Skocz do zawartości
Daro7

Grotech Cool Breeze - chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem używany Grotech Cool Breeze 6 wentylatorów, chłodzi nawet nieźle, powiedzmy ze bardziej jest w stanie utrzymać temperaturę przy załączonym oświetleniu, bo gdy się woda nagrzeje do ok. 30 stopnie w upały i przy zał. HQI to raczej nie zbije jej do rozsądnych wartości – przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

Pytania:

1 jak macie ustawione te wentylatory – czy bezpośrednio na lustro wody i w jakiej odległości od wody?

2 jakiego typu sterowania używacie? Poprzedni właściciel ustawiał na czasowkach ale dla mnie przy zmiennych temperaturach w pokoju to trochę średnie rozwiązanie. Myślałem o jakimś prostym sterowniku z czujnikiem temperatury.

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Pozdrawiam serdecznie, Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to

http://aukcjewp.wp.pl/termostat-rt-2o-odwrotny-chlodzenie-akwarium-i1642469609.html albo http://aukcjewp.wp.pl/regulator-temperatury-rt-2a-termoregulator-i1647625603.html

i przerobić

Na forum gdzieś czytałem że bardzo łatwo go przerobić żeby załączał chłodzenie.

Był nawet rysunek jak przelutować kabelki

Może ktoś pomoże

Pozdrawiam <_<


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybkie odpowiedzi :)

czy ktos moze odpowiedziac jeszcze na pkt 1 jak macie ustawione te wentylatory – czy bezpośrednio na lustro wody i w jakiej odległości od wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam reulatora RT2 odwrotnego. Nie wymaga żadnych przeróbek , od razu jest przystosowany do chłodzenia . Do tego podłączone są 3 wentylatorki komputerowe zamontowane w koronie , ustawione pod kątem w stronę lustra wody.

e2449acbc0ebf001med.jpg


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas budowy korony zrobiłem półkę z otworami o średnicy 6 cm pod kątem 45 stopni na półce zamontowane wentylatory komputerowe i na ten moment traktowane prądem 9V z możliwością zwiększenia napięcia do 12V i wtedy będą kręciły się mocniej w celu wywołania ruchu powietrza dla większego parowania. Odległość wentylatorów od lustra wody w moim przypadku to 12 cm. .Sterowanie RT-20.

Temperatura w zbiorniku 25.5 C


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BAU a powiedz mi jaką masz temperaturę w pomieszczeniu bo u mnie jest 30 stopni i czy wentylatory komputerowe dadzą radę schłodzić na 25


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skoti79,a po co chcesz schladzac wode az do 25st,ja mam ustawiony termoregulator na 27st i jest wsio ok.

Naprawde nie ma potrzeby tak obnizac temperature bo jest to poprostu przy tej temperaturze co masz w pokoju dosc trudne i nieekonomioczne.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo jak wiem większość korali i żyjątek najlepiej czuje się w 25 -26stopniach tak mi się wydaje a pytam bo u mnie bywa i 31stopni w pokoju i boję się że gdy wystartuję to wszystko szlak trafi i z tond moje pytanie


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nastawisz termostat na 25st to wentyle beda chodzic u Ciebie 24 godziny na dobe,czyli w zasadzie zaden termostat nie bedzie potrzebny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.