Skocz do zawartości
cherry_ukasz

Nagłe zmętnienie wody - jaka przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj od podmiany wody mam nagłe zmętnienie wody. Woda zrobiła się lekko mleczna. Podmieniłem 2,5 litra na 30 litrowe akwarium. Co może być przyczyną tego zmętnienia? Ma ktoś może jakiś pomysł?

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niski Mg i wytracenie Ca ?

Zakwit bakterii ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że nie mam jak zrobić testów na Mg i Ca bo ich nie posiadam :).

W pierwszym momencie też podejrzewałem zakwit bakterii ale tutaj z kolei nie widzę powodu. Podmiana wody? Fakt, że wcześniej robiłem co 2-3 tygodnie a teraz zrobiłem 2 podmiany tydzień po tygodniu, ale to nie powinno wykończyć bakterii...


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonczyc bakterii - na pewno nie. Pod slowem "zakwit" rozumiem, ze sie rozmnozyly do potegi. Niektorzy w tak malych zbiornikach robia podmiany codziennie.

Jaki masz sprzet do utrzymania parametrow, ze pozwalsz sobie na podmiany co 2-3 tygodnie ? Zreszta, o utrzymaniu parametrow nie ma mowy, bo ich nie znasz.

Nic nie testujesz, podmian nie robisz, to rzeczywiscie masz problem. Ot, studenckie akwarium :), choc niektore bywaja ladne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje też sobie nieźle radzi :)

Ale już znalazłem przyczynę :) pomyłka w podawaniu preparatów przez mojego "współwięźnia". Poszła wódka...wszystko jasne...ciekaw jestem teraz kiedy zakwit minie :/


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, podmiana 2,5 l wody a przedawkowanie wodki to troche inne sprawy.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może poszło 2,5 l. wódki :lol: hehehe


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jesli to vodka to woda sie wyklaruje dosc szybko...ja na poczatku vodkarstwa tez dalem konska dawke i bylo mleko...wyklarowalo sie po dwoch dniach chyba...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie mam ten sam problem :( myślałem, że kiełże mają mocniejsze głowy :D


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

heh szybko zapomniałem o temacie ponieważ zmętnienie minęło po niecałych 24h. Przyczyna - nie ten preparat dodany do wody co trzeba ;P. Więc wszystko szybko się wyklarowało :)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.