Skocz do zawartości
Piotrek z Pabianic

małe małych babeczek

Rekomendowane odpowiedzi

wow :clapping!!!

no cóż według tego co piszą ,a tego co się dzieje u mnie w zbiorniku jest duża różnica :rolleyes:

tarło mają ok co 20 dni ,o cyklu księżyca u mnie mogą zapomnieć :D,faktycznie przed złożeniem ikry starannie czyszczą skałę,jajeczek jest mniej więcej do 300 szt ale za to bardzo duże,larwy przed oderwaniem mają 4-5 mm,może to od wielkości samicy zależy -nie wiem,do opieki dołączyłbym ochronę,przepędzają każde zwierze,wyjątkiem jest hepatus on może wszystko ale nie wyjada ikry bardziej z ciekawości zagląda,będę próbował rozmnażać w oddzielnych miejscach,już mam pomysła :icon_lampka: dzięki i pozdro

Widzisz, z tymi fazami księżyca, to nie jest dokładnie tak jak myślisz. Fazy księżyca (nie mylić tylko z "atrakcjami" świetlnymi)mają również wpływ na pływy wodne (są z nimi powiązane). Fazy księżyca i pływy wodne mają z kolei istotne znaczenie w rozmnażaniu organizmów morskich. Związane jest to przede wszystkim z oddziaływaniem magnetycznym księżyca na ziemię. Ujmując to zagadnienie najprościej, można powiedzieć, że zmiany magnetyczne powodują określone zmiany w cyrkulacji wody, co z kolei ma istotny wpływ na jej skład tak chemiczny jak i organiczny. Teoretyzując więc (wiesz, że jeszcze nie mam akwarium morskiego, a jedynie opanowaną wiedzę książkową)jeśli cyklicznie (fazy księżyca zamykają się w cyklu ok. 30 dni)zasymulujesz pewne naturalne zjawiska w postaci np. zmiennej cyrkulacji wody powiązanej z czasem i intensywnością oświetlenia oraz zaczniesz mniej lub bardziej dokarmiać zwierzaki, to może się zdarzyć - jak u niektórych zdziwionych akwarystów - że wywołałeś tarło np. u babki :lol:


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echindorus i tu masz rację bo całe sexi w akwa zaczęło się od czasu kiedy podaje większą ilość pokarmu i ochotkę,no i Maj !!! :D niezła faza

Edytowane przez RA345
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam postępy w rozmnażaniu......? Jakieś doświadczenia z obserwacji godne polecenia??


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postępy są :strutin :strutin :strutin :strutin :strutin :strutin

gorzej z doświadczeniem ,trzeba samemu się uczyć bo nikt nie doradzi ,jak to się mówi "pierwsze śliwki robaszywki" potrzebny praktyk :icon_yes: to nie koralowiec że się ułamie i przyklei i dalej rośnie ale czy słodka czy słona i tak nadal ryba :smilieA13:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam standardowo ikrę garbików i błazenków, nie mam na razie warunków aby odchować młode ale po przeprowadzce do nowego baniaka w sumpie wydziele im oddzielne miejsce i spróbuje uchować młode. U błazenków dwa razy zaobserwowałem młode ale trwało to zaledwie pare godzin i było po wszystkim. Garbiki miały młode tylko raz i też tylko pare minut a ikre to średnio co dwa tygodnie maja i jest rewolucja w baniaku a co najśmieszniejsze to składają ikrę pare centymetrów od błazenków i nic sie nie dzieje a ja jak karmie ukwiała to te dwa błazny i para garbików chcą mi ręke rozwalići naprawde są bardzo agresywne i bronią tego ukwiała jak by to był najwiekszy skarb, tylko nie rozumiem dla czego garbiki bronia tego ukwiała. Ukwiał żeby sobie podjadł krewetki koktajlowe albo kawałek ryby to uszyłem specjalna siatkę w białym kolorze, którą zakładam nad nim bo inaczej błazny wszystko mu wyrwą i wyrzucą.

