Skocz do zawartości
Nemesis

Problem z filtrem RO.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W czwartek przyjechał do mnie filtr RO i już mam z nim problem. W instrukcji dołączonej do zestawu (swoją drogą maksymalnie biednej) jak i na forum znalazłem informację, że najpierw trzeba przepuścić trochę wody przez filtry początkowe (ustawiłem w kolejności 5u->carbon->1u) a dopiero później podłączyć RO. No i tu pojawia się ten problem. Podłączyłem odpowiednio do źródła wody filtr bez podłączonego RO, uruchomiłem przepływ wody, po jakichś 10min nalałem wodę już wypływającą z filtra do szklanki z czystej ciekawości i ku mojemu zdziwieniu wcale nie była taka czysta tylko było w niej sporo jakby takich pyłków widocznych przy dużym wytężeniu wzroku. Czy to normalne? Ile litrów powinno przepłynąć przez te trzy filtry żeby podłączyć RO i ile litrów już po podłączeniu RO muszę również spuścić żeby uzyskać pożądany efekt? Czy kiedy podłącze do tego filtr DI to również muszę go jakoś przepłukać? Jeśli tak to jak? Czy ciśnienie wody ma jakiś wpływ? Uruchomiłem dość spore ale naprawdę nie wiem ile spuściłem wody przed nalaniem jej do szklanki. Z góry zaznaczam, że nie mam żadnego urządzenia do pomiaru ciśnienia wody więc ewentualnie jeśli lepszy efekt jest po powolnym napełnianiu filtrów to mogę puścić wodę bardzo delikatnym strumieniem. Proszę pomóżcie.

P.S. Wkłady filtracyjne i membrana były zamontowane w obudowach już kiedy wypakowałem filtr z kartonu ale przed uruchomieniem chciałem wszystko dokładnie sprawdzić i wyszło coś jeszcze. Obudowa od membrany RO nie chce się odkręcić. Chodzi dokładnie o tę "wielką zakrętkę", do której podłącza się dopływ wody. Nie chciałbym jakoś brutalnie się z tym siłować bo nie chcę nic uszkodzić więc może mieliście już podobny problem i macie pomysł jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filtrow sedymentacujnych to ich glownym zadaniem jest zwiekszenie zywotnosci membrany - to ona robi wiekszosc roboty. Dla mnie jak cos plywa w wodzie to znaczy ze za malo przeplukane. Kiedys sprawdzalem wode po kazdym filtrze i byla optycznie czysta. Pamietasz ze jeszcze idzie filtr z weglem?

A co do "wielkiej zakretki" to jes po prostu bardzo mocno zakrecona. W sumie jak nie musisz wymieniac membrany to nie ma co ruszac.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uruchamiasz filtr to tak jak napisales powinno byc 5u carbon 1u membrana i dopiero di,,jak uruchamiasz filtr po raz pierwszy lub po wymianie filtrow to najpierw przepuszcasz wode przez 5u i wegiel i pusty wklad na 1u i do scieku tak aby ominac membrane ok 10 min.pozniej zakladasz wklad 1u i podpinasz membrane i di.przepusc wode przez caly filtr przez kilka minut i powinno byc git.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ok wszystko jasne. Spróbuję przepuścić jeszcze trochę tej wody ale powiedzcie mi jeszcze czy lepiej otwierać zawór na maksa czy może tak delikatnie żeby woda wpływała do filtra powoli? Czy to nie robi różnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.