Skocz do zawartości
Gość buczi82

microsoft

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Prosze czytajcie od dolu, nie chcialo mi sie pisac raz jeszcze wiec wkleilem z SB, dzieki

03.05, 13:27

[E][D]

buczi82: mial ktos cosik kiedys podobnego ??

03.05, 13:27

[E][D]

buczi82: wlasnie czyszcze kompa calego, filmy gry wszystko co sie da i ewentualnie jeszcze raz sie z nimi polacze hehe

03.05, 13:26

[E][D]

buczi82: ...czy tak nie zgadzam sie i koolo sie rozlaczyl

03.05, 13:26

[E][D]

buczi82: sciagnalem, otworzylem program i pokazalo sie okono chatu z team support, ale musialem zaakceptowac jedna rezcz, bylo napisane ze beda mieli dostep do mojego kompa, pulpit, foldery, pliki ktore beda mogli sciagnac, kolo mi powiedzial ze nic takiego nie bedzie, to tylko po ti ze oni mi za darmo dadza jakis program, cos tools i za darmo mi usuna bledy, ja sie nie zgodzilem, kolo powiedzialczy chce miec zablokowanego kompa ja powiedzialem ze tak

03.05, 13:24

[E][D]

buczi82: nastepnie mialem wpisac taki adres www.pcmiles.co.uk, tam sciagnac taki program: Support-LogMeInRescue

03.05, 13:23

[E][D]

buczi82: dzisiaj kolo do mnie zadzwonuil z microsoftu i gada ze ktos chce mi sie wlamac do kompa, kazal mi w run wpisac komende invents jakos tak, tam byly pokazane jakies errory

03.05, 13:22

[E][D]

buczi82: pare dni temu, moze wiecej, nie pamietam, prawdopodobnie mialem jakis problem z kompem i wyslalem raport do microsoftu, mam oryginalna winde na 2 kompach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co dalej ? w jakim celu jest ten post ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

pytam sie czy jest to mozliwe czy ktos mial takie cos, ze dzwonil ktos z microsoftu i mowil ze mi sie do kompa wlamuja i jak nie zrobie tego co oni mi tam mowili to mi kompa zablokuja...

przeciez napisalem o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można pozwolić sobie w kmpie grzebać!to jakiś przekręt !


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dlatego odmowilem a kolo sie pyta czy maja chce miec zablokowanego kompa, ja powiedzialem ze nikt mi grzebac nie bedzie i kolo sie rozlaczyl, pozniej chyba dzwonil jeszcze raz ale nie odebralem, z ciekawosci wejdzie na ta stronke co tam podalem i napiszcie czy to stronka microsoftu czy jakies badziewie, kazal mi wejsc po prawej stronie w 24/7 support, tam trzeba podac kod, wtedy sciaga sie programik i jak je dopale to otwiera soie okono czatu i zapytanie czy sie zgadzam na szperanie w kompie, nie zgodzilem sie , w d*pie ich mam...

ale skad mieli moj numer ???

ale na wszelki wypadek czyszcze kapy, lepiej nie ryzykowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada! NIE WCHODŹ NA NIEZNANE STRONY I NIC Z NICH NIE INSTALUJ. 28 LAT A NIE WIE ?:clowning

@buczi82 a może to nie ty wogóle do nas piszesz? cholera z tą komputeryzacją :waving


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są kapy? Takie okrycia na łóżko? :clowning Ja też bym je czyścił, jakieś roztocza jeszcze w to wlezą i będzie uczulenie...

A serio - używaż WiFi? Masz zabezpieczone? Masz porządny program firewall/security? Włazisz na dziwne strony? Udostępniasz dane osobowe na czatach, portalach? Czyścisz regularnie pliki cookie, rejestry, temporary internet files...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wspopracuje z MS kilkanascie lat, pierwszy raz cos takiego slysze... to zwykla firma, ktora chce sobie dorobic na suporcie on-line; ew. jakis przewal... i juz :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że nie jest to darmowa usługa. Tylko nie wiem, dlaczego z Microsoftu kierują usera do płatnego serwisu - ale może to kolega koledze :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to kolega ma jakis spyware, adaware lub cos w ten desen i przy wysylaniu raport nie trafil do MS tylko do tej firmy :clowning pozniej to juz sciema, zeby kaske wyciagnac :waving

zreszta wystarczy poogolac o tym adresie www :)

Panowie z akcetem z Indii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku smierdzi to szwindlem. W przypadku raportu raczej support nie dzwoni jesli sie samemu nie zglosi prosby o kontakt etc. Odnosnie supportu - spotykam hindusow podczas kontaktu ze "sluzbami technicznymi" roznych firm. To nie dziwi, dosc sporo tej nacji pracuje wlasnie dla firm znanych i powazanych :clowning Sesje on-line z supportem np. po WebExie to nic szczegolnego. DELL, EMC, Cisco etc. korzystaja z takich rozwiazań. Soft umożliwia przejęcie pulpitu osobie ktora rozwiazuje problem etc. Ale powtarzam - to ja zglaszam problem, konkretny problem i dopiero wtedy mam kontakt z osoba techniczna. Dziwne troche, ze mieli nr telefonu do Ciebie - byc moze to tylko zbieg okolicznosci. Do innych osob dzwonili po prostu ot tak z tego co wujek googiel mowi.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@Radek mala lirerowka, chodzilo mi o kompy...

