Skocz do zawartości
SkoczekPL

Może jakieś zmiany na targowisku ?

Ogłoszenia sprzedaży  

64 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Od ilu postów mo?na sprzewada? ?

    • 0d 30 postów
      55
    • 0d 20 postów
      3
    • 0d 10 postów
      6


Rekomendowane odpowiedzi

jestem zarejestrowanym uzytkownikiem na niemieckim forum.z tego co zauwazylem ogloszenie w targowisku typu sprzedam od uzytkownika z kilkoma postami sa sprawdzane przez moderatorow.jesli gosc ma posty tylko o sprzedazy jego ogloszenia zostaja zablokowane do tego komentarz (np.to nie e-bay).z drugiej strony zyjemy w wolnym kraju ,kazdy moze kupowac,sprzedawac co tylko chce.ale jesli mamy uzytkownika ktory wlasnie sie zarejestrowal,nawet sie nie przywital i jego pierwszy post to ...sprzedam...to czy tamto...do tego nawet stopki nie wypelnil to juz nie jest takie ciekawe.dla niego super da ogloszenie a prowizji nie musi placic(jak na alledrogo czy e-bayu).i zgaduj tu czlowieku czy to akwarysta czy handlarzyk ktory zniknie po kilku ogloszeniach z forum.oczywiscie nie wszyscy sa tacy...moim zdaniem do dzialu sprzedam powinien byc dostep po jakiejs okreslonej liczbie logicznych postow..np.30-tu.podobnie jak na warezach.sa dzialy dla aktywnych uzytkownikow gdzie mozesz wejsc po jakims czasie-jak masz konkretna liczbe konkretnych postow.. i jakos to sie kreci...ale to tylko moje skromne zdanie.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może coś takiego:

- od 30 do 100 postów można na targowisku tylko przez allegro

- powyżej 100 postów można sprzedawać bezpośrednio na targowisku

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zupełnie inny pomysł. licznik postów to nie do końca słuszne i poprawne założenie ale powinien być wprowadzony! może lepiej zrobić tzw transakcje warunkowe, czyli użytkownik może wystawić przedmiot owszem gdy:

- jego czas od rejestracji jest => 14 dni i/lub napisał 30 postów.

- jeżeli dla nowego konta (pierwsza sprzedaż) kupujący wystawi "negatywa" to powinien być automatyczny zakaz sprzedaży dla tego "nowicjusza"

- jeżeli stary bywalec forum nazbiera np 5 negatywnych opinii to też powinien mieć zakaz sprzedaży.

- jeszcze jedno mi wpadło na myśl... może pozwolić na sprzedaż zwierząt tylko tym co mają fotki/dzienniki w dziale "nasze akwaria" wyeliminowało by to może sprzedających jak to było ostatnio głośno na forum "gratisy" (oczywiście ja jestem zwolennikiem odbioru osobistego ale przy transakcjach "wysyłkowych" to zawsze jakaś pomoc dla kupujących)

Warunkowa transakcja polegać ma na pozytywie od kupującego (np w formie odp. do ogłoszenia). no i proszę o przestrzeganie obecnego regulaminu! bo po co wprowadzać zmiany gdy obecne zapisy...

i jeszcze jedno kupujący przestańcie wypisywać "priw", "prv" itd to mnie najbardziej złości... ogłoszenie a pod nim 30 postów z textem "prv" i na 2 stronie dopiero post sprzedającego z jakimiś inf ważnymi dla kupujących... sami zaśmiecacie ten dział i wprowadzacie w nim chaos... rozumiem, że niektórzy to ten dział traktują jak jakiś test na szybkość reakcji... byłem pierwszy i udowodnię to wszystkim wpisując "priv"...

i jeszcze jedno sprzedający jeżeli ma w planach wysłać towar po tygodniu, 2 tygodniach, 2 latach powinien taką informację umieścić w ogłoszeniu, jeżeli jej nie będzie to powinien być regulaminowy czas wysyłki, a odstępstwa od niego powinny być zgłaszane i wpadać w wyżej opisane przeze mnie negatywy!

i nie zgadzam się z pomysłem kasowania postów z targowiska... pozostawianie postów pokazuje pewne nieprawidłowości i cwaniactwa... i zainteresowani "cwaniacy" wiedzą o co chodzi!

a naiwnym mogę podpowiedzieć - czasami jeżeli ktoś coś sprzedaje to fajnie jest poszukać czy przypadkiem to coś wcześniej nie było już sprzedawane/kupowane i czy przypadkiem nie przeszło w międzyczasie "cudownej metamorfozy"...

