Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Staw Oczko wodne

Rekomendowane odpowiedzi

Hej nie wiem czy któryś z was ma swoje oczko wodne lub nie wielki staw ale ja posiadam i mam problem bo dawno nie było nic robione Ojciec o to nie dbał woda wysychała i zarosło to wszystko trzciną. W Piątek i Sobotę powyrywałem co mogłem ale obawiam się że nie wiele to da i znowu to wyrośnie a planuje ogólnie wyszlamować i wpuścić kilka ryb w Tym Karpie Koi i Kolorowe linki, Karasie oraz normalne Ryby poniżej obecny stan po wyrwaniu trzciny

post-10211-0-69367500-1307278327_thumb.jpg

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam oczko wodne koło domu i teraz troszkę przyniosłem roślin do niego i niech sobie to rośnie i wpuściłem trochę zwierzątek z pobliskich stawów i rybki co złowię typu karaś trafiają tam :D a co do trzcin itp. chcesz się tego pozbyć kup amura kilka sztuk i będziesz miał po kłopocie oczywiście nie nagle zniknie roślinność ale powoli i w końcu nie będzie :p


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam oczko, około 25.000 l. Nie polecam Karasi w ogóle... Trą się ponad stan, potem nie ma co robić z narybkiem, a oczko szybciej sie przerybia... Koi są ok, orfa też :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja właśnie nie mogę się doczekać małych karasi :/ a bardzo bym chciał mieć to bym miał co na żywca brać :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oczko o powierzchni ok 3m[sup2][/sup] wyłożone folią zielono-czarną Przez solniczkę już drugi rok odkładam budowę stawu ok 10m2, do tego kaskadę i pompę z gąbką. Myślę, że robisz błąd wyrywając trzcinę. W moim oczku pływają dwa josiotry ok 70cm, 12 pseudo koi i około 30 narybku (4cm - własny wychów z poprzedniego lata).

Tylko rośliny zapewnią Ci czystą - klarowną - wodę, a szczególnie trzcina którą stosuje się w oczyszczalniach ścieków domowych.

post-10464-0-95669700-1307280349_thumb.jpg

Pozdrawiam

P.S. Ładny kawałek wody.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh wszystkim się trą ryby w oczku tylko mi nie chcą chyba muszę kupić jednak ozdobne karasie bo te dzikie nie chcą się trzeć a z ciekawości zapytam jakie macie głębokości swoich oczek?????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ma 70cm, i pompa chodzi przez całą zimę pompując wodę na kaskadę. Fajnie jest jak w okół śnieg nic nie widać lecz słychać plusk wody.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)


140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie wyrwałem tą trzcinę bo chcę ten staw pogłębić bo zawsze jak jest gorąco to woda wysycha a tam jest źródło żadnej folii tam nie ma, a ten staw nie był szlamowany już dobre 15 lat. A det nie wiem czy z trzciną by wybrał to błocisko co do Karasi mowa za pewne o srebrzystych tak zwane (Bąki) u sąsiada w stawie całe ławice takich 7 CM pływają w piątek kilka ich złapaliśmy z kolegą i na Szczupaka zarzuciłem ale zerwał się bo kumpel z Podrywką nie zdążył dobiec :) ale lepiej że są bo zawsze można na żywca kilka takich małych złapać i masz pod ręką :) a głębokość to ponad 2 Metry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh wszystkim się trą ryby w oczku tylko mi nie chcą chyba muszę kupić jednak ozdobne karasie bo te dzikie nie chcą się trzeć a z ciekawości zapytam jakie macie głębokości swoich oczek?????

U mnie głębokość 2.5m, pojemność 25000 l około. Chciałoby się mieć takie morskie akwarium :D No i u mnie trą się i karasie - ozdobne, i KOI, jednak Złote Orfy nie chcą...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oczko o powierzchni ok 3m[sup2][/sup] wyłożone folią zielono-czarną Przez solniczkę już drugi rok odkładam budowę stawu ok 10m2, do tego kaskadę i pompę z gąbką. Myślę, że robisz błąd wyrywając trzcinę. W moim oczku pływają dwa josiotry ok 70cm, 12 pseudo koi i około 30 narybku (4cm - własny wychów z poprzedniego lata).

