Skocz do zawartości
GAWRON

FILTR RO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z podłaczeniem i regulacją filtra RO ( AQUA MEDIC 150 ) Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem z dziedziny hydrauliki, ale powiedz dokładnie w czym tkwi problem, konkretnie, to na pewno dostaniesz odpowiedź


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr ma zaworek w kturym jestjakiś koreczek do czego to jest i niebardzo wiem kturędy wylatuje woda RO instrukcja obsługi jest beznadziejna praktycznie niema jej wcale ,jak się go reguluje? POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobr. Ze ydjeciem nie wzsylo. Koreczek najprawdopodobniej tylko zabespiecza wlot. Wzdaje mi sie ze trzeba go wyjac. I tak. Do jednego wejscie (chyba to na gorze z zaworkiem) Obok jest drugi. To jest do wodz sciekowej. A na dole po prostu czysta woga wyplzwa. Tak ja to widze. Moge sie mylic.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncentrat czyli woda do scieku wylatuje przez zaworek, sluzy on do regulowania stosunku wody oczyszczonej do koncentratu. Ustawia sie przewaznie 4:1. Po lewej stronie zaworka jest odplyw wody oczyszczonej.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L. Boleslawski :

Koncentrat czyli woda do scieku wylatuje przez zaworek, sluzy on do regulowania stosunku wody oczyszczonej do koncentratu. Ustawia sie przewaznie 4:1. Po lewej stronie zaworka jest odplyw wody oczyszczonej.

I to jest to co niewiedziałem DZIĘKI!!!:D

Jeszcze jedno 4 części RO 1 część " koncentratu " Tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, jak masz dobra wode wyjsciowa to mozesz sprobowac 3:1,ale przy pierwszym wariancie (4:1) membrana dluzej posluzy.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, czy na pewno dobrae mówisz? Nie na odwrót? Na pewno nie jedna część CZYSTEJ wody a 4 ŚCIEKU? Bo mnie się zawsze wydawało, że odpadu jest więcej.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hara

Oczywiscie masz racje, niezbyt uwaznie przeczytalem powtorne pytanie kolegi.

@GAWRON

Ma byc 1 czesc czystej wody a 4 odpadu


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich zaworkach mowa?

Mam osmoze AM 150 i nie mam zadnego zaworu w samej osmozie. Stosunek: woda RO/sciek zalezy od cisnienia na wejsciu.

Owszem, wstawilem zawor odcinajacy na wejsciu aby odlaczac osmoze gdy nie jest uzywana, ale poza tym to jest swobodny przeplyw.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych filtrach RO z seri "Easy Line" nie ma juz tych zaworkow, ich role spelnia ogranicznik przeplywu ktory automatycznie reguluje stosunek wody czystej do odpadowej.

get_image.php3.jpg

Natomiast starsza wersja tych filtrow z firmy AM posiada zaworek do regulacji.

get_image.php3.gif


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyjasniło się wszystko

1 część RO i 4 części ścieku .

DZIĘKI WSZYSTKIM ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.