Skocz do zawartości
rogalov

Wymiana odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Przegladam od wczoraj forum i jakos nie moge sie doszukac dobrego odpienka do akwa ok.300L.

Na dzien dzisiejszy posiadam taki,

ale szczerze mowiac to jest poprostu kiepski.Jak widze odpienki innych jak pienia czarnym syfem to cos mnie bierze.

No a teraz prosba.Pomozcie wybrac cos dobrego, ale w granicach rozsadku jesli chodzi o cene.200-300 funtow max.(1300PLN)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do DarkaB30, albo do sebastek. Jak beda mieli czas bedziesz zadowolony.

Stani w niemcach tez czsami sprzedaje bardzo dobre pienidla, w sumie za grosze. Zobacz na targowisko moze trafi sie jakis APF600 lub kup sobie nowy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za cynk.:kapelusz

Panowie pojawila sie opcja kupna Delteca APF600.Co o tym sadzicie?Nie za mocny na 300L?

Heh Grzegorz nie doczytalem Twojego posta do konca:clowning


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żeby zbyt mocny odpieniacz nie wyjałowił ci wody w zbiorniku. Ja tak mam i dlatego od razu przestawiłem się na sps-y. Zależy co trzymasz w zbiorniku i co chcesz trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym juz kiedys. Odpieniacze v2 sa naprawde rewelacyjne jakoscia do ceny ale od modelu 800 w gore. Tymi mniejszymi nie warto sobie glowy nawet zawracac. Jak masz mozliwosc - wymien na tmc800 v2. Zobaczysz roznice i bedziesz zadowolony.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz nie przekonasz mnie:D Moze to kwestia budowy czy dzialania. Ja nie rozumie konstruktorow. Dlaczego we wszystkich modelach od V2 800 do V2 1500 zwezka pseudo mazzei, dolot jest takich samych rozmiarow. Ile powietrza zassie pompa 3500l/h przeciskajac sie przez 5-6mm. A no zapytaj Strugasa. Kupil V2 1200 do 400litrow szkla. Wystawil wezyk za okono zeby Ph bylo stabiliejsze. Spirometrnawet nie drgnal. Po obcieciu wezyka tuz nad woda kuleczka. ruszyka i zaczala wskazywac zasysanie powietrza pomiedzy 50-100l. Tyle co tunze nano reef pack.

Jeszcze ladnego baniaka na V2 firmy TMC nie widzialem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przywale zaraz :clowning a moj? Hehehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...oczywiscie kazdy swoj odpieniacz chwali to i ja to zrobie...juz za male pieniadze kupisz skimmer Marine Sources CSA lub CS 120 (pierwszy zewnetrzny)...wyszly do nich pompy red devil/diablo...szczegolow dowiesz sie na angielskim ebay'u w sklepie "all pond solution"...mozesz pogadac z gosciem i zaoszczedzic polowe tych funtow,ktore chcesz wydac http://www.youtube.com/watch?v=dqgjynx5Vp8 ...na zdjeciu widzisz ze on naprawde pieni i to nie zabawka...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie decyzja zapadla.Bedzie Deltec APF600.Mam nadzieje, ze bedzie tak dobry jak opinie o nim.

Iceberg a moglbys cos wiecej o nim napisac?


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...coz moge napisac...jestem bardzo zadowolony i nie planuje kupowac innego...Jest to stozek i dobrze robi czarna robote.Latwy do regulacji,nie swiruje,nie strzela fochow,bije gesta piane,jest cichy,ma bardzo szeroka gore komory reakcyjnej,dzieki czemu robi fajna piane no i jest tani (przynajmniej byl),no ale Twoj wybor padl na APF'a...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dales mi teraz do myslenia.Bo za 2-letniego delteca mam zaplacic ponad 200 euro, a jesli w tej cenie moge miec odpieniacz z gornej polki i to w dodatku nowy to chyba jest sie nad czym zastanowic.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Dalem Ci link...juz je robia na "czerwonych diablach"...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadla.Zrezygnowalem z uzywanego Delteca na rzecz tego pana

Dostawa powinna byc we wtorek, wiec napewno cos o nim napisze dla innych uzytkownikow.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "pan" moim zdaniem to zabawka za mała do takiego akwa.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie do konca.Dzisiaj obliczylem dokladnie pojemnosc baniaka i sumpa i wychodzi mi okolo 250L.Odliczajac skale w obiegu bedzie mysle ze 220-230 litrow.Jestem dobrej mysli.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pora pokazac moje nowe pienidlo w akcji.Odpieniacz podlaczony w sobote, wiec jest jeszcze na dotarciu.

Po pierwszym dniu wywala juz niezly syf, wiec jestem zadowolony.Musze sie tylko uporac z dzwiekiem zasysanego powietrza.Sami zobaczcie i ocencie.Dodam tylko, ze pienidlo plus wysylka kosztowalo mnie okolo 180 funtow, czyli okolo 800 PLN.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...ciesze sie ze jestes zadowolony.Sam widzisz jak to cacko pracuje...Ja bym zalozyl dwa wezyki na wypustki pobierajace powietrze i za okno (tak jest u mnie)...Skimmer cena-jakosc-wydajnosc nie do podbicia.Juz pojawily sie "czerwone diably" z serii SP w UK,jakbys kiedys potrzebowal zmienic...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.