Skocz do zawartości
orzechopcja

Obieg zamkniety w dwóch zbiornikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam taki pomysł żeby drugi baniak 450L podłączyć do już działającego 100L i dojrzałego zbiornik, oba z sumpami. Chciałem zrobić to za pomocą 2 zestawów kroplówek i tak je ustawić żeby nie leciało ciurkiem tylko np,1-2 krople/sek lub szybciej. Powolna wymiana wody pozwoliła by może skrócić czas dojrzewania dużego zbiornika, wyrównały by się parametry w obu zbiornikach. Stworzył by się niejako jeden system. Przy przekładaniu żęcia z małego do dużego będzie wtedy bezproblemowe i niewielki stres.

W 450tce skała z działającego zbiornika + 1/5 wody z mniejszego

Chce to zrobić gdy NO2 będzie 0.00

post-10476-0-62246000-1307167355_thumb.png

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Czy kroplówki to dobry pomysł, no nie wiem

ale ogólnie idea jest prawidłowa i powinno zadziałać i pomóc w dojrzewaniu dużego zbiornika

a mniejszemu nie powinno zaszkodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zestaw do kroplówki z zaciskiem przesuwnym nie sama kroplówkę hihi. Chcę zacząć metoda kropelkową a po jakimś czasie podłączyć taki przewód jak do RO żeby te mniejsze w pewny sposób przyzwyczaić do obciążenia.

Jeszce tylko muszę pomyśleć nad jedna ważną rzeczą, to ma być obieg grawitacyjny więc przy opcji braku prądu może być ZONK. Zbiorniki maja 12cm różnicy w wysokości tafli wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat co narysowałeś to... co to jest ? dokończ go !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy "setka" uciągnie 450L. chyba lepiej byłoby "podhodować" troche nowej skały w sumpie i oszczędzić wody z podmianek.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten schemat co narysowałeś to... co to jest ? dokończ go !

Robi, ten schemat jest lakoniczny, poglądowy co mam w nim dokończyć? narysować skałki i rybki.

Chodzi o metodę połączonych dwóch naczyń w tym wypadku 2 akwariów i wspólną wymianę wody w nich

Tester ale w baniaku 100L sump jest niewielkich rozmiarów i może mi się zmieści ze 1.5-2kg skały,

też o tym myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.