Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Domowa rafa po prostu przepiękna :thumbsup: .Śledzę wątek od dawna i zainspirowałeś mnie do mojego pierwszego akwarium morskiego , które aktualnie planuje :coffee:

Pozdrawiam z Wejherowa :)


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mój baniaczek może być dla kogoś inspiracją :X

Miałem lekkiego cykora zostawiać w sumie pierwszy raz akwarium bez opieki. Nie na długo, bo tylko na 4 dni, ale jednak. Na szczęście obyło się bez żadnych niespodzianek, a zwierzaki wyglądają nawet lepiej niż przed wyjazdem. Wreszcie porządnie otworzyła się niedawno dołożona Euphyllia yaeyamaensis.

Sorry za jakość, ale to tylko komórka.

@Inmar

Hydraulika zrobiona bardzo prosto. Dwa otwory w kominie (zrzut i rewizja), powrót puszczony poza akwarium. Pompa główna rozbita najpierw na dwa: "złodziejka" do lampy UV i powrót do akwarium, który później także rozchodzi się na dwa. Osobna pompa główna, powrót i rewizja puszczone są na zaplecze. Nie robiłem osobnego zejścia do podmian, bo w tym przypadku byłoby to niepotrzebne utrudnienie. Wodę z akwarium zaciągam wężem, którego drugi koniec ląduje w rurze kanalizacyjnej, która wychodzi trochę poniżej akwarium. Do tej pory korzystałem jednak z tego tylko raz, bo przy podmianie odmulam dno, a że boję się zapchać kanalizę, to wodę spuszczam do wiader. Wciągnięty "przy okazji" piach później odzyskuję i wrzucam z powrotem do akwarium.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmieniłem dwie niebieskie świetlówki AM Reef Blue na ATI Purple Plus, to i jest okazja do aktualizacji :thumbsup:

gallery_7670_1953_178001.jpg

gallery_7670_1953_171538.jpg

gallery_7670_1953_61240.jpg

Doszły też szczepki nowych Zoanthusów.

gallery_7670_1953_86165.jpg

I reszta fotek cykanych z góry.

gallery_7670_1953_24395.jpg

gallery_7670_1953_197321.jpg

gallery_7670_1953_190851.jpg

gallery_7670_1953_112907.jpg

gallery_7670_1953_111469.jpg

gallery_7670_1953_94203.jpg

Na koniec Sebowe przedszkole...

gallery_7670_1953_155015.jpg

gallery_7670_1953_84991.jpg

gallery_7670_1953_131633.jpg

gallery_7670_1953_123029.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak kleisz te małe szczepki? bo u mnie to kulka kleju większa od szczepki prawie, bo inaczej się nie trzyma...

akwarium bajka :thumbsup:


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DiTus

Małe szczepki klei mi się właśnie lepiej niż duże. Ważne, żeby przykleić ją za pierwszym razem, bo formowany na nowo pod wodą klej wiąże dłużej.

Dzięki Grzegorz :welcome:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Rewelka coś pięknego Jak bym takie akwa miał w domu to nawet bym na żone nie patrzał :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny baniak, piekne rybki.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite akwa, ryby i korale, no i swietne podejscie do technicznej strony wykonania. :thumbup:


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jedno z lepszych zbiorników na tym forum.Czekam z niecierpliwością na nowe fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelka szkiełko i ta przestrzeń SUPER :thumbsup:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Kiedy ja będę takie miał :(

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest nazwa tej błekitnej akry na górze baniaka?


140l SHALLOW TANK :p 100x55 28h, Vortech MP10 es, Oswietlenie led 80w (*** loccutus),odpieniacz Deltec MCE300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za komenty, cieszę się, ze Wam się podoba.

A Ty Seb nie narzekaj. Twoje bagno daje 100 razy więcej frajdy niż najbardziej nawet wymuskane akwarium.

