Skocz do zawartości
ona

Przyszły dom błazenków wkrecil się w pompkę.

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila na równe nogi zerwał mnie niesamowity hałas. Quadicolor wkręcił się w pompę cyrkulacykna. W akwa biało i mętno. Akwa w fazie dojrzewania. Co robić ? I ile wody podmieniac?korale przeżyja ?


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie ma uszkodzenia , jeśli duże to jak najprędzej go wywal.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno sie nic stac. Samo rozerwanie ukwiala nie jest zabójcze. Obserwuj to co zostalo. Jesli żyje, reaguje na dotyk, to pewnie przezyje. Co do zbiornika to jesli sytuacja wygląda zle, ustaw odpieniacz na mokro, dołóż wegiel i zrob podmianke.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas przekladania skały nie zwróciłem uwagi ze mój przyrosl do dwóch skał ,rozerwal się na dwie części,dzisaj są dwa ukwialy maja się dobrze,pierwszy miesiąc były bardzo skurczone


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogromne . W nocy biedny mąż siedzial i produkował wodę .Na szczęscie wszystko żyje , ale początkowo korale wyglądały na przykurczone. Wody ostatecznie nie podmieniałam bo nie chciałam zachwiać dojrzewania . Z ukwiala niestety nic nie zostało . 3/4 zostało zmielone , krewetki miały wyżerę . 1/4 byla martwa , nie reagowała , nie przyklejała się , musiałam wyrzucić. Szkoda ukwiała bo pięknie się pompował . Będzie następny ale tym razem poczekam , az akwarium dojrzeje.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki urok posiadania ukwiała

Swoją drogą piszesz ze zbiornik dojrzewa a już trzymasz koralowce i ukwiała, nieładnie

:nono

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki urok posiadania ukwiała

Swoją drogą piszesz ze zbiornik dojrzewa a już trzymasz koralowce i ukwiała, nieładnie

:nono

PozdrT

To powtórne dojrzewanie , jak na moje oko . Wydawało się ze już mamy dojrzewanie za sobą , glony zrobiły się białe i ładnie oderwały się od skaly , wapienne zaczęły porastać skałę .Nadeszły upały , temp w akwa z 24 skoczyła do 28 i mam kolejne dojrzewanie.Aczkolwiek faktycznie mogłam się wstrzymać . To moje pierwsze dojrzewanie , więc tak naprawdę pierwszy raz mam okazje obserwować jak to wygląda.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpieszyłaś się z wywalanie, trzeba mu było dać kilka dni na dojście do siebie. Miałem podobnie, tyle że jednego dnia wkręcił się dwa razy, za pierwszym zmieliło go do połowy a za drugim została 1/4 tej połowy. Po kilku dniach zaczął się pompować i łazić, zaczął odrastać ale aktualnie ma się żle, nie wiedzieć czemu zaczyna maleć. Jest to o tyle dziwne że mam jeszcze dwa które są piękne.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Podobno jak "stopa" ukwiału nie jest uszkodzona to są szanse że się wyliże z różnych przygód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powtórne dojrzewanie.... Wydawało się ze już mamy dojrzewanie za sobą.....To moje pierwsze dojrzewanie

Brzmi to dwuznacznie :harhar: więc które to jest :thumbsup: 100% kobieta ciągle niezdecydowana :)

A na poważnie skoro łazi po akwarium to raczej nie jest mu tam dobrze, myślę że mocno się pośpieszyliście z życiem do akwarium.

Mój quadri po aklimatyzacji zmienił miejsce tylko raz po 2 dniach teraz siedzi cały czas w tym samym miejscu


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki w akwa nie są odpowiedzią na pytanie dlaczego ukwiał wędruje. Wędrują w poszukiwaniu dogodnego miejsca, pod względem cyrkulacji, światła, czasami uciekają przed legowiskami krewetek które cały czas dręczą ukwiał. Ja takie coś przynajmniej zaobserwowałem u siebie wczoraj w nocy. Do 00.55 siedziałem z ręką w akwa i zabezpieczałem, żeby ukwiał nie poleciał z prądem wody i nie parzył korali. Przykleił się, umyłem łapy, siadam na łóżko, patrze, wurdemani! atak na ukwiał, no to dawaj jeszcze raz nura do wody ... posadziłem na ukwiale kraba Neopetrolishes oshimai i co? i siedzi tam gdzie chciałem, żeby siedział, oshi odgania wszystko co się do ukwiału zbliży, ale to taka dygresja :) Więc na chodzenie ukwiałów nie ma reguły :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta mój też postanowił zrobić wycieczkę, siedział sobie spokojnie i się nie ruszał aż... pewnej nocy postanowił przejść na drugą stronę skały, na której siedział...

mi się nie spodobała jego wycieczka ale co ja mam do gadania ;) najbardziej wściekła z tej okazji okazała się wurdemani, która pokazała mu gdzie jego miejsce... biedakowi oberwało się nieźle ale od tego incydentu siedzi potulny i się z własnej dziury nie wychyla już ;)

no i nawet jak przedtem potrafił się rozciągać i próbował sił z acrporą i seriatoporą parząc je to teraz nie ma takich "zawirowań"

chyba się nauczył, żeby się nie szwendać ;) i że w domu najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.