Skocz do zawartości
bibik

ozonizator

Rekomendowane odpowiedzi

pozyczyłem od kolegi ozonizator z kontrolerem potencjału redox.wysciowo uzadzenie wskazywalo 200 jednostek.max pulap ustawilem na 380 jednostek.ozonizator szybko podciagnal parametry wody do tej gornej wrtosci,niestety ozonizator moge pozyczac tylko okresowo.ciekawe za jaki czas parametry wody znowu powroca do 200 .myslalem zeby pozyczac ozonizator na 2 tygodnie w miesiacu ,tzn tydzien u mnie 2 tyg u kolegi i pozniej znowu tydzien u mnie,ciekawe czy ma to w ogole sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co chcesz go używać? moim zdaniem więcej on przynosi szkody niż korzyści - a w "domowym" akwarium jest w ogóle nie potrzebny.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po co go używać jest dość radykalne. Posiadacze akwa morskich dziela sie jak zawsze na 2 grupy - zwolenników i przeciwników. Ano są momenty gdy jest on potrzebny a w każdym razie bardzo ułatwi obsługę akwa czy wrecz zapobiegnie jakiejś katastrofie. To tak samo jak węgiel aktywny. Moim zdaniem jednej jedynej prawdy tutaj nie ma.

Ale jest na pewno w tym szczególnym przypadku - bibika. Używanie przez Ciebie (konkretnie) ozonizatora jest działaniem nieodpowiedzialnym, szkodliwym - żeby nie nazwać rzeczy po imieniu - głupotą. Jest to bardziej zaawansowane urządzenie i ładowanie ozonem zwierząt bez elementarnej (podstawowej) wiedzy o procesach jakie on wywołuje to zwykła ... juz napisałem wyżej.

Redox oczywiście masz dużo za niski ale moze to być spowodowane kilkunastoma przyczynami - za świeze akwa, zbyt mała filtracja na obsadę którą posiadasz, zła filtracja, i pewnie dużo dużo innych.

Redox to bowiem taki współczynnik który pokazuje w jakim stopniu akwa ma zdolność do samooczyszczania - Twoje ma znikomą. Tobie chyba sie wydaje że mówi o tym ile dasz ozonu do akwa???

Doprowadź zbiornik do porządku na pewno nie sztucznym podbijaniem redoxu przez ozonowanie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zadałem to pytanie w konteksie do pytania bibika. Owszem, ozonator może mieć zastosowanie wszedzie tam, gdzie jest potrzeba silnej sterylizacji środowiska - np. hurtownie ryb - gdzie mieszają się ryby z jednej dostawy z rybami z poprzednich, gdzie nie można pozwolić na najmniejszy błąd w postaci rozprzestrzeniających się po zbiornikach chorobie(a zazwyczaj tego typu systemy filtracyjne pracują jako jeden, ze wspólnym obiegiem wody).

Jak wspomniał tomek, przyczyn niskiego ph może byc wiele - ogólnie można powiedziec, że zdolność samooczyszczania się wody w twoim akwarium jest niska - zastaó sie czy słabym ogniwem jest tu odpieniacz, czy złoże zraszane na którym gniją resztki glonów i pokarmów, a może tez podłoże, w którym zaczynają się tworzyć strefy beztlenowe i dochodzi do gnicia materii organicznej. Postaraj się częściej podmieniać wodę, jesli karmisz mrozonkami, to płukać je w wodzie np. z ro przed podaniem do akwarium, jesli masz podłoże to zakupić coś co ci to podłoże będzie wzruszać - choćby rozgwiazdy kopiące.

Musisz pamiętać o tym, że sterylizacja ozonem jest kilkaset razy silniejsza niż UV - i dodatkowo nie umiejetnie zastosowana(tzn ilość podanego o3 w mg/l w stosunku do poj. zbiornika) moze wpłynąc bardzo niekorzystnie, choćby na znajdujące się w zbiornku krewetki - i może się to dla nich zakończyć nawet śmiercią.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki przemek za merytoryczne uwagi,natomiast tomasz co ty mozesz wiedziec o mojej wiedzy chemmicznej i bilogicznej na podtsawie jendego postu?bardzo szybko i latwo oceniasz ludzi,albo jestes bardzo mlody albo ???????????? nic przykre ze nawet z pozoru zwykle pytanie moze sciagnac na czlowieka agresje innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Powiem wam tylko, że należy brać przykład z doswiadczonych. Za takich uważam niemców którzy hodują korale "trochę" dłużej niż w Polsce.Popatrzcie ilu z nich używa ozonizatorów, oczywiście trzeba go używać z kontrolerem. Używam go długo wedłóg jakiegoś wzoru i są tylko pozytywy wszystkożyje i rośnie od kilku (9) lat.

Taksamo dyskutowane jest użycie UV ja używam rzadko.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Agresję??? Coś ci się chyba pojęcia mylą. W moim poście wyjaśniłem metodą łopatologiczną że zanim coś włączymy do kontaktu i włożymy do akwa to wtedy należy poczytać lub zapytać a nie jak już to włożymy bo może być za późno. Ale to chyba za trudne.

@witek

oczywiście masz rację. Nie jednak w przypadku gdy mamy redox 200 i chcemy go utrzymywać na książkowym poziomie za pomocą ozonizatora.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.