@Ozi

Wg mnie to A. formosa.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snocho powklejaj filmiki z twojego "nano" zrobione ostatnio przez Efendiego.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zabawniej Piotr też nie ma programu do zrzucenia filmów ze swojej kamery <_<

P.S. Po ostatnim spocie Przemek Ci obniżył stawkę za każdego napisanego posta? Piotrze, to już drugi dzisiaj :gathering:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem w moim wątku mój projekt idzie dokładnie w tym samym kierunku,a więc będziemy mieli kopię tego projektu tylko w mniejszym litrażu.Snocho,ile zajął ci czasu cały projekt,chodzi o planowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Zaczęło się od mieszkania. Musiało być takie, żeby w centrum salonu było miejsce na spore akwarium. Plan akwarium miałem w głowie od kilku lat, zmieniały się tylko szczegóły. Jak już mieszkanie było wybrane to zaczęły się przygotowania. Najpierw elektryka, później zrobienie wstępu do hydrauliki przed wylewkami. Pierwszą pompę - głównego Red Dragona kupiłem ze 2 lata przed startem akwarium. Projekt rozłożony w czasie ma jeden ogromny plus - zakupy tak nie bolą :huh:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bolą wydatki,z powodu nowego baniaka robię generalny remont pokoju i nawet nową kanapę z tego powodu zamówiłem.Robię na razie fotki i zrobię fotorelację jak Twoja. Twój projekt jak dla mnie jest idealny i go kopiuję.Czyli mam zaoszczędzone dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwa,super wykonanie! bardzo mi się podoba


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki.

@Norbi71

Jeśli wszystko dobrze za tydzień będzie pływał Achilles. Chodzę cały elektryczny, żeby wszystko się udało tak, jak u Ciebie :)

Ostatnio zacząłem używać ozonu. Mam pożyczony ozonator o wydajności 300mg/h z wbudowanym brzęczykiem (bardzo fajne rozwiązanie). Na początku podłączyłem go byle jak, byle szybciej do odpieniacza. Efekt przeszedł moje oczekiwania x 100. Woda zniknęła (poprawę łatwo zauważyć choćby porównując ostatnio wklejone przeze mnie foty z tymi wcześniejszymi). Włączałem go 3 razy na dobę po pół godziny. Cały czas miałem jednak w głowie - ozon jest niebezpieczny, a 300mg/h to dość spora dawka. A spod akwarium waliło jak z pływalni. Zaciągnąłem informacji w publikacjach amerykańskich (mają chyba największe doświadczenie w używaniu ozonu). Trafiłem na szereg trzech bardzo profesjonalnych artykułów na Reefkeeping.com (linki poniżej). Najpierw euforia. Ozon jest dobry na wszystko! Później jednak efekty uboczne jego działania. Zdemontowałem prowizorkę na odpieniaczu, bo na prawdę strach. Misja - zrobić w miarę działający i bezpieczny reaktor do rozpuszczania ozonu. Mam na zapleczu stelaż z czterema zbiornikami. Najwyższy - kwarantanna, był do dzisiaj nieużywany (ot kręciła się woda). Padło, ze tam umieszczę reaktor. W garażu wyszukałem stary pojemnik na pellety DIY. Był na tyle nieudany, że rzuciłem go w kąt. Podłączyłem do niego zwykłą pompę, stary Powerhead Hagena. Do zaciągu pompy podłączyłem wężyk z ozonatora. Eureka, działa, nie śmierdzi (ozon ma kontakt z wodą dłużej niż 3 sekundy, więc przestaje istnieć, zanim "wyleci" z reaktora). Całość wygląda jak słaby odpieniacz bez kubka, ale działa :) woda w tego zbiornika przechodzi jeszcze przez węgiel aktywny (bardzo ważne) i pędem do głównego sumpa. Ozonator włącza się co 3 godziny na 15 minut, więc dawka nie jest na razie duża, ale jeśli nic się nie popierdzieli to będę zwiększał.

Filmik z pracy mojego ustrojstwa :)

Linki do artykułów z Reefkeeping.com (na prawdę polecam, jeśli ktoś chce zacząć przygodę z ozonem)

Ozone and the Reef Aquarium, Part 1: Chemistry and Biochemistry

Ozone and the Reef Aquarium, Part 2: Equipment and Safety

Ozone and the Reef Aquarium, Part 3: Changes in a Reef Aquarium upon Initiating Ozone


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.