ok napisze dokladnie co sie stalo:

pare dni temu, moze tydzien nie pamietam, przez pomylke wyslalem raport, bo cosik sie zwalilo...

dzisiaj dzwoni tel, gada ciapaty, za dobrze go nie zrozumialem bo ten ich akcent to masakra, ale z tego co zrozumialem to powiedzial ze prawdopodobnie ktos mi sie wlamuje do kompa i moze mi zepsuc dyski i caly system, kazal mi odpalic "run" wpisac tam, nie pamietam "eventvwr", wyskoczylo takie cos(fot1), tam mi powiedzial ze sa jakies errory, po lewej kazal mi tez wejsc na system, tam tez byly errory, nastepnie kazal mi wszystko zamknac i wejsc na w/w stronke, tam mialem wejsc po prawej w 24/7 support help, jakos tak, podal mi kod, ktorego niby nikomu nie moge podac i sciagnac aplikacje, tej aplikacji sie nei instaluje tylko sama sie odpala jak sie kliknie 2x, po odpaleniu wyskoczylo okienko(fot2)... teraz nie dziala, wczesniej sie logowalo i nastepnie wyskoczylo duze okno z zapytaniem czy akceptuje polaczenie lub cos takiego, ale za nim kliknalem, przeczytalem i bylo napisane ze akceptujac zgadzam sie na przegladnie moich danych, sciaganie folderow i plikow, ogolnie mieli by dostep do wszystkiego, powiedzialem kolesiowi ze sie nie zgadzam, koles sie zapytal czy chce miec zablokowanego kompa, ja powiedzialem ze mam to gdzies i nie akceptuje tego, kolo sie rozlaczyl, po chwili znowu dzwonil, ale nie odebralem...

co do wchodzenia na stronki to nie wchodze nigdzie gdzie nie trzeba, tutaj dalem sie w ciula zrobic, aha i kolo mowil ze to wszystko za darmo, ze z anic nie zaplace, ale za to mieli dostep do wszystkiego, mowil ze oni nic nie zrobia tylko wykasuja te errory, tak tak...

antyvira mam AVG, firewall to COMODO i mam tez spybota...

koles tez mowil o jakims przestepstwie, ze niby cos sciagam, ale dokladnie nie zrozumialem, nie wiem ale na wszelki wypadek czyszcze wszystko i rano format calkowity, nie ukrywam ze sciagam pliki z torrentleech, nie iwem moze jakos wpadlem, nie mam pojecia, pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem, wczesniej uzywalem tylko AVG bez zadnych firewalli i bylo ok, nie wiem co to moze byc...

nic czas pokaze

przed chwilka bawilem sie firewallem i prawdopodobnie wyslalem z niego raport do MS, dlatego ktos pewnie dzwonil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi82 - za support z reguły się płaci. I to całkiem spore pieniążki czasami. Co prawda mając oryginalną wersje okienek support się ma, ale jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło aby wysyłając raport ktoś oddzwonił - sam z własnej nieprzymuszonej roli. Oni mają co robić ;)Szczególnie w M$. No chyba, że ma się wykupiony support typu GOLD etc. Ale nawet nie chcesz wiedzieć jakie to są kwoty :clowning Akcje typu - będzie miał Pan zablokowany komputer, albo ściąga Pan coś itd to dla mnie podejście znane pod nazwą social engineering :waving Przynajmniej tak mi to wygląda. Łatwiej się zgodzić jak się słyszy, że coś można mieć zablokowane, albo że ktoś się Ci na kompa włamuje itd. Przez jakieś 14-15 lat nie zdarzyło mi się aby support jakiejkolwiek firmy zadzwonił do mnie prywatnie, ani tym bardziej aby mnie straszył :)

Co do aplikacji - pewnie to coś co pozawala na remote desktop po jakimś rdp albo coś w ten deseń, oparte np. o Jave (applety). Kod który Ci podali pozwala zestawić sesje, która jest wygaszana jak widać po jakimś czasie.

Ogólnie to IMHO bardzo dobrze zrobiłeś. Choć jak będą dzwonić ponownie to ja bym ich za język pociągnął i popytał o szczegóły tego ich supportu, skąd mają Twój telefon, czy są oficjalnym supportem M$, gdzie to można potwierdzić etc. Oczywiście nie uruchamiaj żadnych programów jeśli będą chcieli abyś coś uruchomił.

I jeszcze jedno - ktory support uzywa oprogramowania TRIAL ? :)

Pozdrawiam.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.