Skocz do zawartości
Gość dieter25

odpieniacz hydor performer 400 dp pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam

Dziś kupiłem odpieniacz hydor 400 dp i muszę dokupić pompę do wlewu jaką polecacie oprócz dedykowanej seltz L20 ? drugie pytanie czy może stać na zewnątrz sumpa? nigdzie info nie znalazlem a angielskiego nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pracować na zewnątrz sumpa. Na youtube jest film jak 450dp pracuje na zewnątrz akwarium. Sam w tym tygodniu kupiłem 500dp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

dzięki @marlowww bałem się że ta pompa igiełkowa sie przegrzeje na zewnątrz,a jak Twoje wrażenia z pracy tego odpieniacza? jaką masz do niego pompę zasilającą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy to oryginalna L20. Odpieniek kupiony po okazji i jeszcze nie chodzi.

Na forum thedaltybox znalazłem taki wpis: should be aware that the 400 and 500 models can overheat their circulation pumps if used outside the sump,the 600 models and above have a water cooling system to prevent this. Co w skrócie oznacza, że modele 400 i 500 mają problem z pompą zasilająca jeżeli pracują na zewnątrz sumpa, ze względu na system chłodzenia pompy. Jakoby model 600 i wyższe takowych nie ma. Dla mnie to sensu nie ma bo i tak pompa pracuje w zanurzeniu, więc nawalałaby bez względu czy odpieniacz w sumpie czy nie. Być może koleś pisał tak bo akurat model 600 sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja będę miał właśnie 400 na sprzedaż


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Dzięki @marlowww mi się też wydaje że kupiłem okazyjnie w sumie to nie płaciłem jeszcze bo mam na razie okres testowy.

A i pewnie to lepsze od beasta 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno robione na wzór Delteca. Z tego co czytałem na zagranicznych forach to ludzie albo są zachwyceni, albo wręcz odwrotnie. Nie są bardzo popularne (jeżeli już to w UK), więc trudno orzec. Ja za swojego dalej równowartość 240 zeta, a ma jeszcze 4 miesiące gwarancji, więc stwierdziłem, że za tą kwotę nawet pomp nie kupię.

Co do zastępczej pompy zasilającej to do modelu 400 nada się taka, która zapoda 250-400 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz możliwość zamontować go na wylocie z komina to nie będziesz musiał kupować pompy a wtedy też lepiej działą podobnie jak stare delteki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@event a czy Ty jesteś za tymi odpieniaczami? czy je polecasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem zbiorniki na hydorach i nie mogę powiedzieć że nie działają są nawet niezłe (cena-jakość) np największy hydor ma lepsze parametry niż porównywalny Royal i widziałem jak pieni a kosztuje 50% mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.