Skocz do zawartości
Gość kapitan

Lampa HQI - co myślcie o takiej?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Witam,

szukam jakiejś lampki HQI, ale niczego podwieszanego na suficie, na alledrogo znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/lampa-hqi-1x150w-nowosc-i1612767175.html

Myślałem żeby to wziąć i wymienić żarnik na 14.000k.

Sprzedawca mówi że nie ma tam niczego o filtrach UV w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To nie tyle banie się prądu, co też wygląd.

Sporo lamp DIY jakie widziałem w życiu strach powiesić w salonie, najwyżej w garażu można żeby nikt tego nie widział. Nie każdy ma narzędzia i zdolności manualne :baby

Ale faktycznie ciekawie to wygląda Ertman, jak ktoś się zna i wie jak to potem podłączyć i zrobić tak żeby świeciło :)

Na razie szukam czegoś mocowanego do krawędzi akwarium, albo belek. Podwieszanie odpada bo wynajmuję dom i nie chce mi się potem robić remontu sufitu z powodu kilku dziurek :)

Docelowo pewnie jakiś fajny led kupię/zrobię, ale na razie mam inne wydatki i szukam czegoś taniego i skutecznego na już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kawałki plexi wypalonej na laserze utrzymają lampę na miejscu. Aluminiowy radiator[obudowa], diody, kable, sterowanie/zasilanie. Elektronika na poziomie końcówki starej szkoły podstawowej/obecnego gimnazjum ...

Profile aluminiowe można dostać w najróżniejszych wersjach.

Chłodzenie wiatrakami bądź jeszcze lepiej wodą z baniaka, ekologiczniej, częściowo grzałka odpada. Kwestia jednej pompy ...

Jak potrzeba to opracuje, zmontuje, wystawie fakture i wyślę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mimo tego niezlozysz chyba za 500zl wszystkiego (zasilacz,obudowa,sterownik,itp)chyba wyjdzie wiecejY

sam mam te ledy ktore podales co do wartosci (20k i 10k) to niestety napewno jest lekko zawyzona przez sprzedawce.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kosztują one około 5$. Ale wysłałem już zapytanie do innego sprzedawcy o diody 20k a tu podałem żeby nie być gołosłownym.

Zależy kto na ile zna się na elektronice, zasilacz to nie jest wysoka elektronia a 200watów nie trzeba składać z x zasilaczy po xx watt ... Zresztą można użyć zasilacza komputerowego, podzielić na sekcje i dodać regulacje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakies noty katalogowe tych diód ? Jak na razie powstaje sterownik na atmedze, ale za jakis czas z pewnoscia stane przed problemem wyboru diod ktore beda swiecily. Wiem ze wszyscy polecaja Cree, ale wiem doskonale jak dziala marketing :baby


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, też kiedyś myślałem że Cree to zabieg marketingowy. Moze i zabieg, ale jakoś nikt nic lepszego dotychczas nie wymyślił. W/w diody - 10000K - z 3 które miałem w ręku żadna nie przkroczyła 6000K. Jeszcze lepiej było z 20000K - miałem jedną - wynik 7300K. Do tego 800lm z 10W to kicha aż piszczy. Biorąc pod uwagę że dioda grzeje się jak piecyk gazowy to chyba sam producent nie wierzy ze mozna ją puścić na prąd zbliżony do 1 A bez płaszcza wodnego.

Oczywiście z tymi parametrami takze mozna zrobić niezłą lampkę na morskie. Oczywiście bez kilkunastu RB Cree się nie obejdzie - aha zapomniałem ze Cree jest dla Ciebie "be" bo to marketingowy bełkot przecież...:baby

Reasumując - z punktu widzenia ekonomii i ergonomii konstrukcji zupełnie bez sensu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat sterownika nie ma co na razie pisac - wyciagnalem z szuflady ZL3AVR + plytke stykowa do szybkiego montazu ukladu i powstaje w ten sposob cos co ma byc podwalina przyszlego oswietlenia. Na razie zegar na PCF8583, pare czujnikow 1-wire na DS18B20, jakies programowe i sprzetowe pwm`y. Jednym slowem poligon doswiadczalny. W baniaku tymczasowo beda swieci erybkowe LEDY dopalone 2ma swietlowkami 2x39W. Przynajmniej na poczatek, a pozniej zobaczymy. No ale to temat na inny watek, bo tak tutaj Kapitanowi balagan robimy. Wracajac do tematu, gdzies na forum byla dyskusja juz na temat tych HQI, ale jakos nie potrafie teraz odszukac tego watku :/

Tomasz - ja nie pisalem ze Cree jest beee, ale ze wiem jak dziala marketing. Poprosilem o noty bo wiem jak wyglada chinszczyzna. Tak sie sklada ze moj byly pracodawca wszedl w techniki ledowe i produkuja roznego rodzaju zarowki, lampy etc. Maja super zimne ledy, niby 110 lm z 1W przy 350mA dla przykladu. Teoretycznie mozna by je wykorzystac bo faktycznie swiatlo w okolicach 8k. Choc akurat ja je odrzucilem. Ja na razie sie rozgladam -- nie zamykam po prostu klapek na oczach na Cree, choc wcale nie jest powiedziane ze na tych Cree sie skonczy jak nic innego nie znajde.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR, spoko, "be" to taki skrót myślowy. Z Chinami to właśnie o te karty katalogowe chodzi. Chronią je bardziej niż... nic mi nie przychodzi do głowy. Kilka razy się spotkałem że proponowano mi "wyniki pomiarów jakie przeprowadził ich klient..." Co do barwy to przecież żadna sztuka - jest duzo diód 6000-7000K a w cale więcej nie potrzeba - większość Cree takze ma przecież tyle. Tylko że Cree o tym mówi albo sam czytasz z karty katalogowej. Chińczyk natomiast mówi że to 14000K. Takze po długim namyśle, poszukiwaniach, próbach ogniowych (łącznie z celowym przepalaniem Cree) postawiłem właśnie na nie - XP-G.

KApitan - czy kupisz lampkę którą znalazłeś oczywiscie zależy od Ciebie. Mnie osobiście się podaba design - jeśli nie chcesz nic wieszać albo np. opierać na koronie to jest chyba fajny pomysł i estetyczne wykonanie. Żarnik jak napisałeś trzeba bedzie szybko zmienić bo tam pewnie Chińczyk siedzi za 10 dolców.

Ledy byłyby moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem - koszt budowy porównywalnej mocowo lampki ale na ledach Cree to min 800zł za 80-90W. Jeśli to za dużo lub nie czujesz się na siłach żeby zbudować samemu to kupuj i po sprawie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.