Tylko rośliny zapewnią Ci czystą - klarowną - wodę, a szczególnie trzcina którą stosuje się w oczyszczalniach ścieków domowych.

post-10464-0-95669700-1307280349_thumb.jpg

Pozdrawiam

P.S. Ładny kawałek wody.

Ogólnie to żeby trochę kasy zaoszczędzić to po pierwsze nie pakować się w Abonamenty zarówno Telefoniczne jak i Platformy Cyfrowe tylko kupić sobie na kartę i jak się wydzwoni to nic nie przyślą ani nie będą ścigać :) ja planuję pogłębić i może jak się uda to w stronę drogi go poszerzę :) i potem się zarybi, nie będę się musiał martwić że zimą zamarznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rybostan się powiększył :) z 14 się zrobiło z 600 Sztuk takich malutkich Karasi :) jak ktoś będzie potrzebował to pisać bo planuje trochę tego na zimę odłowić i sandaczom zostawię z 300 Sztuk niech sobie je zjedzą :) a Karpie również nie najgorzej się trzymają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio we Wtorek 13.03.2012 u Babci, i niestety Ryby chyba nie przetrwały zimy nie dość że wcześniej prawie woda wyschła i sporo ich padło :/ to teraz zima niestety dokończyła że i małe Bączki nie przeżyły choć mogę się mylić i jednak jakiś przetrwał bo lód jeszcze całkowicie nie odpuścił, ale już widać że jest mniej wody niż było w zeszłym roku po zimie :/ jak skończę obsadzanie Akwarium i przeskoczę do większego to czas najwyższy się wziąć za ten Stawik i pogłębić go :)

Staw%201.jpg

Staw%202.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w tym roku czas się zabrać za ten "Zbiornik" ostatnio mi się nudziło to jak byłem to zmierzyłem że jest 13 Metrów długi na 10 Szeroki, Głębokość to obecnie 2 Metry po wybraniu tego syfu z dna pewnie się powiększy, generalnie myślę też o powiększeniu bo i tak za Bardzo tam nic nie chcę rosnąć w pobliżu tego Stawiku , Czereśnia wczesna była to zmarzła i uschła, Wiśnie też za bardzo się tam nie trzymają lepiej rosną bliżej Ogródka :) Kiedyś było tam mnóstwo Małych Bąków i Kilka dużych ryb to Tata wpuścił dwa Szczupaki to one zamiast te małe to duże wybrały a małe tylko po kaleczyły generalnie Ryba nie do takiego zbiornika lepszy już Sandacz Lub Pstrąg i Okoń bo poluje na mniejsze Ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla pstraga tam nie bedzie za malo tlenu ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pstrąga to go wymieniłem , że poluje na mniejsze Ryby a czy akurat go wpuszczę to się okażę :) tu nie tyle o Tlen Chodzi co o Temp wody latem im cieplejsza to jest go mniej i konieczne by było jakieś napowietrzanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakąś podztawę do małego stawku,koparkę z łyżką skarpową załatw i jakiegoś ogarniętego operatora. Jak będzie dobry to naprawdę można cuda robić (kilka już zrobiłem i wyszły naprawdę super) Co do drzew to wierzbę polecam, szybko rośnie a i cień za jakiś czas da na część stawku


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to pomyślę o jakichś Owocowych drzewach może nie nad samym Lustrem wody ale gdzieś w pobliżu na pewno :) generalnie To jest Robota na Lato woda musi opaść lub całkowicie wyschnąć wtedy to Błocisko się na doczepę wrzuci i gdzieś rozplantuje żeby nie było wielkiej zaspy

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.