Skocz do zawartości
ona

Poproszę o pomoc. (kłopoty z dojrzewaniem)

Rekomendowane odpowiedzi

Ajć źle się u mnie dzieje .

Akwarium ma 2,5 miesiąca . Wczesniej było ok , glony zbladły , zaczęły same się odrywać , ładnie zaczęły przyrastać glony wpaienne .Od 2 tyg. nie dzieje się u mnie w akwa najlepiej . Glonów zielonych pełno , do tego pełno też glonów brudnych , pęcherzyki powietrza . Wygląda jakby cały proces ruszył ponownie .

Badam tylko 2 parametry

No3 - 0 mg/l

Kh- tendencja mocno spadkowa , podejrzewam , ze stąd na nowo glony

16.04 -Kh- 9

19.04-Kh- 9

23.04-Kh-9,3

7.05-Kh-8,6 ( pierwsza podmiana wody , sądziłam , ze to podbije kh, tym bardziej , ze wyjezdzałam

Wróciłam 17.05 -Kh 7,7

28.05.-Kh-6,4 ( kolejna podmiana wody, po ostatniej podmianie jeszcze gorzej.)

02.06 -Kh -6,1

Innych testów nie posiadam , aczkolwiek w sobotę dokupię .

W akwa same zoa i lpsy acanthastrea . Przez 2 miesiące lałam biodigest teraz zaprzestałam.

Co z tym robić ? Mam kupić jakiś bufor KH dozować , czekać ? . Z braku doświadczenia nie wiem, co z tym zrobić.

Poproszę o podpowiedzi.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem Ci tytuł, bo "proszę o pomoc" niewiele mówi :) co do problemu, to nie problem, baniak po prostu kończy fazę burzliwego dojrzewania i zaczyna wychodzić na prostą, czyli dobrze się dzieje, nie wykonuj gwałtownych ruchów, kup testy na Ca i Mg, podmieniaj REGULARNIE wodę, nie dozuj mikroelementów ani innych dopalaczy, rób testy dwa razy w tygodniu, podaj nam wyniki, w razie potrzeby kupisz jakieś preparaty do podnoszenia Ca i Kh, ewentualnie Mg i po kłopocie :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas dojrzewania system jest bardzo wrazliwy na wszelkie zmiany i przez to niestabily. Rzeczy tak blache jak wlozenie reki do wody moga zaklocic proces dojrzewania. W duzych dojrzalych zbiornikach ze zdrowa skala pojemnosc zmian czy tez bezwladnosc jest bardzo duza i nawet wlanie talerza grochowki do sumpa prawdopodobnie powinno byc "przelkniete" jako tako. Najwyzej odpieniacz oszaleje.

Mysle po prostu ze Twoj zbiornik jest za mlody i jakis czynnik spowodowal reset dojrzewania wychodzacego na prosta zbiornika. Tak jak pisze seb, rob dokladnie to co robilas wczesniej - lej bakterie , rob podmianki i nic nie syp. Zbiornik musi sam stanc na nogi.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Seb za edycje tytułu . :)

Czyli tym spadkiem kh nie przejmować się narazie? .

Dzisiaj zrobiłam dodatkowe testy .

Ca- 450mg/l

Mg-1380mg/l.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Czy to nie ty założyłaś temat o przeprowadzce akwarium i ponownym dojrzewaniu?

Może warto żeby moderator połączył oba tematy zamiast prowadzić tą samą dyskusję w dwóch osobnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam dzisiaj kolejne testy i przeraziła mnie wartość kh

No3 -0mg/l

Ca-460mg/l

Mg-1350mg/l

Kh -4,8 !!!!

Kh nadal spada, a glony szaleją. . Teraz to juz chyba nie mogę tego tak zostawić .? Mam kupić jakiś bufor KH i pomału dozowac?

Pomózcie proszę.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb napisal:

"w razie potrzeby kupisz jakieś preparaty do podnoszenia Ca i Kh, ewentualnie Mg i po kłopocie".

Chyba czas podniesc to kH... :surrender


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.