.pozdrawiam


1000 L+sump 600L miękasy i troche rybek szału nima dopiero zaczynam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś w tym jest:) ja też dziesiątki razy czytałem tą historię.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie było inspiracją do założenia akwarium morskiego. Takowe już posiadałem. Przełamało jednak wiele stereotypów.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonwise

Ispiracją nie ale za to ogromną zachętą do wejścia w solanke.

I nie ukrywam, że czasem wracam do jego historii, żeby podejrzeć co tam się działo i umotywować do dalszego działania.

I tak jak koledzy wspomnieli, fajnie poczytać o odejściu od panujących zasad i osiągnięciu przy tym sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gdybym nie przeczytał jego wątku i nie zobaczył zdjęć miał bym dalej paletki tylko w większym zbiorniku - 99% mojej decyzji było spowodowane kilkukrotnym przeczytaniem artykułu - a to co pisze jak na razie sprawdza się u mnie - pozdrawiam i zachęcam do lektury.


akwarium 270x40x70 / sump 170x30x50 / MBK 200 DIY Tunze WG DARKA / cyrkulacja 4 x 6000 / obieg New Jet 3000 / grzałka 350 w Atman / 8x T5 DIY + Ledy nocne / 100 kg żywej skałki / 20 kg piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEE to chyba jest jak czytam foux paux;) nie inspirować się akwa Kiviego ( kimkolwiek jest) a ja o zgrozo nawet nie zapoznałam się z powyższym...No cóż chyba zerknę na to akwa:)czytając achy i ochy;)


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faux pas na pewno nie, ale przełamało wiele stereotypów.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zachwyciło i zawróciło ze strony Malawi na Morską jednocześnie powodująca, że przestałem się bać wystartowania z morskim baniakiem, gdyby nie jego wątek zapewne karmiłbym teraz pyszczaki :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałem nie... ale nie dlatego, że zbiornik Kiviego mi nie zaimponował a dlatego, że gdy podjąłem decyzję o morszczyznie nie znałem tego zbiornika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypadkiem dzisiaj znalazłem ten wątek, muszę dodać dwa słowa. po przeczytaniu (370)FOTO-- STORY- kivi pomyślałem: ok, tak to się teraz robi, wprowadzamy marzenia w życie! pamiętam, jak kilka lat wcześniej przeglądałem cennik firmy specjalizującej się w akwarystyce morskiej... wrażenia zgoła odmienne... dziennik kiviego bardzo mnie zainspirował, obok mnie leży akwarium i sump, za mną stoi stelaż, zalanie słonego zbiornika, jak dobrze pójdzie, za kilka dni. oczywiście to również zasługa codziennego czytania forum współtworzonego przez grono dobrze posolonych specjalistów w każdej dziedzinie. pozdr.

Edytowane przez tomm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem żadnego forum ani strony gdy zakładałem baniaczek. O eRybce dowiedziałem sie przypadkowo i poszło.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.