Skocz do zawartości
Tata

Pompa główna raz jeszcze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z poziomem wody w kominie, a właściwie ze zmiennym poziomem.

Pompa główna to Deltec HLP 8070, pompa podaje wodę z piwnicy, wysokość do pokonania to 3m, pracuje na biegu średnim, a więc pompuje około 3 m3/h.

Jaką pompę proponujecie?

Myślałem o:

1. Piko5 - za mocna.

2. Iwaki - nie wiem jaki model.

3. Abzz 200 - cena kosmos.

Podobno problem ze zmiennym poziomem wody jest charakterystyczny dla pomp: Deltec, RedDragon.

Kombinacje z zaworami i innymi regulacjami odpadają, stosowałem, ale i tak pompa robi swoje.

Stabilizatory i UPSy też testowałem.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie pompy na prąd zmienny będą się zachowywały tak samo czyli miały wahania wydajności spowodowane wahaniami w prądzie który dostają. Więc jedyna opcja to pompy stałoprądowe... patrz Abyzz ale raczej model Abyzz - 420 eco

z uwagi na wysokość podnoszenia a zawsze lepiej mieć zapas mocy a poza tym w razie czego można go podłączyć do profiluxa i uzależniać wydajność od poziomu wody w akwarium/kominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się pod Iwaki MD 55R, tylko nie mogę znaleść wykresów wydajności dla tych pomp.

Ile będzie podawać dokładnie na 2,5m wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś stosuje Abyzz A200 ??

Jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wahania napięcia w sieci mają bardzo znikomy wpływ na wydajność pompy, także nie bierzcie tego pod uwagę.

Chyba że Wasze zasilane jest bardzo długie, bardzo obciążone i bardzo cienkie.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.