Skocz do zawartości
zielony mintaj

Pistolet

Rekomendowane odpowiedzi

Ocalona przed przysłowiowym 'kiblem'- krewetka pistoletowa :) Żyje wraz z kilkunastoma dzikimi krabami i innymi pistoletami w 30-litrowym zbiorniczku pełnym makroglonów. Bardzo fajnie słychać strzelanie które, mimo małych rozmiarów skorupiaka, jest dość głośne :D

pistolet1.jpg

pistolet2.jpg

pistolet3.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie przeczytać że ktoś nie ukatrupił zwierzaka :) Sam mam jednego pistolejro, ale znamy się tylko ze słyszenia, jednakże nigdy nawet nie próbowałem polować :D

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik był założony z myślą o takich zwierzakach (oprócz w/w są aiptazje, isopody, hydroidy od kolegi bamboo a wkrótce może ślimaki nagoskrzelne zjadające korale :)).


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, to mi cholernie imponuje, to jakaś inna droga dla akwarium, a nie ciągle te same oklepane schematy. Krewetka jest świetna na sam wisus, no i kto może się jeszcze taką pochwalić? My mamy same amboinensis, troszkę debeliusów i wurdemanni... No i widać że chyba dość swobodnie się czuje, skoro pokazała czułki :)

W sumie można liczyć na fotkę całego baniaczka? :D


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

jak znajdę to wrzucę lepsze fotki

u mnie śmiga z konikami :)

4234-21022011%20(14).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma podobnego dzikusa w skałce :) Widywany jest po poświeceniu latarką, do 5s max - nieśmiała bestia trochę.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie strzelała 2 lata dopóki nie wpuściłem skrzydlicy,teraz jest cisza


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś patenty, jak wywabić karabiniera? Nie chcę jej wywalać ze zbiornika, bo mi nie przeszkadza, ale chociaż raz, chciałbym ją zobaczyć bez konieczności rozbierania całego zbiornika. Strzela od około 8 miesięcy, na prawdę głośno, w różnych miejscach, ciężko ją namierzyć. Czasem mam wrażenie, że wali mi przed nosem. Kiedyś odsunąłem baniak i w tym samym czasie 3 osoby z różnych stron oglądały zbiornik. Niestety, pomimo iż wszyscy słyszeli strzelanie, nikomu nie udało się dostrzec łobuza.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja mam pytanie bo wczoraj jak spałem słyszałem takie dość głośne pyknięcia jakby plastik się łamał to mogła być krewetka pistoletowa?? bo kiedyś coś mi mignęło przed oczami małego krewetkowatego ale myślałem że rybki ją zjadły

PS zielony mintaj wstaw całą fotkę zielniaka :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...jestem początkującym morszczakiem,a akwarium mam od3miesiecy i dopiero poznaje świat morszczyzny ale podczas czytania tematu odczułem jak bym miał "dejavu" -odnośnie tego strzelania w akwarium...od jakiegoś czasu po zgaszeniu światła są słyszalne takie pyknięcia-nawet dość głośne... Raz odłowiłem małego kraba,którego oddałem koledze. Czy to może być jeszcze jeden krab lub taka krewetka dodam,że akwarium odkupiłem(start zbiornika20.10.2010r.) i tak naprawdę dopiero teraz wychodzi:googleye co siedziało w skale hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez slysze strzelanie w zasadzie od zalozenia zbiornika. Nieregularne, ale glosne i wyrazne. Najczesciej w seriach po 3 -4 strzaly. Ot trafila mi sie krewetka z pepeszka :)

Chyba wie ze o niej pisze bo wlasnie teraz strzelila


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedna i smiga po całym zbiorniku razem z boksujacom,chętnie bym dokupil jeszcze pare żeby żona się bardziej wnerwiala na strzelanie


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.