Edytowane przez kubek_77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co GSJ,wszelkie zmiany typu 30 postów wg mnie nie zmienią niczego,lepiej nie ruszać skoro to działa,pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem targowisko powinno zostać w takiej formie jak jest bez żadnych ograniczeń, z zachowaniem wymogów szczegółowości ogłoszenia. Kupujący musi zastosować zasadę ograniczonego zaufania wobec sprzedającego, który się dopiero co pojawił na forum i np. płacić przy odbiorze albo za pobraniem i już. A każdemu nieuczciwemu sprzedającemu bezwzględnie dla dobra innych należy po prostu dać negatywa z opisem. Tyle że do takiego negatywa sprzedający musi mieć też opcję zamieszczenia wyjaśnienia, bo KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE ;) - jedna opinia i jedno wytłumaczenie, a wnioski niech każdy sobie wyciąga sam.


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem targowisko powinno zostać w takiej formie jak jest bez żadnych ograniczeń, z zachowaniem wymogów szczegółowości ogłoszenia. Kupujący musi zastosować zasadę ograniczonego zaufania wobec sprzedającego, który się dopiero co pojawił na forum i np. płacić przy odbiorze albo za pobraniem i już. A każdemu nieuczciwemu sprzedającemu bezwzględnie dla dobra innych należy po prostu dać negatywa z opisem. Tyle że do takiego negatywa sprzedający musi mieć też opcję zamieszczenia wyjaśnienia, bo KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE ;) - jedna opinia i jedno wytłumaczenie, a wnioski niech każdy sobie wyciąga sam.

I to jest głos ROZSĄDKU :)

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to to ta dyskusja. Prowokacyjna ale..... po to właśnie jest forum.

Pewnie nie które pomysły się zaadaptuje :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie nie które pomysły się zaadaptuje
No ba! A za nie przerwa które, wisisz piwo :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba! A za nie przerwa które, wisisz piwo :)

Pozdrawiam

seb

OK :lol:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targowisko działa jak najbardziej OK, wywalałbym posty typu "priv", przecież sprzedajacy i tak widzi od kogo dostał pierwsze zapytanie.

Natomiast co do sporów tutaj sytuacja jest dosyć delikatna i jakoś "cinko" widzę szanse na obiektywną ocenę. Dział kupię też chcecie ograniczyć ? Jak ktoś nowy to nie wstawi ogłoszenia bo nie ma nabitych postów, a o d*pie marynie pisać nie będzie i heja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do selekcji cwaniaków to zmiana zasad targowiska nic nie zmieni.Najlepszym batem jest dobry moderator i czujność samych forumowiczów.Podam jako przykład gościa z Warszawy którego zbanowano co najmniej czterokrotnie (sprzedawał korale których nie miał)a jak się okazało miał trzy konta na forum i to po kilka lat.Po tym wszystkim odrodził się pod nowymi kontami i dalej próbuje sprzedawać.Łatwo go namierzyć po fotkach z wystroju akwarium.Kupiłem z rok albo dwa temu sacro od niego.Po aferze jak go zbanowano przewaliłem forum i okazało się iż moje sacro kupił w komplecie od kogoś z Częstochowy oczywiście po cenie innej niż moja.Jak widać uczynił sobie z tego dobry biznes.Nie to mnie jednak wnerwia tylko to że mimo wielokrotnego banowania co oznacza że nikt go tu nie chce dalej pcha się na forum i na takich żadne regulaminy niewiele dadzą tylko czujność i info do moderatora.Pozdrawiam.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Ja jestem w miarę świeżym użytkownikiem tego forum ,osobiście uważam że targowisko jak napisał kolega Łysy powinno mieć bardziej określone zasady wysyłki i płatności a przede wszystkim to jeśli dana transakcja została zakończona powinna być jak najszybciej usunięta ,po następne dostępność do targowiska powinien mieć każdy zalogowany użytkownik choćby ze względu na to że często można kupić super sprzęt np DIY za dobrą cenę a nie ograniczać nowych użytkowników którzy nie mają tam iluś postów do szukania często nowych drogich bubli

Edytowane przez skoti79
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczku bardzo skuteczna intryga :)

Z szacunkiem dla rozmowcow ale powstał taki miszmasz opinii...

