Skocz do zawartości
japarepagua

przejscie z kulek na Zeostart3

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Mam u siebie kulki i generalnie jestem z nich zadowolony. Stosuje niewielka ilosc absorbera fosforanow (4 lyzki stolowe w siateczce, zmieniam co miesiac) a parametry NO3=0,2 a PO4=0,02 - 0,05.

Obawiam sie jednak ze po jednym z weekendow gdy wroce do domu lekko sie zdziwie gdy okaze sie ze przez kilka godzin nie bylo pradu.

Mysle o sporzadzeniu roztworu (1 kropla Zeostart3)/(1 ml wody RO) i podawac go 2 razy dziennie (moze byc nawet 4 razy) pompka dozujaca w ilosci okolo 4ml/dobe. Z tego co sie dowiadywalem takie rozwiazanie pozwoliloby zastapic moja dotychczasowa metode filtracji.

Czy ktos moglby potwierdzic szanse dzialania Zeostart3, jak przejsc na jego stosowanie, wady, zalety itp?


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rodzi się pytanie po co zmieniać filtrację skoro działa ? Zauważyłem,że nigdy nie miałem skoków parametrów pomimo kilkugodzinnych zaników prądu.Kolejne pytanie po co stosujesz polimery i absorber,w tym przypadku nie wiadomo czy kulki w ogóle działają Ci.O zmianie z polimerów na VSV możesz poczytać w wątku o tej metodzie,ja właśnie zmieniam ją,ale z powodów finansowych.U mnie zeostart2 nie podziałał kiedyś pewnie z nieumiejętnego stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w kwietniu pożar w domu. Prądu nie było 7 godzin. PO4 skoczyło z 0,02 do 0,05. Kulki ruszyły i kręcą się dalej. Także te szkody wywołane przerwą w dostawie pradu to bym między bajki włożył. Chyba że kilkunastogodzinne, ale wtedy z kulkami czy bez to żadna różnica.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale np u mnie nie było prądu 8 godzin i mi kilka pokolcy padło-jak jest dużo ryb rezerwa tlenowa jest mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze nie ma sensu zmieniac skoro dziala. Jednak obawiam sie ze zanik pradu moze spowodowac straty wsrod zwierzakow a to jak silny bedzie ten efekt moze zalezec od ilosci kulek co przelozy sie na ilosc wyprodukowanych w warunkach beztlenowych szkodliwych gazow. Nie chce dokladac kolejnego klocka jakim powinien byc UPS.

To co pisze tomasz jest dosc pocieszajace a bibik to nie wiem jaka masz objetosc kulek.

Inmar, stosuje absorber dlatego ze na samych kulkach nie udalo mi sie zejsc z PO4 ponizej 0,05.


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie za mało miałeś kulek lub błąd pomiaru urządzenia.U mnie bywało,że całą noc prądu nie miałem i nic nigdy mi nie padło,nie wiem od czego to zależy.Ja Ci powiem tak,zostaw kulki i nie dosypuj już ich,niech się do zera rozpuszczą co potrwa jakiś czas a w międzyczasie próbuj zeostartu lub VSV.Ja tak jadę już z miesiąc i na razie jest wszystko fajnie a parametry stoją jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. na czym jedziesz, VSV, czy zeostart? Stosujesz dodatkowo jakis absorber?


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeostart leży mi,ale nie stosuję,używam VSV.Absorber można użyć na początku do zbicia PO4 a potem kulki powinny utrzymywać niski poziom bo one nie zbijają tylko utrzymują.Ja zbiłem atramentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje vsv 10cm3 plus atrament i jet dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papuga pomysl dobry, tylko rozcienczyc trzeba zeostart3 w odpowiedniej proporcji tak, abys mogl podawac co godzine. ja tak robie z vodka i jest super, ale w sumie zeostart2 u mnie sie nie sprawdzil. pameitaj, aby rozrabiac z wrzacym RO, bo wtedy dluzej postoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult, skad Ci przyszlo do glowy ze jestem prawnikiem? :-)

Z podawaniem co godzine pomysl jest ok, ale dlaczego rozrabiac to we wrzacym RO, czy po tym zabiegu nie zrobi mi sie ZEOkompot?

Druga sprawa to dawka, na etykiecie podaja 1ml/500L, czyli jakies 40 kropli/500L. A tu na forum spotykam sie z zaleceniami okolo 1 kropla na 100L. Ile zatem lac?


Start 10.09.2009, akwarium: 120x65x55wys. 400L, sump 100L, polimery 500ml, oświetlenie: 8x54W T5, obieg OR3500, odpieniacz KZ-S, cyrkulacja 2 x Tunze 6060, 25kg LR, 25kg ceramika, zywy piasek 3-4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.