Skocz do zawartości
godeusz

Dobór pompy obiegowej.

Rekomendowane odpowiedzi

New Jet 1700

Moc 33W

Podnoszenie 2.1m

Pomiar 1,58m waz po przekatnej srednica wewnetrzna 19mm

Pomiar 850L/H

Pomiar producenta w pionie 1000L/H

Biorac pod uwage dokladnosc mojego pomiaru jak i przekaz wezem nie w pione to raczej to co podaje producent odzwierciedla mozliwosc pompy.

Poziom halasu hmmm...mogla by byc cichsza ale jest nowa, choc nie wierze ze bedzie ciszej


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z niższej półki...

atman ph 2000

producent 24 W ; 2200 litrów/h ; podnoszenie 2.2m

moje choć troszkę subiektywne doznania:

podnoszenie 1.9m., na 1 metrze 1400 - 1500 litrów(bez wysokości nie mierzyłem)pomiar bardzo subiektywny ok 1000 l na pewno.

pobór prądu zmierzę jak tylko pożyczę miernik cęgowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka wydajność dla akwarium 250 litrów będzie wystarczająca ?

Czy lepiej jednak inną, mocniejszą pompę ?

Bo zużycie prądu bardzo ładne :) Myślę jeszcze o Silence 1073.020

Używam tą pompę (AB-2000 ze zwykłym wirnikiem) jako pompę główną z powodzeniem w zbiorniku 200 litrowym.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis przyszla do mnie pompka NJ8000

Nie znalazlem wczesniej jakos nigdzie wykresow wiec moze sie komus przyda.. przy okzaji NJ4500 i NJ6000.

gallery_11678_2087_9244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze glosnosc tej 8000 da Ci normalnie funkcjonować. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sie wypowiedziec na temat glosnosci - jak narazie wrzucilem ja do akwarium i miesza mi tylko wode. Jakos specjalnie glosna mi sie nie wydaje, a akwarium nie stoi w domu tylko w sklepie wiec mi raczej przeszkadzac nie bedzie. Jakos wykonania calkiem przyzwoita w przeciwienstwie do chinskich wave maker'ow ktore se kupilem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że właśnie mam na stanie 2 pompy i jestem w trakcie ustalania optymalnego przepływu przez SUMP podzielę się moimi pomiarami.

W obiegu ok 320 L

Wysokość podnoszenia : 110 cm mierzona od tafli w sumpie do krawedzi akwarium. Hydraulika 25mm kolejno od pompy :

wąż PCV - śrubunek - wąż pcv - 2xkolanko 45st - wąż pcv - łuk 90 stopni - rura PCV - kolanko 180 stopni z 2 łuków 90 - łuk 90 st w akwarium jako wylot.

Średnia wyjęta z 3 pomiarów :

Tunze Silence 1073.20 - 1L/3.60s = 1000L/h = 3,2 x objętości wody

AS New Jet 3000 - 1L/2.50 = 1450 L/h = 4,5 x objętość wody

Odpieniacz Schuran150 z pompą Aquabee 2000/1 - z odpieniacza wypływa 850 L/h - poboru powietrza nie mierzyłem ale będzie ok 300/400 L/h producenta

Na razie zostaje przy NJ 3000,

Tunziaka chętnie zastosowałbym do odpieniacza ale mam problem z hydrauliką :(

EDIT:

Pompa NJ dzisiaj wraca do sklepu - może to zboczenie po Tunziaku ale strasznie terkotała . Rozebrałem i zakręciłem wirnikiem na ośce i okazało się że ma bicie na wirniku - spróbuję wymienić na jakąś bez bicia bo wydajność jest na prawdę zadowalająca jak za tą cenę - 204 PLN a Tunziak 460 PLN (sic!)

Zastanowie się jeszcze czy nie wymienić na model 4500 i zasilić nim na bajpasie biopelletek

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem H2Ocean Flow Pump 4000. Na moją wysokość dmucha jak szalona, spływ nie jest w stanie odebrać takiej ilości wody, aż siorbie przez rewizję. Można pompę niby trochę skręcić ale wtedy trochę terkocze, na pełen gwizdek jest cicha - ale i tak Tunze rządzi.

Poki co lece dalej na Tunze, zamierzam przerobić trochę powrót i zastosować H2O z bajpasem do pelletek. Ciekawe jak to będzie śmigać.

Co do pomiarów nie jestem w stanie dokładnie sprawdzić bo moje litrowe naczynie z miarką zapełnia błyskawicznie. Podejrzewam że może mieć ok 2300-2500L/h, monster w dobrej cenie


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.