Skocz do zawartości
Jointela

396L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dużo czytałem chciałem odpalić 360L ale jednak po wczytaniu się w wiele wątków zmieniłem trochę projekt na większy proszę o ocenę

akwarium 120x60x55h

komin 15x25x47h (otwory 2x49mm 1x42mm)

sump 3 komorowy

hydraulika śrubunki i zawór VDL spływ i rewizja oparta na rurach 32mm , powrót na rurze 25mm do komina a z komina wężem 25mm aby nie ograniczyć rezonans dodatkowo powrót będzie rozdzielony trójnikiem i będą 2 dyfuzory Loc-line

odpieniacz Schuran 150

lampa Ati Sunpower 8x54

obieg NJ4500

cyrkulacja multicontroler 7095 , 2x Tunze 6105 , nano wavebox


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponowal multicontroler 7096 zamiast 7095,na co Ci to wielkie pudlo z pokretlami za 1000zl,jak 7096 kosztuje polowe tego.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, akwarium 120x65x50 byloby bardziej widowiskowe. Reszta fajna, pompa patrz Peniek.

Komin moglbys zrobic mniejszy, gdybys powrot od razu pociagnal wezem (silikonowym!) przez tylna scianke szafki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij u mnie mam ten wymiar :)

Obecnie świeci 6x54 +2x39, obieg mniejszy bo odpieniacz i tak nie wyrobi, a zamiast multi może od razu profilux? nawet wersja light? daje kilka opcji więcej a w podobnej cenie ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym rezygnować z wysokości ze względu na waveboxa ale te 5cm do szerokości mogę dodać :)

120x65z55 wtedy wyjdzie 429L czy sprzęt który podałem wcześniej się nada do takiego litrażu ?


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nano wavebox nie rozbuja Ci wody wiecej niz na 4cm,to spokojna maszynka...wymiary masz ciekawe,ale tez uwazam ze o 5cm za wysokie...No chyba ze dostaniesz swira jak ja ostatnio i kombinuje z fala na jakies 6-7cm a nowe akwarium bedzie najprawdopodobnie 80X70X45h i ani milimetra wiecej...wole spuscic w razie czego te dwa cm wody...no ale Twoj wybor...kazdy tylko pisze jak co widzi,pisze wiec i ja...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra konfiguracja i spokojnie pociagnie ten ciut wiekszy litraz. Ale jak koledzy wspomnieli obieg wystraczy 3000-3500L/h

Na wavebox-ach sie nie znam.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351198 Grzegorz Dyzma :

Dobra konfiguracja i spokojnie sie pociagnie ten ciut wiekszy litraz. Ale jak koledzy wspospomnieli obieg wystraczy 3000-3500L/h

Na wavebox-ach sie nie znam.

...Grzesiu a szkoda bo Ty to taki nocny Marek,wpatrujacy sie o dziwnych porach w zbiornik...gwarantuje Ci ze gdyby tam jeszcze byla morska fala to bylbys jak w raju...Teraz czytalem,ogladalem waveboxy i nawet pompy,potrafiace zrobic cudowne fale,takie jak VorTech MP,nawet MP10,najmniejsza zachwycila mnie...widzialem tez wavebox zewnetrzny ale nijak nie moge zrozumiec na jakiej zasadzie on dziala...moze zaloze temat o fali...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zdam się na waszą radę ponieważ macie doświadczenie w solniczkach ja tylko w roślinnym :)

120x70x50 - 420L

Mam pytanie co do waveboxa i komina skoro baniak będzie na 50cm wysoki a komin o 8cm niżej wystarczy do waveboxa ? wiadomo dojdzie grzebień z AM który ma te 6cm wysokości po założeniu go na kominie będzie miał te 4,5cm maksymalnie zamknięty czyli zostanie 3,5cm do krawędzi akwarium ale wiadomo też , że woda się spiętrza o te 2 cm a jak grzebień jest brudny to i więcej wiec czy taka wysokość komina będzie odpowiednia do waveboxa ?


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie za bardzo rozumiem,skoro komin bedzie nizszy o 8cm od gornej krawedzi akwarium,do tego mowisz,ten grzebien da 6cm to skad te 3,5...?...Ja zakladajac pierszy raz nano waveboxa,wypuscilem za duzo wody obnizajac pudelko przelewowe...Okazalo sie ze nie musialem az tak bardzo obnizac poziomu wody...nano wavebox robi delikatne ale konkretne fale na najmniejszym czasie...uwazam ze nie powiniennes miec zadnych problemow,wazne by komin juz na poczatku byl nizszy,czyli te 8cm w zupelnosci wystarczy a jak woda bedzie za wysoko po wstawieniu grzebienia AM to po prostu zrobisz inny,nizszy...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już mówię skąd 3,5 :) grzebień ma 6cm ale nachodzi na szybę 1,5cm mniej więcej czyli:

komin ma 42cm + grzebień 6cm który nachodzi 1,5cm na szybę = komin z założonym grzebieniem (który jest maksymalnie zamknięty) ma wysokość 46,5cm czyli do krawędzi zostaje 3,5cm


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy waveboxie polecam komin na środku inaczej będzie chlupać nie miłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351248 Jointela :

Na środku lipa jak jest komin. Do posiadaczy wavboxa bardzo jest głośny szum fal :) ??

Nie ma zadnego szumu,takich fal jak na morzu to on nie robi.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#351228 pa_blo :

Przy waveboxie polecam komin na środku inaczej będzie chlupać nie miłosiernie.

pytam bo tu kolega wyżej napisał że jak komin będzie w innym miejscu niż na środku to chlupie


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dużego waveboxa z kominem w rogu i przy kołysaniu słyszałem chlupotanie, które mnie mocno denerwowało.

Wiem, że w przypadku gdy komin jest na środku to fala jest najmniejsza i do komina przeważnie spływa taka sama ilość wody co nie powoduje chlupotania inaczej będzie spływać raz więcej raz mniej.

Tak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie jedna rzecz mianowicie czy ATI sunpower 8x54 dobrze oświetli mi zbiornik o szerokości 70cm ? Lampa ma szerokość 40cm


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.