Targowisko morszczaków to nie allegro, staramy sie jako strona oferujaca zrobic wszystko zeby kolezanka/kolega byl zadowolony z zycia

a zainteresowany na dzien dobry powinien ostudzić swoje napalenie na daną rzecz i zweryfikowac czy warto wchodzic w dana transakcje (ilosc postow, dlugosc stażu i cos oczywistego jak odleglosc dzieląca kontrahentów w przypadku zycia oraz warunki pogodowe oraz srodek transportu).

Podsumowując nie zmienialbym obecnych zasad, a sugerowal raczej zwiekszona czujnosc wszystkich i zglaszanie modom rażących nadużyć, czy dopisywanie ludzi skażonych w wątku o przestrogach.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zgodzę z jednym - tylko przestrzeganie i z drugiej strony egzekwowanie zapisów regulaminu, nic więcej! no i upieram się przy ocenianiu transakcji jak pisałem wcześniej- ocena przez kupującego po zakończeniu transakcji jako post w temacie z zakupionym towarem. pięknie wyglądają oceny wystawiane sprzedającym np kolega sprzedający zoa- eagle eye dostaje zawsze miłe podziękowania i od razu wiadomo, że jest godzien zaufania!

i jeszcze raz podkreślam niedobrym by było kasowanie historii, @akai67 podał argument za pozostawianiem postów, bardzo dobitny!

wprowadzanie dodatkowych ograniczeń ma jedynie sens gdy będziemy przestrzegać obecnego regulaminu lub regulaminu uzupełnionego o te "nowości", skoro tak się nie dzieje teraz to po co nam kolejne martwe zapisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zgodzę z jednym - tylko przestrzeganie i z drugiej strony egzekwowanie zapisów regulaminu, nic więcej! no i upieram się przy ocenianiu transakcji jak pisałem wcześniej- ocena przez kupującego po zakończeniu transakcji jako post w temacie z zakupionym towarem. pięknie wyglądają oceny wystawiane sprzedającym np kolega sprzedający zoa- eagle eye dostaje zawsze miłe podziękowania i od razu wiadomo, że jest godzien zaufania!

i jeszcze raz podkreślam niedobrym by było kasowanie historii, @akai67 podał argument za pozostawianiem postów, bardzo dobitny!

wprowadzanie dodatkowych ograniczeń ma jedynie sens gdy będziemy przestrzegać obecnego regulaminu lub regulaminu uzupełnionego o te "nowości", skoro tak się nie dzieje teraz to po co nam kolejne martwe zapisy...

stare forum mialo funkcje przyznawania plusow i minusow z komentarzem i odnosnikiem do wątku. nowe forum niestety chyba tej mozliwosci nie ma by cos takiego zaaplikowac. a szkoda. ale tak juz jest.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos balaganu na targowisku.moze jeszcze zwrocic by tak uwage co sie na targowisku sprzedaje....poza akwarystyka...(to nie ebay)


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w

albo sprzedajemy przedmioty związane z akwarystyką albo inne niepotrzebne gadżety !!

Jeśli coś innego to wtedy dodać INNE !!! - ale to nie ebay czy allegro !!!


