Skocz do zawartości
jaczal

Dziwne zachowanie korala

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni ten koral (nie wiem jak się nazywa)

post-10464-0-72769400-1307195995_thumb.jpg

wygląda na chorego, tak jakby mu wnętrzności wyszły. Pierwszy raz widzę takie jego zachowanie, a mam go od prawie 2 m-cy.

Całe pozostałe życie ma się dobrze, nie zaobserwowałem żadnych zmian. Parametry też są stabilne i nic nowego nie dodawałem do wody. Parametry z 30.05.2011r

zasolenie - 1,024

pH - >8<8,3

KH - 11,2

Mg - 1350

Ca - 410

PO4 - <0,03

NO3 - <2

Temperatura obecnie waha się od 25 do 26,5C

Czy to znak choroby, a może tak się czasami zachowuje?



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodactis, tak się nazywa, to zachowanie normalne, oczyszcza się, nic mu nie będzie. Swoją drogą warto byłoby dowiedzieć się chociaż jak się nazywają korale które trzymamy w zbiorniku i poznać ich chociaż podstawowe wymagania i zachowania...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Dobrze, że to normalne zachowanie, kamień z serca. A jeśli chodzi o nazewnictwo, to nie jest to taka prosta sprawa. Marzę o wyszukiwarce porównującej mapy bitowe - wrzucam fotkę i otrzymują prawdopodobne podobieństwo.

Pozdrawiam



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Dobrze, że to normalne zachowanie, kamień z serca. A jeśli chodzi o nazewnictwo, to nie jest to taka prosta sprawa. Marzę o wyszukiwarce porównującej mapy bitowe - wrzucam fotkę i otrzymują prawdopodobne podobieństwo.

Pozdrawiam

Jeszcze fajniej by było zwyczajnie wiedzieć co się kupuje, a nie "o, kolorowe, biorę" ...

Pozdrawiam...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie osądzaj, nie znając prawdy.

Akurat tak wyszło, że kupiłem od kolegi, który nie mógł sobie przypomnieć nazwy, a ja uznałem to bez znaczenia bo przecież od czego jest internet.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Nie osądzaj, nie znając prawdy.

Akurat tak wyszło, że kupiłem od kolegi, który nie mógł sobie przypomnieć nazwy, a ja uznałem to bez znaczenia bo przecież od czego jest internet.

On nie miał na myśli nic złego, kolega tylko nabija posty ;)

Rodactis, tak się nazywa, to zachowanie normalne, oczyszcza się, nic mu nie będzie. Swoją drogą warto byłoby dowiedzieć się chociaż jak się nazywają korale które trzymamy w zbiorniku i poznać ich chociaż podstawowe wymagania i zachowania...

Pozdrawiam

seb

A ja wywaliłem do kosza Sarco który robił to samo myśląc że się rozkłada suicide.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty??? Sarco co jakiś czas zmienia skórę, wtedy się kurczy i obłazi z niego płatami, dopóki poruszony nie "pyli" takim kurzem, to żyje i nie ruszać.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku dostałem grzybka luzem jako gratis. Powiedziano mi abym go nadział na igłę to się złapie skały. Za pierwszym razem się urwał - przerwał - za drugim wypuścił wnętrzności. Wyglądało to okropnie, flaki na długość prawie centymetra. Po kilku patentach unieruchamiania w końcu się poddał i teraz pięknie się do mnie uśmiecha co rana.

Wiec teraz byłem w strachu, bo nic nie robiłem.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodactis, tak się nazywa, to zachowanie normalne, oczyszcza się, nic mu nie będzie. Swoją drogą warto byłoby dowiedzieć się chociaż jak się nazywają korale które trzymamy w zbiorniku i poznać ich chociaż podstawowe wymagania i zachowania...Pozdrawiamseb

Nie chcę zaśmiecać postu ale jeżeli świeżo upieczony miłośnik morskich stworów wchodzi do sklepu i widzi np. coś takiego

Blue Cauliflower?

Brown Xenia

Coloured polyp

Dwarf Blue polyp

Feather Polyp

Giant Polyp

Jasmin Xenia

Polyp Colonies

Snake

Xenia

Xenia metallic green

Yellow Polyp

Yellow Xenia

I możecie mi wierzyć że xenia to tylko z nazwy, bo jak się później okazuje jest to zupełnie inny koral.

To samo np z daisy coral okazuje się że mogą to być okazy xenii albo Alveopory lub Goniopora

więc bez urazy ale może trochę wyrozumiałości dla świeżaków


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ciemno strzelam ze jestes z UK - u mnie jest dokładnie to samo - 50% korali to Polyps 25% to finger coral 24% to Xenia a reszta to reszta :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc bez urazy ale może trochę wyrozumiałości dla świeżaków

Bez urazy, ale niech świeżaki choćby foty oglądają na reefleksie: bycie "nowym" nie zwalnia od odpowiedzialności za zwierzaki a jak mam być odpowiedzialny za coś czego nazwy nawet nie znam? :) A po drugie frajdę sprawia (przynajmniej mnie :D) wyszukiwanie nazw zwierząt które widzę na zdjęciu, pewnie stąd popularność tematu "co to" :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać postu ale jeżeli świeżo upieczony miłośnik morskich stworów wchodzi do sklepu i widzi np. coś takiegoBlue Cauliflower?Brown XeniaColoured polypDwarf Blue polypFeather PolypGiant PolypJasmin XeniaPolyp ColoniesSnakeXeniaXenia metallic greenYellow Polyp Yellow Xenia I możecie mi wierzyć że xenia to tylko z nazwy, bo jak się później okazuje jest to zupełnie inny koral.To samo np z daisy coral okazuje się że mogą to być okazy xenii albo Alveopory lub Goniopora więc bez urazy ale może trochę wyrozumiałości dla świeżaków

Fajna ryba w avatarze, złowiłeś jako co?

King Salmon

Devil salmon

Devil king salmon

King devil salmon

Czy jako Krzysztofa Jarzynę Szefa Wszystkich Szefów?

Tak czy inaczej, fotka mała, ale wygląda na jakiegoś łososiowatewgo, więc powiedz czy łowiąc go nie miałeś o nim zielonego pojęcie czy wiedziałeś na co się nastawiasz?... Analogicznie z koralami jest to samo, patrz post Zielonego :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefleks niestety alfą i omegą nie jest i czasami trudno jest znaleźć okaz który dostajemy w spadku bez żadnej informacji. Sam zakupując kolonie knopii po miesiącu odkryłem między polipami małą zieloną kropkę, teraz jest wielkości 1,5cm i nie mogę znaleźć informacji na temat gapowicza. Więc przygotowanie do zakupu jedno a życie drugie. A jeśli chodzi o rybę to pojechałem na pstrągi i pod tą rybę się uszykowałem trafił się metrowy szczupak to co miałem zrobić?

Ciąć żyłkę bo nie nastawiłem się tego dnia na szczupaka?

Korzystając z uprzejmości może koledzy będą w stanie zidentyfikować zwierzątko

http://nano-reef.pl/topic/34686-dobry-czy-zly/

Pozdrawiam


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to szczupły :Mister grin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.