Edytowane przez to1mas
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boli jak między palcami gryzą :clowning dlatego podzieliłem akwa na 4 żeby młode pokarmem nie były,z ukwiałem mam to samo ,dosłownie chcą go głodzić , może dlatego żeby był bardziej agresywny i większy ? jak nie ma ikry to wszystko jest ok


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej boli jak między palcami gryzą :clowning dlatego podzieliłem akwa na 4 żeby młode pokarmem nie były,z ukwiałem mam to samo ,dosłownie chcą go głodzić , może dlatego żeby był bardziej agresywny i większy ? jak nie ma ikry to wszystko jest ok

Udało Ci się rozwiązać problem z cyrkulacją??


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda przelewa sie przez wycięte grzebienie od prawego do lewego segmentu i pudełkiem w dół do sumpa


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Piotrek.

U mnie valenciennea sexguttata jedna zakopała drugą jakieś trzy dni temu.

I co dalej? :help1

Możesz coś doradzić? :bow

Pozdrawiam

Roman


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,spokojnie,się nie stresuj,po 4-5 dniach samiec ją odkopie ,za pierwszym razem też się wystraszyłem i odkopałem a tam siedziała ryba z ikrą ,jak na fotce wyżej,nie pytaj jak oddychała i co jadła bo sam nie wiem ,na pewno przekopały bardzo piasek na dnie,póżniej będą około tygodnia pilnować swojej jamki nie dopuszczając żadnego stworka ,dalej domniewam że jest niezła wyżerka w akwa ,z braku możliwości nigdy ich oddzielnie jeszcze nie odstawiłem bo w kotnikach pełno,gratulację i :clapping bo skoro znoszą ikrę to znaczy że mają bardzo dobrze u ciebie :animier: cyklicznie będą powtarzać ,jak raz zaczną to ech ........ale nie za każdym razem w tym samym miejscu,węndrują po dnie ,narka

w trakcje

powodzenia w obserwacji

Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Piotrek.

U mnie valenciennea sexguttata jedna zakopała drugą jakieś trzy dni temu.

I co dalej? :help1

Możesz coś doradzić? :bow

Pozdrawiam

Roman

Widać to jakaś plaga, u mnie podobnie- najpierw strigaty usypały barykadę a później jedna się w niej zabunkrowała. Sorry za OT :unworthy:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny etap,po cyklicznym składaniu ikry po raz pierwszy pokazał się narybek priolepis boreus,są tak malutkie że jedyna nadzieja w fitoplanktonie,może nawet dzięki fito powstały

97f97f47eee7b3b8med.jpg

:strutin


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz Ty Piotruś Rękę:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań im w kółko puszczać XXXy ;) Powodzenia w wychowywaniu małolatów :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli masz problem z wypływaniem larw to poszukaj filtrów siatkowych gardena. Świetnie się nadają na spływ.

Wydaje mi się, że najlepiej by było zrobić pułapkę na larwy i małe przekładać do kotnika. W kotniku można walczyć z rurówkami i można karmić maluchy wrotką. wydaje mi się ża na samym fitoplanktonie larwy nie przeżyją. Nie wiem czy larwy ryb są w stanie odżywiać się fitoplanktonem. Larwy Lysmata spp. odżywiają się fitoplanktonem ale ona mają "specjalny" narząd do filtrowania wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek co Ty tam lejesz do wody? :)

Gratuluje :thumbsup: piękna sprawa :unworthy:

Już kiedyś pisałem ,nie leje już nic po za podmianami (no i po za .............. ) :) ja do nich po prostu mówię :)

Dzięki nanokaczor tak zrobię :thumbup:

dzięki Panowie,teraz żeby je odchować,to dopiero będzie sukces


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ze względu ma małą ilość informacji w internecie o rozmnażaniu tych ryb wydaje mi się, że nie jest to takie proste. Wiele nie szukałem ale nie znalazłem żadnej strony na której opisane by było rozmnażanie tych ryb. Jeśli problem tkwi w dobraniu pary to już połowę pracy masz za sobą. Teraz tylko musisz zbudować pułapkę na larwy, kotnik, nahodować z 40 litrów wrotki [tak żeby mieć duży zapas] i złapać jak najwięcej larw. Potem tylko karmić, obserwować. Jeśli się nie uda wyciągać wnioski z obserwacji, wprowadzać zmiany i tak aż do skutku. Do upartych świat należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.