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, co dzis biometr niekorzystny czy co? :)

nie sledze kurczowo targowiska

ale moze z 5 razy widzialem rzeczy z targowiska z total innej bajki

raz nawet mod przeniosl taki przedmiot/ogloszenie z offtopic do targowiska

raz nawet ogladalem przedmiot/statyw i zastanawialem sie czy nie kupic i nie widze w tym nic złego

jest temat a w nim opis o co kaman ze ktos chce oddac np monitor [o] monitor, [k] pamiec ram :D i wtedy nie trzeba wchodzic i wkurzac sie ze ktos mial czelnosc poczuc sie na forum domowo i spytac domownikow czy mu pomoga :)

prosilbym sie skupic na akwarystyce, a nie szukaniu problemow

oczywiscie jesli znajdzie sie jakis nawiedzeniec, ktory zacznie dziennie wsadzac po dwa ogloszenia ze sprzeda kolejna ksiazke lub samochod to bede pierwszym gosciem, ktory bedzie chcial to ukrócić


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram Luft

a co do wcześniejszych wypowiedzi,to się rzadko zdarza,wiec po co te ciśnienie ?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem targowisko działa dobrze. Jeżeli mamy wątpliwości co do sprzedającego to zawsze można tak jak wcześniej zostało to już zaproponowane poprosić sprzedającego, o wysyłkę za pobraniem lub sprzedaż poprzez np.: allegro.

Ja mam za to inną propozycję, co do targowiska. Bardzo mi się podoba na forach jak ludzie od razu w temacie piszą miejscowość. Na jednym z forów akwarystycznych jest np.:

[Warszawa] Sprzedam ryby

[wysyłka] Sprzedam pompę

[Warszawa / wysyłka] Sprzedam piach - tu wiadomo, że albo odbiór osobisty albo wysyłka wchodzi w grę.

Taka forma tytułowania postów jest na tym forum obowiązkowa, a tematy błędnie nazwane są usuwane.

Nie wiem co na to powiecie, ale moim zdaniem to bardzo ułatwia przeglądanie.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny pomysl z ta opcja [wysyłka] - wystarczy jeszcze znalezc skrót dla wysylki w zapisie i to znacznie ulatwi zycie przeglądającym.

O miejscowosci w temacie wiele razy byla mowa no i tym co zalezy na dobrym ogloszeniu umieszcza w tytule lokalizacje.

Co do usuwania ogloszen bez uprzedzania, naruszajacych takie drobne odstepstwo jakim jest brak miejscowosci to nie jestem.

Co rusz pojawiaja sie nowi zapalenie forumowicze, ktorzy niekoniecznie zaczynaja umieszczanie ogloszenia od czytania regulaminu hehe


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zamkąć dział targowisko i będzie spokój ! Moim zdaniem to forum akwarystyczne a nie handlowe,ciągle tylko sprzedzm i sprzedam,idż na serwisy handlowe i sprzedawaj i kupuj!!! Myśle że przez ten dział forum "zdziadziało" i nadal postępuje w tym kierunku.

A co do putania to jakie to ma znaczenie ???? 10 czy 30 ?? 30 postów moge napisać w 5 minut ! czy ktoś po przeczytaniu o tym decyduje osobiście czy to licznik "komputera" ???


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zamkąć dział targowisko i będzie spokój ! Moim zdaniem to forum akwarystyczne a nie handlowe,ciągle tylko sprzedzm i sprzedam,idż na serwisy handlowe i sprzedawaj i kupuj!!! Myśle że przez ten dział forum "zdziadziało" i nadal postępuje w tym kierunku.

A co do putania to jakie to ma znaczenie ???? 10 czy 30 ?? 30 postów moge napisać w 5 minut ! czy ktoś po przeczytaniu o tym decyduje osobiście czy to licznik "komputera" ???

zapytam przekornie, a jesli byłaby opcja w profilu "ukryj wybrane działy (targowisko)" - to inaczej bys odbierał to forum? Tak jak dawniej? Już kiedys w Twoim topicu pytałem co Cie boli najbardziej i jakie widzisz rozwiązanie. Rozumiem, że targowisko to pretekst a nie sedno. Kiedys forum było bardziej kameralne, teraz jest wiecej osob i pewnych rzeczy nie powstrzymasz. Postęp czasu. Jest tez AR, no ale tam znowu odwrotnie, mało ruchu w eterze.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi możesz mi znaleźć forum akwarystyczne które nie ma działu *Targowisko ? To nieodłączny element tej dziedziny ponieważ rotacja sprzętu i życia jest spora. I choćbyś się kładł na torach bocznicy kolejowej, podrzynał sobie żyły elektryczną maszynką do golenia to działu nie zlikwidują.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzmy z postępem i bądzmy pierwsi bez handlu.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.